Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Kepeklerden nasıl kurtulabilirim?

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

eseran

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
23 Eylül 2016
57
7
29
Bu saçlarımla ilgili paylaştığım bilmem kaçıncı soru ama bir başlamışken tüm dertlerden kurtulayım dedim. :KK16: normalde clear şampuan kullanıyorum ama dökülmemi oldukça arttırıyor bu nedenle LR'ın bitkisel saç dökülmesini sözde engelleyici şampuanını aldım, ya bana uymadı ya da cidden işe yaramıyor bilmiyorum. Bir süre sonra ciddi kepeklenmeye başladı saçım, şampuan bitmek üzere bir daha almayacağım. Hangi şampuanı kullanmalıyım ya da şu kepeklerden ne yardımı ile kurtulmalıyım bilmiyorum. Annem ceviz yağı ile tuz karıştırıp sürmemi söyledi, bunu deneyen var mı? Çok kaşıntı oluyor ya :KK34:Bu arada saçımda boya var ama diplerinde yok.

Prozinc kullanmalısn. Hem dökülmeye engel oluyor hemde kepek sorununa çözüm.
Bana doktorum tavsiye etmişti ben memnun kalmıstım güzel şampuan sadece ecanelerde satılıyor fiyat 29 tl

Prozinc kullanmalısn. Hem dökülmeye engel oluyor hemde kepek sorununa çözüm.
Bana doktorum tavsiye etmişti ben memnun kalmıstım güzel şampuan sadece ecanelerde satılıyor fiyat 29 tl
Kesin küçücük bir şeydir :)

Head and shoulders şampuanını denemiş miydin ?Kepek ve saç derisine çok çok iyi geliyor.
Tavsiye ederim.

Bana dalan zeytinyağlı kepeğe karşı şampuan iyi geldi, ben eczaneden de kullandım kepek için clear tarzı şampuanlarda kullandım hiç biri dalanin jel şampuan kadar iyi gelmedi

yok ya o kadar ufak değil bana 2 ay yetiyordu :)
cok fazla avucunuza dökmeyin nohut tanesinden biraz büyük olsun yeterli :)
zaten insan cok para vernce hemen btmesn diye az kullanıyor şahsen benn öyle yapıyorum :KK70:
evet en son aldığım LR şampuan ve toniğe 110 lire verdim ama etkisini göremeyince bol bol kullanıyorum bitsin diye :) prozinc i araştırdım da cidden iyi yorumlar var, deneyeceğim sanırım.

yok ya o kadar ufak değil bana 2 ay yetiyordu :)
cok fazla avucunuza dökmeyin nohut tanesinden biraz büyük olsun yeterli :)
zaten insan cok para vernce hemen btmesn diye az kullanıyor şahsen benn öyle yapıyorum :KK70:
Bu arada hangi rengini almalıyım?

Saçların çok nemli olması kepek yapıyormuş kuaförüm öyle söylemişti. bende gitsin kepekler diye envai çeşit ürün kullanıyordum. kuaför tavsiyesinden sonra tek ürün kullanıp biraz kuru kalmasını sağladım. şuan mutluyum

Bende bu sorunla cildiyeye gittim bana konazol verdi birde betasalic isimli bir losyon ama devamli kullanma dedi ara ara oldukca kullan dedi zaten 2 kullanimda kepekler tammen gitti devamli kullanmiyorum zaten kucucuk bisi 4 kere normal sampuan kullaniyosam 5. Defa konazolu kullaniyorum tavsiye ederim cunku ben cok dogal yontem kullandim ama hic ise yaramadi

Bende bu sorunla cildiyeye gittim bana konazol verdi birde betasalic isimli bir losyon ama devamli kullanma dedi ara ara oldukca kullan dedi zaten 2 kullanimda kepekler tammen gitti devamli kullanmiyorum zaten kucucuk bisi 4 kere normal sampuan kullaniyosam 5. Defa konazolu kullaniyorum tavsiye ederim cunku ben cok dogal yontem kullandim ama hic ise yaramadi
onu kullanmıştım ama etki etmemişti malesef.

Bu arada hangi rengini almalıyım?
Eğer saçınızda boya falanda varsa pembe olanı alın yani şunu ;
http://www.prozinc.com.tr/urunler-prozinc-islem-gormus-saclar-icin-30.html

Bende suan amway şampuanını kullanıyorum bitsin prozinc alıcam. Bu arada bir dipnotta vereyim prozinc sürekli kullanmda saçı biraz kurutur o yüzden saçınıza iki haftada bir yag sürüp bakım yapın:)
ben cok fazla saç ürünü kulladgm için biliyorm bunları :))

Saçına yağ demiştim ya saçının diplerine değil uçlardan ortalara dogru yağ sür diplerine sürersen belki sende ters bir etki yapar :KK66:

Bu saçlarımla ilgili paylaştığım bilmem kaçıncı soru ama bir başlamışken tüm dertlerden kurtulayım dedim. :KK16: normalde clear şampuan kullanıyorum ama dökülmemi oldukça arttırıyor bu nedenle LR'ın bitkisel saç dökülmesini sözde engelleyici şampuanını aldım, ya bana uymadı ya da cidden işe yaramıyor bilmiyorum. Bir süre sonra ciddi kepeklenmeye başladı saçım, şampuan bitmek üzere bir daha almayacağım. Hangi şampuanı kullanmalıyım ya da şu kepeklerden ne yardımı ile kurtulmalıyım bilmiyorum. Annem ceviz yağı ile tuz karıştırıp sürmemi söyledi, bunu deneyen var mı? Çok kaşıntı oluyor ya :KK34:Bu arada saçımda boya var ama diplerinde yok.
Vichy anti dandruff, yeşil olanı..
Yağlı saçlar için olanı ayrı, kuru için olanı ayrı.ona dikkat et saçına uygun olanı al derim..
Ahh benimde dermatit sorunum var, dökülmeler kaşınmalar yağlanmalar geçiremedim bi türlü.
Bu dediğim şamluan heryerde yok ben n11 den ısmarladım.Dün ilkkez uyguladım ama kullanan herkes çok memnun.
Biraz pahalı ama denemeye değer..

Zeytinyağı iyi geliyormuş diye duydum. Bi araştır istersen. Duşa girmeden yarım saat önce sür saçına hem yumuşatır saçlarını

Ben aktardan Sanovital diye bir sarimsak sampuani aldim. Ben sac uzatmak icin almistim ama bendeki etkileri sac dokulmesini durdurmak ve kepekleri yok etmek oldu. Buyuk bir sise 15 tl ve sarimsak kokusu hic yok.

Vichy anti dandruff, yeşil olanı..
Yağlı saçlar için olanı ayrı, kuru için olanı ayrı.ona dikkat et saçına uygun olanı al derim..
Ahh benimde dermatit sorunum var, dökülmeler kaşınmalar yağlanmalar geçiremedim bi türlü.
Bu dediğim şamluan heryerde yok ben n11 den ısmarladım.Dün ilkkez uyguladım ama kullanan herkes çok memnun.
Biraz pahalı ama denemeye değer..
100 TL lik şampuanımdan sonra bu bedava gibi :))))

100 TL lik şampuanımdan sonra bu bedava gibi :))))
Yanii, evet.. ama 400 ml şampuana 50 tl bana çok geldi nebiliyim, oyuzden dedim..
Demek daha pahalılarıda varmış :KK14:
Gerçi LR banada tavsiye ettiler ama siz işe yaramıyo diyince bende vazcaydım şimdi..
Umarım vichy işimi görür..
Gece yıkadım ve kaşıntı şimdiden azaldı gibi..
Sizde bi deneyin derim

X