Kesisiz Vajina Daraltma

BektasKoyuAssos

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
21 Kasım 2014
247
82
Genital Gençleştirme başlığı altında değindiğimiz vajina estetiği operasyonlarını, Op. Dr. Bülent Cihantimur'un geliştirdiği farklı tekniklerle kesi yapmadan da uygulayabiliyoruz. Özellikle vajina estetiği operasyonları için kullandığımız "Örümcek Ağı Estetiği" ve "Cihantimur Yağ Transferi" teknikleri, kesi yapılmadan, hastaya son derece konforlu bir iyileşme süreci yaşatıyor.

Her ne kadar anne olmak dünyanın en güzel duygusu olsa da, zorlu ve kontrolsüz geçen vajinal doğumlar, bu bölgenin anatomisini bozuyor. Çoğu zaman bebeğin vajinal kanaldan çıkışını kolaylaştırmak amacıyla kesi yaparak genişletme yani epizotomi işlemiyle bebeğin transferi sağlanır. Ayrıca, hormonal değişim, yer çekimi ve yaşın ilerlemesi, yüksek doğum kilosuna sahip bebekler de, sezeryan dahi yapsanız, aynı şekilde vajina bölgesinde bulunan pelvik kasların zedelenmesine sebebiyet verir. Tüm bu süreç sonucunda genişleyen vajina, birlikteliğin temeli olan haz duygusunu, hem kadın, hem de erkek açısından azaltır, uyumsuzluklara ve sosyal problemlere neden olur.

Örümcek Ağı tekniğini vajina daraltma operasyonlarında, bölgenin gençleşmesi, dirileşmesi ve kendi kendini yenilemesi için kullanıyoruz. Hastaya göre belirlenen sayıda ip, bölgeye tatbik ediliyor ve gevşeyen alanın toparlanması, sarkıklıkların giderilmesi amaçlanıyor. Örümcek Ağı tekniği sayesinde pelvik kasların toparlanması sağlanıyor.

Cihantimur Yağ Transferi ise, vajina daraltma operasyonlarında sıkça kullandığımız bir tekniktir. Hastanın bedeninin bir başka yerinden kapalı lipokid tekniğiyle alınan yağ dokusu, vajina daraltma amacıyla ilgili bölgeye transfer edilir ve şekillendirilir. Bu sayede formunu kaybetmiş, gevşemiş ve genişlemiş alan, sıkılaştırılır. Bu sayede her iki tekniğin avantajıyla, hastaya kesi yapılmadan vajina daraltma işlemi gerçekleştirilmiş olur.

Kesisiz Vajina Daraltma'nın Avantajları

- Örümcek Ağı tekniği ile gevşeyen pelvik kaslara güç kazandırır

-Cihantimur Yağ Transferi tekniği ile hastanın kendi yağ dokusuyla, genişleyen alana dolgu yapılır

-Günden güne gençleşen ve dirileşen bir vajina

-Ameliyatların olası riskleri ortadan kalkar

-Kesi yapılmadığı için iyileşme süreci kısalır,

-operasyon sırasında ve sonrasında minimal ağrı, şişlik ve morarma yaşanır

Son düzenleme:
Koyduğunuz isim güzelmiş, hiç bu açıdan düşünmemiştim gerçekten, genital gençleştirme, güzelleştirme:=))))... peki, tekrar normal doğum yapıldığında, bu dolgu ve örümcek ağı yıpranıyor, tekrarı gerekiyor yani değil mi?

Koyduğunuz isim güzelmiş, hiç bu açıdan düşünmemiştim gerçekten, genital gençleştirme, güzelleştirme:=))))... peki, tekrar normal doğum yapıldığında, bu dolgu ve örümcek ağı yıpranıyor, tekrarı gerekiyor yani değil mi?

Merhaba,

Evet, normal doğum uygulamanın tekrarını gerektirir ama yukarıda da yazdığımız gibi, yapılan işlem kesi yapılmadan uygulanan Örümcek Ağı Tekniği ve hastanın bedeninin bir başka yerinden alınan yağlı dokusuyla uygulanan Cihantimur Yağ transferi olduğu için, tekrarlanan uygulamalarda, hastaya herhangi bir yan etkisi olmayacaktır. Genellikle vajina daraltma ameliyatları yeni gebelik istemeyen hastalara uygulanır, amaç tekrar tekrar cerrahi müdahaleye gerek kalmaması içindir. Fakat dediğimiz gibi, ameliyatsız, kesisiz vajina daraltma uygulamamızda, işlemin tekrar yapılmasında herhangi bir sakınca yoktur.

Şimdi ben şunu anlamadım, kesisiz vajina daraltma ve diğer genital güzelleştirme, ikisi farklı uygulamalar mı yani? Bi r de hocam bu arada ben size yaz başı örümcek ağı yaptırmıştım, inanın herkese tavsiye ediyorum, çok bambaşka bir geri dönüş aldım, suratım sürekli cilt bakımından çıkmış gibi:=))))) elinize sağlık

Merhaba,

Genital Gençleştirme operasyonu içerisinde, "genital gençleştirme" başlığı altında açıkladığımız libiaplasty, venüs tümseği estetiği gibi operasyonlar da bulunuyor, kısaca genital bölgeye yapılabilecek uygulamalara genel olarak bu ismi vermiş bulunmaktayız. Kesisiz vajina daraltma da ise, gevşeyen genital bölgeyi sıkılaştırmaya yönelik örümcek ağı estetiği ve Cihantimur Yağ Transferi işlemi uygulanıyor.

X