Kontakt Lens Keratokonus hastalığı olanlar bakabilir mi?

mformomdata

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2017
976
970
Kızlar ben keratokonus hastasıyım. 2009 da Gazi Tıp ta crosslinking ameliyatı oldun trk gözümden ve gözümde bi buğulanma yaptı. Ve ondan sonra korkup diğer gözüm için herhangi bi tedavi uygulatmadım gözlükte yetersiz kaldığı için gözlükte kullanmadım. Ama 1 senedir artık görmem iyice zayıfladı ve artık doktora gidip lens almak istiyorum. Bana bu süreçte nasıl bir lens almam gerektiği,nasıl bir yol izlemem gerektiği konusunda yardımcı olur musunuz?

Üniversite hastanelerinden memnun kalmadım. Sormak istediğim ne gibi yoollar izlediniz lens taktıysanız memnun kaldınız mı?
Ben sert lens kullandim sonra artik gözüme olmamaya başladi yari sert yari yumusak varmis sanirim doktor onu önerdi ama almadim henüz. Gözlukle idare etmeye calisiyorum

Ben sert lens kullandim sonra artik gözüme olmamaya başladi yari sert yari yumusak varmis sanirim doktor onu önerdi ama almadim henüz. Gözlukle idare etmeye calisiyorum
Serti bana hastane de denetmişlerdi gmrüşüm çok iyi olmuştu ama gözümü kırpınca gmzümü açıtmıştı şu hybrid leri merak ediyorum onlara çok iyi diyorlar. Serti neden kullanamadınız bide göz numaranıza uygun gözlük verdiler mi size, bana vermemişlerdi baş ağrısı yapar diye

Serti bana hastane de denetmişlerdi gmrüşüm çok iyi olmuştu ama gözümü kırpınca gmzümü açıtmıştı şu hybrid leri merak ediyorum onlara çok iyi diyorlar. Serti neden kullanamadınız bide göz numaranıza uygun gözlük verdiler mi size, bana vermemişlerdi baş ağrısı yapar diye
Sert lensi 4 5 sene kullandim gorusu cok iyi fakat artik gozume olmamaya basladi numaram buyudu sanirim gozlukle idare eder goruyorum lens gorusu asla yok

eşimde önce sert lens kullandı, numarası ilerlemeye devam edince bir halka taktılar gözüne. Seneler oldu tedavinin adını hatırlamıyorum . İstanbuldaysanız doktorun adını vereyim görüşün

mformomdata mformomdata Burdan doktor adı verebiliyor muyuz? Istanbulda çok iyi bir doktor var ben sayfasını takip ediyorum. Muayene ve testleri yaptiktan sonra sana hangi yöntem uygunsa onu söylüyor.

X