Kepçe kulak ameliyatı tecrübelerim

BaharCgl

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Haziran 2013
64
13
Daha önceden de yazmıştım ama olmak isteyenlere kısaca özetlemek istiyorum. Ameliyat esnasından korkmayın. İnanın gram acı hissetmiyorsunuz sadece sesleri duyuyorsunuz ve benim kıkırdağım sert olmasına rağmen 1 saat sürdü. Olduktan sonra 2 gün acı çekiyorsunuz ama ben uyuyarak geçirmiştim zaten :KK70: 3. gün ise acınız diniyor ve çekilebilecek dereceye geliyor. Olduktan sonra 2-3 gün aralıklarla kontroller oluyor ve sanırım 5 gün sonra kulağınızdaki o sargı çıkıyor sonra bandaj takılıyor. Benim en rahatsız olduğum nokta o 5 gün kalan sargıydı. Ağzını açıp yemek yemek çok zorlaşıyordu hep sıvı tüketiyordum. Bandaj da 1 hafta kaldı. Ama bandaj olayı rahatsız edici değil zaten spor yapan insanlar bile takıyor hiçbir şey anlaşılmıyor. Yani en fazla 2 haftada kulağınızı açabiliyorsunuz. İlk başlarda yapışık duracak, sakın dert etmeyin benim ilk 1 ay komplekse girdiğim gibi. 1 ay sonra tam şeklini alıyor ve sonuç ''iyi ki o acıları çekmişim de ameliyat olmuşum'' oluyor. Hiç pişman değilim. En büyük korkum açılmasıydı ve doktorum dediklerinde o kadar haklıymış ki açılma falan olmadı. 1 ayda olması gereken şeklini aldı. Zaman su gibi akıp geçiyor ''ne ara geçti ya'' der hale geliyorsunuz :)

Son düzenleme:
Simdiki durumun nasil peki bahar hanim uzerinr yatma vb iyilesme sureci gibi.gecmis olsun.ben de onumuzdeki aylardan birinde olmayi dusunuyorum da insallah.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

X