Keskin sirke küpe zarar :S

BenPucca

mühürlükaderiiim
Kayıtlı Üye
26 Mart 2011
990
3
Sürekli her şeye sinirleniyorum sinirlenince canım sıkılıyor Canım sıkılınca para harcıyorum , yemek yiyorum Örn :Biriyle kavgamı ediyorum 10 dakka sonra elimde çikolata oluyor.. Sorunlarım oluyor genellikle şu sinirlenince para harcama meselesi giibi öğrenciyim harclığım belirli ama hemen bitiyor o sinirden. sonra geceleri bunu kafana tak uyuyama uyuyamak derken 3e kadar uyuyamıyorum sonra okula geç kalıyorum tek sorunlarım bu olsa çevremdede büssürü sorunum var sürekli insanlar canımı sıkıyor bende alttan almak sorunda kalıyorum alttan almasam problem çıkıyor hep allttan altıktan bir süre sonrada patlıyorum he bide cümle kurma bozukluğum var oda kitap okumamamdan kaynaklanıyor kusura bakmayın ...

Sürekli her şeye sinirleniyorum sinirlenince canım sıkılıyor Canım sıkılınca para harcıyorum , yemek yiyorum Örn :Biriyle kavgamı ediyorum 10 dakka sonra elimde çikolata oluyor.. Sorunlarım oluyor genellikle şu sinirlenince para harcama meselesi giibi öğrenciyim harclığım belirli ama hemen bitiyor o sinirden. sonra geceleri bunu kafana tak uyuyama uyuyamak derken 3e kadar uyuyamıyorum sonra okula geç kalıyorum tek sorunlarım bu olsa çevremdede büssürü sorunum var sürekli insanlar canımı sıkıyor bende alttan almak sorunda kalıyorum alttan almasam problem çıkıyor hep allttan altıktan bir süre sonrada patlıyorum he bide cümle kurma bozukluğum var oda kitap okumamamdan kaynaklanıyor kusura bakmayın ...

Estağfurullah Pucca. Her şeye sinirlenmek olarak ifade ettiğiniz durumlar mutlak sizde altta başka duygular oluşturuyordur da, siz onun için böyle kuvvetle tepki veriyorsunuzdur. Sinirlenmek ikincil bir duygudur. Örneğin bir durum size kendinizi yetersiz hissettirmiştir. Bu kabul görmeme, onay almama birincil duygunuzdur, siz sinirlendiğinizi farkedersiniz sadece. Sonrasında da bu agresyonunuzu yemek yeme ve para harcama alanında boşaltmayı öğrenmişsiniz. Çevreniz ile de ilişkinizin yeterince iyi olmadığını ifade etmişsiniz. Kaç yaşındasınız bilemiyorum. Yapmanız gereken yakınınızda bulunan ve ergenlerle çalışan bir meslektaşıma başvurarak bir süre psikoterapi almak. Psikoterapi ile birincil duygularınızı keşfeder, agresyonunuzu ve çevre ilişkilerinizi doğru yönetmeyi öğrenirsiniz. Bunu kendiniz için yapın.

X