Kepçe Kulak Ameliyatı oldum ...

Kızlar bende bu durumdan rahatsızım ve bende yaptırmayı düşünüyorum :KK43:
Birkaç sorum var cevaplarsanız sevinirim.
1-Her devlet hastanesinde ücretsizmi?Eskişehirde hangi hastaneye olabilirim?Osmangazi veya YunusEmre'de olabilirmiyim?
2-Benim sağ kulağım kepçe sol kulağım değil ama üst kısmı biraz garip düz giderken çok hafif burgu gibi birşey olmuş,doktorun gerek yok demesinden korkuyorum öyle birşey olurmu?Ve kulaklarım çok aşırı kepçe değil sadece ikisininde biraz geriye yapıştırılması gerek,doktor gerek yok dermi acaba?
3-Doğal olurmu?
4-Saçımı topladığımda bayağı bir belli oluyor,göze batıyor yani,doğal bir kulak olurmu kimsenin gözüne batmayacağı?
Şimdiden cevap vereceklere teşekkür ediyorum :KK16:

Lucin cnm gecmis olsun ins istedigin gibi gecer 2 mayistan sonra senden sureci dinlemek isterim cnm ayrica happytreefriend senin iyilesme surecin nasil ozellikle dus ve ustune yatma gibi ben de bu ameliyati onumuzdeki aylarda ercan cihandideye olmak istiyorum.sana da cok gecmis olsun cnm ve son olarak neox sen de ercan cihadide yi duymussun yakinda mp goztepede kendisiyle gorusucem seninle de beraber hareket etmek beni mutlu eder cnm?
Cevaplarinizi bekliyorum...

Ben ameliyatı pzts oldum, çarş sargılarım alındı, perşembe saçımı kuaförde gibi sandalyeye oturup arkaya alıp anneme yıkattım, sonra kafama tenisçi bandajı taktıktan sonra duş bonesi geçirip duşa girip vücut dusu aldım, ayrı ayrı hallettim o kısmı yani kontrollü olması açısından. Ama mesela dün, yani 5. Günde, tekrardan kafamı öne eğip saçlarımı kendim yıkadım sonrada hemen kurutma makinasının düşük ısı ayarıyla kulagıma gelen suları kuruttum. Ardından da normal saçlarımı kuruttum.

Yatmaya gelecek olursak ilk bi kac gün kabus gibi oldu cunkü kesinlikle yatamıyosun üzerine. Sırtüstü de imkansız uyuyamam. Yan dönüp kafamı kolumun üstüne, kulagımıda kolumla yastıgın arasında olusan bosluga gelicek sekilde koyup uyudum ki hala öyle uyuyorum. Hala şişlik ve ödem doğal olarak mevcut tabi ekstradan felaket kaşıntı varrr. Ama aynaya bakınca mutlu oluyorum o herşeye değer:) baska sorularınız olursa yine bu süreçte seve seve yanıtlarım:) herkese simdiden gecmis olsun..

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Ben ameliyatı pzts oldum, çarş sargılarım alındı, perşembe saçımı kuaförde gibi sandalyeye oturup arkaya alıp anneme yıkattım, sonra kafama tenisçi bandajı taktıktan sonra duş bonesi geçirip duşa girip vücut dusu aldım, ayrı ayrı hallettim o kısmı yani kontrollü olması açısından. Ama mesela dün, yani 5. Günde, tekrardan kafamı öne eğip saçlarımı kendim yıkadım sonrada hemen kurutma makinasının düşük ısı ayarıyla kulagıma gelen suları kuruttum. Ardından da normal saçlarımı kuruttum.

Yatmaya gelecek olursak ilk bi kac gün kabus gibi oldu cunkü kesinlikle yatamıyosun üzerine. Sırtüstü de imkansız uyuyamam. Yan dönüp kafamı kolumun üstüne, kulagımıda kolumla yastıgın arasında olusan bosluga gelicek sekilde koyup uyudum ki hala öyle uyuyorum. Hala şişlik ve ödem doğal olarak mevcut tabi ekstradan felaket kaşıntı varrr. Ama aynaya bakınca mutlu oluyorum o herşeye değer:) baska sorularınız olursa yine bu süreçte seve seve yanıtlarım:) herkese simdiden gecmis olsun..

