Kibir, gurur ve beceriksizlik

Peki bu ülkeyi Eğitimi ve ekonomiyi kim yükseltecek kibir, gurur beceriksiz olmayanlar kimler...
haftalardır bi imzayı sayamayanlar mı
Her Kongreyi olay ve kavgadan yapamayanlar mi?
Fena mı ? doğru tek olduğuna göre taraflardan biri yanlış ki bu sürtüşmeler yaşanıyor demokrasi gereği..
Kapalı kapılar arkasında birbirlerinin çaldığına çırptığına peşkeş çektiğine ülkenin yağmalanmasına sessiz sedasız göz yumup onay verenlerle ve
Adaletsizlikte hukuksuzlukta liyakatsizlikte yani yanlışta fikir birliği yaptıkları için kongrede kurultay da sorun çıkarmadan imza verenlerle %49 oy ile seçilmiş bir başbakanı 1 gecede görevden alıp yere göğe sığdıramadıkları milli irade sözünü hiç edenlerle de olmadığını gördük... Kalsaydı belki bu kadar batağa düşmezdik... Kimbilir ? En azından dış politikayı kurtarırdık..

Ben gündemi hem yerli hem yabancı medyadan takip ediyorum zaten... Ve bu bunun neticesinde anladığımı ifade etmeyi tercih ediyorum sevgili arkadaşım... Heee istatistiki bir durum var ise paylaşılır amenna ama o onu dedi bu bunu dedi tarzı zihnimi ve enerjimi aşağıya çekecek dialoglara girmiyorum..
Tam zıt kanattan bende size binlerce argümanlık yazı veya video bulup koyabilirim... Gerek yok..
Sizin kendi yapacağınız tespit, tahmin, bana katkı sağlayıp yanlışım var ise düzeltecek size ait cümlelerinizi okumak isterim şayet devam edeceksek konuşmaya... Netice de hiç birimiz bu ülkenin düşmanı değiliz.. Fikirler farklı sadece :))

Ben gündemi hem yerli hem yabancı medyadan takip ediyorum zaten... Ve bu bunun neticesinde anladığımı ifade etmeyi tercih ediyorum sevgili arkadaşım... Heee istatistiki bir durum var ise paylaşılır amenna ama o onu dedi bu bunu dedi tarzı zihnimi ve enerjimi aşağıya çekecek dialoglara girmiyorum..
Tam zıt kanattan bende size binlerce argümanlık yazı veya video bulup koyabilirim... Gerek yok..
Sizin kendi yapacağınız tespit, tahmin, bana katkı sağlayıp yanlışım var ise düzeltecek size ait cümlelerinizi okumak isterim şayet devam edeceksek konuşmaya... Netice de hiç birimiz bu ülkenin düşmanı değiliz.. Fikirler farklı sadece :))
Öncelikle neden Muharrem İnce'ye kayda değer bulmadığınız bu anlayamadım partinin 2 numaralı insanı..
Elbette ki içeridekiler kötüyse bunu gayet Bilinçli de söylemiştir yani Onun bunun dediği olmuş olmuyor

Keşke oraya da özeleştiri yapabilseydiniz, partideki iç huzursuzluk ne kargaşanın adı demokrasi olmamalı ve daha sonra benim fikrime gelince gerçekten eleştirelim hükümet eleştirelim, yaptıkları icraatları de eksikliği hataları konuşulsun eleştilsin, Beni de söyleyecek eleştirilecek bir ton sözüm var ama bu sadece olumsuzlukları şişire ile şişire yazıp çizmek ve söylemek daha çok iyi niyet ve objektiflkten öte Sözcü gazetesi gazetesi ağzı gibi geliyor Bu Son Sözüm size değil konu sahibinedir

Öncelikle neden Muharrem İnce'ye kayda değer bulmadığınız bu anlayamadım partinin 2 numaralı insanı..
Elbette ki içeridekiler kötüyse bunu gayet Bilinçli de söylemiştir yani Onun bunun dediği olmuş olmuyor

