Kettle içindeki kireç bulaşık teliyle temizlenir mi ?

Goldsparkle

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2018
395
651
Kettle içinde çok fazla kireç oluşmuş. Sarı güç, cillit bang, sirke hepsini kullandım ancak kireci çıkaramadım. Aslında epey azaldı bulaşık süngeriyle bastırdıkça çıkıyor ama yoruldum artık bastıracak dermanım kalmadı. Telle temizlesem kolayca çıkar gibi geliyor peki tel yüzeyine zarar verir mi? Fotoğraflarını ekliyorum iç ya da dış yüzey maddesini bilmediğim için.

Eklentiler

• A1F125D2-4939-494E-A5B1-4106D85AFC0F.jpeg
    A1F125D2-4939-494E-A5B1-4106D85AFC0F.jpeg
    75,4 KB · Görüntüleme: 58
  • C9D56B13-7B9A-418E-B867-0D526A86958E.jpeg
    C9D56B13-7B9A-418E-B867-0D526A86958E.jpeg
    60,1 KB · Görüntüleme: 58
  • EBFB8BB0-5A7D-4EEE-B3F6-1CC8CF8CCF95.jpeg
    EBFB8BB0-5A7D-4EEE-B3F6-1CC8CF8CCF95.jpeg
    71,8 KB · Görüntüleme: 56
Kettle içinde çok fazla kireç oluşmuş. Sarı güç, cillit bang, sirke hepsini kullandım ancak kireci çıkaramadım. Aslında epey azaldı bulaşık süngeriyle bastırdıkça çıkıyor ama yoruldum artık bastıracak dermanım kalmadı. Telle temizlesem kolayca çıkar gibi geliyor peki tel yüzeyine zarar verir mi? Fotoğraflarını ekliyorum iç ya da dış yüzey maddesini bilmediğim için.

Limon tuzu ile kaynatılır ve problem 2 dk da çözülür

Limon tuzuyla kaynatınca da çıkıyor. Ya da porçöz ama iyi arındırman lazım 😇😇

Ne gerek var ki, içine biraz limon tuzu ve su koyup kaynatın. Kendiliğinden pırıl pırıl olur zaten. Başka yöntemler de var google'da

Limon tuzu koyun ve kaynatın sonra bi kaç saat bekletin ben öyle yapıyorum kireç temizleniyor bu şekilde

X