anlıyorum cnm çok geçmiş olsun tekrar inşallah en kısa zamanda geçer ve eskı hayatına yenı degısıklıkle devam edersın.doktorla olan gorusmemde daha once tam anlamıyla hıc olmamıs gıbı saglıklı olması 2 ay surer demıstı.senın doktordan aldıgın bılgıler nelerdır bu konuda?
ayrıca ne olursa olsun pişman değilsin sanırım?
bu ıyı bırsey olsa gerek

anlıyorum cnm çok geçmiş olsun tekrar inşallah en kısa zamanda geçer ve eskı hayatına yenı degısıklıkle devam edersın.doktorla olan gorusmemde daha once tam anlamıyla hıc olmamıs gıbı saglıklı olması 2 ay surer demıstı.senın doktordan aldıgın bılgıler nelerdır bu konuda?
ayrıca ne olursa olsun pişman değilsin sanırım?
bu ıyı bırsey olsa gerek

Bu konuyu hiç sormadım desem:/ ama haftaya randevum var detayları görüsücem.. Çünkü arkasını geçtim benim ön kısmında içi de şiş ve dikişli kardeşim bugun kulagının ici salyangoz gibi benzetmesi yaptı hatta :)) ama evet ne asla ve asla pişman degilim herseye deger! Tabi insallah suan oldugu şeklini koruması ümidiyle:)

[Diğer cnm gecmis olsun ins istedigin gibi gecer 2 mayistan sonra senden sureci dinlemek isterim cnm ayrica happytreefriend senin iyilesme surecin nasil ozellikle dus ve ustune yatma gibi ben de bu ameliyati onumuzdeki aylarda ercan cihandideye olmak istiyorum.sana da cok gecmis olsun cnm ve son olarak neox sen de ercan cihadide yi duymussun yakinda mp goztepede kendisiyle gorusucem seninle de beraber hareket etmek beni mutlu eder cnm?
Cevaplarinizi bekliyorum...[/QUOTE]

Bende ercan cihandideyi duydum ama forumda kendisine ameliyat olan kimse yok sanırım bide ücretini bilmiyorum ortalama ne kadardır çok mu fiyat farkı vardır Diğer hastanelerde mp de ercan bey ile bende görüşmek isterim ama Mail adresini verirsen haberleşiriz istersen

Bu konuyu hiç sormadım desem:/ ama haftaya randevum var detayları görüsücem.. Çünkü arkasını geçtim benim ön kısmında içi de şiş ve dikişli kardeşim bugun kulagının ici salyangoz gibi benzetmesi yaptı hatta :)) ama evet ne asla ve asla pişman degilim herseye deger! Tabi insallah suan oldugu şeklini koruması ümidiyle:)

Anladim cnm iyi dileklerim senle olacak insallah.bu surecte senden bilgi almak isterim.ben suan daha arastirma asamasindayim.onumuzdeki aylardan birinde olmayi dusunuyorum firsatini buldugumda.guncel olarak yeni yeni bilgi alabiliyorum forumdan.son olarak doktorunun isminiyazabilirsen cok mutlu olurum.ben huseyin guner ve ercan cihandide den birisini daha cok da ercan cihandideyi dusunuyorum.bu arada bu yorumu okuyan diger arkadaslara iletisime gecebilirler ercan cihandideyle bir iki hafta sonra randevum var.bilgi alip muayene olmak icin.happytreefriend kendine cok iyi bak gecmis olsun tekrar mesajlarini bekliyorum

Anladim cnm iyi dileklerim senle olacak insallah.bu surecte senden bilgi almak isterim.ben suan daha arastirma asamasindayim.onumuzdeki aylardan birinde olmayi dusunuyorum firsatini buldugumda.guncel olarak yeni yeni bilgi alabiliyorum forumdan.son olarak doktorunun isminiyazabilirsen cok mutlu olurum.ben huseyin guner ve ercan cihandide den birisini daha cok da ercan cihandideyi dusunuyorum.bu arada bu yorumu okuyan diger arkadaslara iletisime gecebilirler ercan cihandideyle bir iki hafta sonra randevum var.bilgi alip muayene olmak icin.happytreefriend kendine cok iyi bak gecmis olsun tekrar mesajlarini bekliyorum

Teşekkür ederim canım, doktorumun adı volkan tayfur. Ankarada. ne sorun olursa çekinme sor lütfen, seni anlayabiliyorum ben de bu forumdan uzun süre takip ettikten sonra cesaret edebildim cunku

lütfen yardımcı olursan çok seviniriz, ağrı acı durumu da vs.
şimdiden geçmişolsun, istediğin gibi olur umarım.