Keşke oraya da özeleştiri yapabilseydiniz, partideki iç huzursuzluk ne kargaşanın adı demokrasi olmamalı ve daha sonra benim fikrime gelince gerçekten eleştirelim hükümet eleştirelim, yaptıkları icraatları de eksikliği hataları konuşulsun eleştilsin, Beni de söyleyecek eleştirilecek bir ton sözüm var ama bu sadece olumsuzlukları şişire ile şişire yazıp çizmek ve söylemek daha çok iyi niyet ve objektiflkten öte Sözcü gazetesi gazetesi ağzı gibi geliyor Bu Son Sözüm size değil konu sahibinedir
Bana ne demisssiniz tam olarak anlamadim ancak anladigim kadari ile cevap yazayim. Olumsuzluklari sisire sisisre yazmak ne demek? Sisirilecek yani mi kalmis isin? Gorunen koy hala mi kilavuz istiyor? Dolar 5.30 olmus, heryerde yetisen patatesi bile dolarla ithal etmeye baslamis bir ulke icin dolarin 6 ayda yuzde 40 degerlenmesi ne demek? Dolari da ben mi sisirdim?

Herseyi disardan dolarla aliyoruz. Sirketler, toptancilar aliyor, halka dagitim ile satiyor. Artik bugday ambari filan degiliz. Rusyadan almasak ekmegimiz yok. Uretim tuketime yetmiyor. AKPnin uretim politikalari sayesinde. Kendi tohumumuzdan sebze uretmek yasak, Israilin kalitesiz tohumunu almak icin kanun cikartmis, yerli tohum kullanarak ureten yerli ciftciye hapis cezasi var. Pamuk satarak Osmanli borcu odemistik, artik onu da her gecen gun daha fazla olmak uzere Amerikadan ithal ediyoruz. Yani ayagimizdaki donun ipligine kadar disa baglandigimiz bu senelerde dolar da almis basini gidiyor. Kanunlari ben mi cikartiyor, ureticiyi ciftciyi ben mi baltaliyorum? AKP Turkiye'sinde zenginin yatina kotrasina ve de yuk tasidigi gemiciklerine aldigi mazotun litresi 1.70, ciftcinin traktorune aldigi mazotun litresi 4.50 TL bu ulkede hanim..:işsiz: Mazot ayni mazot..

Hele egitim, hele egitim.. Icler acisi.. Yuzde 60'i bos Imam Hatiplere ayrilan kaynak 1 milyar 700, Fen liselerine 109 milyon.. Sonuc? Fen matematik sorularinda imtihanlarda dogru cevap ortalamasi 5-6 soruyu gecemeyen bir yeni nesil yetisiyor: Sizin cocuklariniz.. Hani aslinda istatistiklerin olumsuzluklari sisirdigi, ama sizin cok begendiginiz sistemin cocuklari, onlarin bugunki basari oranlari. AKPli vekiller "Egitim seviyesi arttikca oy oranlarimiz dusuyor" dediginde ciddiye almamistiniz degil mi? Bizler o zaman da onun bunun soyledigini sisiriyorduk. Ama onlar bunu ciddiye aliyorlarmis, bak..:KK66:

Keşke oraya da özeleştiri yapabilseydiniz, partideki iç huzursuzluk ne kargaşanın adı demokrasi olmamalı ve daha sonra benim fikrime gelince gerçekten eleştirelim hükümet eleştirelim, yaptıkları icraatları de eksikliği hataları konuşulsun eleştilsin, Benin de söyleyecek eleştirilecek bir ton sözüm var ama bu sadece olumsuzlukları şişire ile şişire yazıp çizmek ve söylemek daha çok iyi niyet ve objektiflkten öte Sözcü gazetesi gazetesi ağzı gibi geliyor Bu Son Sözüm size değil konu sahibinedir
İnce yi kayda değer bulmadığımı söylemedim ki.
İçerikten ve parti içi olanlardan ziyadesiyle haberdarım be takipteyim.
Ama karşılıklı haber linkleri paylaşmanın kimseye katkısı yok. Hepimiz istediğimiz habere ulaşabiliyoruz zaten. Bir de burada başkalarının ağzından konuşmayalım.
Kendi fikir ve düşüncelerimizi paylaşıp konuşalım...
Şişirilen olumsuzluk dediğiniz şey ekonomi..
Sağlık ve eğitim.. ekonomideki kötü gidişata şişirilmiş olumsuzluk diyemeyiz. Sistem durdu.
Çark durdu farkında değil misiniz ?

Siz de eleştirinizi yapın tabi ki de bu gidişattan sorumlu olan hükümet muhalefet değil ki...

Keske ureten bir Turkiye olsa ama uretmiyoruz. Bu zamana kadar hep tukettik hep tukettik. Eee nereye kadar?? Baskanlik secimide yapildi neden hala ayniyiz. Hani her sey degisiyordu. Tl.nin bir degeri kaldi mi?? Siz amansiz savunucular bile tl.de para birakmayip dovize yatirim yapmiyor musunuz? Kim tl.ye guveniyor?? Ekonomiye guven yok.

şimdi dolar 5.40 oldu ama gördüğünüz gibi avm ler tıklım tıkış, herkesin elinde telefon var diyenler gelecektir gelmeden yazayım.. siz henüz 5.40'ın 40'ını bile hissetmediniz.. bunun acısı Eylül- Ekim zamlarına yansıyacak, artık kaloriferi zenginler yakacak, benzini zenginler alacak.. ama üzülmeyin siz de milletin gömdüğü parayla ekonomimizin ne kadar iyi olduğunu yazacaksınız battaniye altından..

şimdi dolar 5.40 oldu ama gördüğünüz gibi avm ler tıklım tıkış, herkesin elinde telefon var diyenler gelecektir gelmeden yazayım.. siz henüz 5.40'ın 40'ını bile hissetmediniz.. bunun acısı Eylül- Ekim zamlarına yansıyacak, artık kaloriferi zenginler yakacak, benzini zenginler alacak.. ama üzülmeyin siz de milletin gömdüğü parayla ekonomimizin ne kadar iyi olduğunu yazacaksınız battaniye altından..
Kiymanin kilosu gecen hafta 50 liraydi
Bu hafta 60 lira
1 ay sonra 100 lira olmasini bekliyorum ben
Elektrige hafta basinda 2.kez zam yapildi
Benzini takip edemiyorum bile artik
Bugun bir arkadasimla konustum , krndisi su anda bir balkan ulkesinde
Dedi ki ulkenin en şık restoraninda iki kisi yaklasik 1 kilo et yedik , bira ictik , ustune tatli yiyp kahvemizi ictik ve 15 eur verip ciktik
Yani 90 tl ye yapmis bunlari , ben burda 2 kisi bi restorana gidip bunlarin yarisini yesem 500 lira verir cikarim
Ama gel de anlat , millet nasil yasiyor biz nasil yasiyoruz

Kiymanin kilosu gecen hafta 50 liraydi
Bu hafta 60 lira
1 ay sonra 100 lira olmasini bekliyorum ben
Elektrige hafta basinda 2.kez zam yapildi
Benzini takip edemiyorum bile artik
Bugun bir arkadasimla konustum , krndisi su anda bir balkan ulkesinde
Dedi ki ulkenin en şık restoraninda iki kisi yaklasik 1 kilo et yedik , bira ictik , ustune tatli yiyp kahvemizi ictik ve 15 eur verip ciktik
Yani 90 tl ye yapmis bunlari , ben burda 2 kisi bi restorana gidip bunlarin yarisini yesem 500 lira verir cikarim
Ama gel de anlat , millet nasil yasiyor biz nasil yasiyoruz

evet olacak, ortam çok daha kötüye gidecek.. artık ben bu ülkeyi balkanlarla ya da batıyla kıyaslamıyorum ne yazık ki, örneğimiz Venezuela..

Suriyede OSO ile Afrine girip Idlib'e kadar Turkiyeden koridor acmistik ya.. Hani destan yazmistik.. BM buyurmus, Idlib'de catisma cikarsa oradaki Suriyelilere de sinirlari acacakmisiz. Acariz bence.. Zaten koridorun amaci bu. Korkmayin canim, 4 milyon Suriyeli daha alt tarafi..Hem ortami gorunce burdan da kacar onlar zaten.. Avrupa dusunsun.. Oraya kacanlara da vatandaslik verebilme ve secmen yapabilme kanunu cikar mi? Cikar bence.. Boyle halk varken..

Binali'nin kardesi bir zamanlar: “Ya bu ülkede eşşek gibi sessizce yaşayacaksınız ya da defolup gideceksiniz!" demisti. Bi unutturmadilar..

X