Neox sen ne dusunuyosun sanirim sen de benim gibi arastirma icindesin.doktor acisindan olsun karar verme ve kendi durumun acisindan ne gibi sonuclara vardin benimle iletisime gecersen sevinirim belki de ileride beraber oluruz ayni doktora :) insallah

Merhaba
Ben de 2 mayıs cuma günü kepçe kulak ameliyatı olucam. Ameliyattan sonra hangi doktora yaptırdığımı, öncesinde ve sonrasındaki tüm gözlemlerimi paylaşıcam. Umarım memnun kalırım ve burada muallakta kalan arkadaşlara da yardımcı olmuş olurum. Sevgiler :KK34:

Lucin oncelikle gecmis olsun.insallah istedigin sonuclari elde edersin.hangi doktora olucaksin ayrica karar verme surecini ve aradtirman hakkindaki bilgilerini paylasabilir misin? Gecms olsun (herkese)

[Diğer cnm gecmis olsun ins istedigin gibi gecer 2 mayistan sonra senden sureci dinlemek isterim cnm ayrica happytreefriend senin iyilesme surecin nasil ozellikle dus ve ustune yatma gibi ben de bu ameliyati onumuzdeki aylarda ercan cihandideye olmak istiyorum.sana da cok gecmis olsun cnm ve son olarak neox sen de ercan cihadide yi duymussun yakinda mp goztepede kendisiyle gorusucem seninle de beraber hareket etmek beni mutlu eder cnm?
Cevaplarinizi bekliyorum...

Bende ercan cihandideyi duydum ama forumda kendisine ameliyat olan kimse yok sanırım bide ücretini bilmiyorum ortalama ne kadardır çok mu fiyat farkı vardır Diğer hastanelerde mp de ercan bey ile bende görüşmek isterim ama Mail adresini verirsen haberleşiriz istersen[/QUOTE]

Neox cnm ercan beyle email ataciligiyla gorustum suan icin 4000 tl fiyat verdi.acikcasi bunda biraz indirim olacagini dusunuyorum.ercan cihandide benim ilgimi gercekten cekti cunku turkiyede tescilli en iyi kepcekulak amt yapan doktoru yazili haberlete gore hem de tip litareturunde yeri var.tek handikapi senin de dedigin gibi hastalariyla iletisime gecemememiz.bu iyiye mi yorumlanmali bilemedim.cunku kendisinin deyimiyle 2008 den beri bu amt yapiyor ve simdiye kadar revizyon amt yokmus

@canooo123,
ercanbeyin muayene ücreti ne kdar biliyormusun, birde 4000tl içinde tüm masraflar dahil mi ekstra 500-600tl bir masraf çıkarmı, açıkçası fiyatı bana pahalı geldi biraz ve hiç hastası da yok malesef forumda.
özel mesaj gönderdim sana, mail adresim var orada, oradan iletişime geçebilirmiyiz, mail adresimi alınca mutlaka haber verirmisn,
bende bir arkadaş bulursam yakın zamanda olmayı düşünüyorum yada çok zor falan da yazmışlar forumda, cesaretimi kaybedip vazgeçicem :KK43:

arkadaşlar benim çok önemli bir sorum daha olacaktı ameliyat olanlara sormayı unttum, yardımcı olursanız çok sevinirim.
gözleri bozuk olanlar ameliyattan sonra nekadar süre gözlük takamaz,
kulağınız üstüne nezaman yatmaya başladınız birde,
teşekkürler,

arkadaşlar ayrı ayrı oldu sorular kusura bakmayın, ama doktorlardan randevu aldığımız zaman vizite ücreti ödeniyormu,

@canooo123,
ercanbeyin muayene ücreti ne kdar biliyormusun, birde 4000tl içinde tüm masraflar dahil mi ekstra 500-600tl bir masraf çıkarmı, açıkçası fiyatı bana pahalı geldi biraz ve hiç hastası da yok malesef forumda.
özel mesaj gönderdim sana, mail adresim var orada, oradan iletişime geçebilirmiyiz, mail adresimi alınca mutlaka haber verirmisn,
bende bir arkadaş bulursam yakın zamanda olmayı düşünüyorum yada çok zor falan da yazmışlar forumda, cesaretimi kaybedip vazgeçicem :KK43:

ozel mesajin bana ulasmamis sanirim neox ercancihandide 109.35 kurus muayene ucreti aliyor benim de gitmememin sebebi bu suan icin beklemedeyim 4000 hersey dahil fiyati demisti bana tetkikler sonrasi vb... Ayrica ben bu opers simdi degil biraz daha sonra olucagimi simdiden muayeneye gelip Sorularimi sormami ve kendisindenbilgi almami boylelikle daha verimli olacagini soyledi tabi para herseyde isin icindedir ama sonuc istenilen gibi olacaksa kabulum.ucretler aslinda kendisinin degil medical parkin ozel hastane iletisime gecelim

Teşekkür ederim canım, doktorumun adı volkan tayfur. Ankarada. ne sorun olursa çekinme sor lütfen, seni anlayabiliyorum ben de bu forumdan uzun süre takip ettikten sonra cesaret edebildim cunku

Happytreefriend haftaya olan gorusmenden ve gelismelerden burayi ve bizi haberdar etmeyi unutma cnm kendine iyi bak

ozel mesajin bana ulasmamis sanirim neox ercancihandide 109.35 kurus muayene ucreti aliyor benim de gitmememin sebebi bu suan icin beklemedeyim 4000 hersey dahil fiyati demisti bana tetkikler sonrasi vb... Ayrica ben bu opers simdi degil biraz daha sonra olucagimi simdiden muayeneye gelip Sorularimi sormami ve kendisindenbilgi almami boylelikle daha verimli olacagini soyledi tabi para herseyde isin icindedir ama sonuc istenilen gibi olacaksa kabulum.ucretler aslinda kendisinin degil medical parkin ozel hastane iletisime gecelim

sana mail adresimi göndermiştim ama ben özel mesaj alamıyormuşum 25 mesajın altında olduğum için.
ne gibi tetkikler yapılması gerekiyor ameliyattan ne kadar süre önce, bu arada kimse tektikten bahsetmedi forumda daha önce yada ben hatırlayamadım.

sana mail adresimi göndermiştim ama ben özel mesaj alamıyormuşum 25 mesajın altında olduğum için.
ne gibi tetkikler yapılması gerekiyor ameliyattan ne kadar süre önce, bu arada kimse tektikten bahsetmedi forumda daha önce yada ben hatırlayamadım.

Ercan cihandidenin bana attigi e mailde oyle diyordu tetkik derken hani test tahlil oprs sonrasi bikac saat bakim sonucta orasi muayenehane yafa klinik degil mp kurumsal bir yer hersey bir yana benim en buyuk dilegim hastalarindan biriyle konusmak doktorun kariyerine bakilirsa bu konuda cok iyi gozukuyor.ben onumuzdeki bi hafta 10 gun icinde acikcasi randevuya gidip birebir bilgi alak istiyorum cunku cihandide teknigi ile emailde bilgi vermiyor.

arakdaşlar bir sorum daha olacaktı, bu ameliyat sonrasında kafamız tümden(sadece kulaklar bandajlı olmak üzere mi yoksa)sarılı oluyor ve kaçgün bu şekilde kalıyor,

Ercan cihandidenin bana attigi e mailde oyle diyordu tetkik derken hani test tahlil oprs sonrasi bikac saat bakim sonucta orasi muayenehane yafa klinik degil mp kurumsal bir yer hersey bir yana benim en buyuk dilegim hastalarindan biriyle konusmak doktorun kariyerine bakilirsa bu konuda cok iyi gozukuyor.ben onumuzdeki bi hafta 10 gun icinde acikcasi randevuya gidip birebir bilgi alak istiyorum cunku cihandide teknigi ile emailde bilgi vermiyor.

>canoo123,
özel mesaj gönderebiliyorsan bana email adresini verebilirmisin,

arkadaşlar benim çok önemli bir sorum daha olacaktı ameliyat olanlara sormayı unttum, yardımcı olursanız çok sevinirim.
gözleri bozuk olanlar ameliyattan sonra nekadar süre gözlük takamaz,
kulağınız üstüne nezaman yatmaya başladınız birde,
teşekkürler,

Ben de gözlük-lens kullanıyorum kafam sargılıyken gözlüğün kenarlarını sargılara geçirip taktım komik bi gorüntü olusuyodu ama nolcakki:)) zaten evdesin o süreçte mecbur kimse görmüyo. sargılarımı aldırmaya giderken de lensimi takmistim sıkıntı olmuyo yani.

Kulagımın üstüne nezaman tam yatmaya baslayabilicem onu ben de merak ediyorum..

Bu arada ercan beyi hiç tanımıyorum ama siz söyleyince baktım internetten baya calısmıs bu konu üstüne evet güven verici görünüyor. Yalnız 4000 tl ekstra muayene ücreti alıyosa bide cok aşırı geldi bana. Muayeneden ücret almak nedir ya, gözünü para bürümüş resmen, ayıp. Zaten bu estetigin piyasası 2000-2500 civarı. Benim doktorum garantili yapıyorum acılma olursa bi sıkıntı olursa herseyi ben karsılıyorum o sebeple 3500 alıyorum demişti. Muayene ücreti gibi bi sacmalık da yok. Ameliyat öncesi 2 kez gittim muayeneye. Ameliyat sonrasında da periyodik olarak muayeneye gidiceksiniz.. Acıkcası 4000 tl vermisken her seferinde ekstra 110 tl daha vermek bana cok fazla geldi.

X