Kıl kurdu hayatımı kabusa çevirdi lütfen yardım

Merhabalar. 3 haftadır aynı sorundan muzdaribim. Üç farklı kıl kurdu/tenya ilacı kullandım. Yok aşırı bir kaşıntı var yumurta bile görüyorum külodumda. Ellerim çatladı kıpkırmızı temizlik yapmaktan. Sorununuz geçti mi..
Sanırım bende aynı dertten muzdaribim,gece bir kaşıntı bir kaşıntı normalde kalkıp bakmazdım sokak kedisi aldım donacaktı hayvan onunla uğraştım kuma falan alıştırdım onu ve aşısı falan da yok o beni huylandırdı zaten ama o hayvan olmasa da ben gece kalkıp bakmazdım belki daha da ilerlerdi hastalık vajinamın içinden birşey ısırır gibi oldu bi baktım beyaz 2 cm uzunluğunda bir şey sarkıyor aman allahım dedim popo kısmına doğruda vardı neyse gece boyu hiç uyuyamadım huylandım,yıkandım pamukla sirkeyle sildim ama mümkün değil uyuyamadım,gece boyu çömelip çömelip baktım aynayla 😄,ertesi gün aile hekimine gittim anlattım aynen, antibiyotik verdi onu kullanıyorum şuan ama durumdan aşırı rahatsızım yarın dahiliye uzmanina görüneceğim yapsın bütün testleri gerçi antibiyotik kullanıyorum beklesem mi beklemesem mi bilemedim ve ben hergün iç çamaşırımı değişirim şuan günde 2 kez falan çamaşır değişiyorum, oraları yıkayıp sirkeliyorum pijamaları hergün değişiyorum nevresimleri iki güne bir değişiyorum valla seni cok iyi anlıyorum ellerim çatladı hergün çamaşır suyuyla tuvaleti ovmaktan,sepet sepet çamaşır yıkayıp asmaktan gına geldi ama napalım buda bir süreç neler öğrendiğimize bakalım😕

Gece kaşıntım olunca kalkıp sabunlayıp silinip yatıyorum geceleri yumurtlama vakitleri olduğu için,sabah akşam kabak çekirdeği yağı içiyorum ve tabiki doktorun verdiği ilaçları,kulaklarım,gözlerim burnum kaşınıyor ay bide insanın beynine falan gidiyor yazmışlar başım ağrıdı onu okuyunca 😧

Neredeyse bir yıl geçmiş aradan nasıl kurtuldunuz ? Bursa’da annem aynı durumdan muzdarip. Kuşlar dadanmıştı balkona annem de besliyordu 1 yıl geçti aradan onların pisliğini temizlerken olduğunu düşünüyoruz ama bir yıl sonra neden! başka herhangi bir yerden de bulaşmış olabilir. Doktorların yanlış teşhisi yüzünden aylarca 3-4 ay oldu kurtulamadılar önce uyuz dediler kremler losyonlar fayda etmedi daha da arttı sadece deri altında vücutta geziyordu. Zaman geçtikçe saç dipleri, kaş ve kirpik dipleri hatta göze sıçradı. Annemlerin ısrarıyla doktor parazit hapı verdi ama doktorlar çözüm bulamıyor iç organlarını ultrason röntgen ile kontrol ettiler bir şey göremediler, 3gün peş peşe dışkı testi yaptılar yok en son üniversiteye araştırmaya gidin dediler. Bir ay sonraya gün bulabildiler bakalım bant testi ile yakalayıp götürecekler. Bu arada sarımsak çok iyi döküyor sabah akşam sarımsak yemeğe başladılar bir de karanfil çayı , ertesi gün dışkıda görmeye başladılar . Kaşıntı yok sadece ısırma hissi ve yürüdüklerini hissediyorlar ve dışarı çıkıyorlar gözle görülüyor mesela kolunda ısırma hissi hissetti sarımsak ya da sirke sürdü kendini dışarı atıyor. İlk zamanlar cilt altından yürüdüklerini de görüyordu. Böyle bir bela işte tabi ilk zamandan bu yana her gün temizlik çok zor. Bir tane örnek görüntü de paylaşayım annemden babama da geçti tabi. Babamın kazağında bir çift kurt var görüntüde. Tedavi olup iyileşenler bilgi verebilirse sevinirim.

Eklentiler

• 90033DC7-2480-4CEA-A62A-8625B76CA4E0.jpeg
    90033DC7-2480-4CEA-A62A-8625B76CA4E0.jpeg
    90,4 KB · Görüntüleme: 2.620
  • 4994712E-A666-45E1-A055-3499DAD9E5BB.jpeg
    4994712E-A666-45E1-A055-3499DAD9E5BB.jpeg
    55 KB · Görüntüleme: 2.365
Gece kaşıntım olunca kalkıp sabunlayıp silinip yatıyorum geceleri yumurtlama vakitleri olduğu için,sabah akşam kabak çekirdeği yağı içiyorum ve tabiki doktorun verdiği ilaçları,kulaklarım,gözlerim burnum kaşınıyor ay bide insanın beynine falan gidiyor yazmışlar başım ağrıdı onu okuyunca 😧
Neredeyse bir yıl geçmiş aradan nasıl kurtuldunuz ?

Hanımlar tek kullanımlık ilaçlar var doktor yazıyor.
Böyle küçük şişede onu iciyorsuhuz gerçekten benim kızımda çok etkili oldu.
Ayrıca çığ kabak çekirdeği.
Hazır pazarda bal kabağı var özellikle çekirdeğini alın yiyin.
Dediğim ilacı bulursam atayım size 2 sefer oldu kızımda.
Hep o ilaçla kurtultuk en son olduğunda doktor 1 hafta devamlı kullanın bir daha olmaz dedi yıllardır olmadı.

Hanımlar tek kullanımlık ilaçlar var doktor yazıyor.
Böyle küçük şişede onu iciyorsuhuz gerçekten benim kızımda çok etkili oldu.
Ayrıca çığ kabak çekirdeği.
Hazır pazarda bal kabağı var özellikle çekirdeğini alın yiyin.
Dediğim ilacı bulursam atayım size 2 sefer oldu kızımda.
Hep o ilaçla kurtultuk en son olduğunda doktor 1 hafta devamlı kullanın bir daha olmaz dedi yıllardır olmadı.
Geçmiş olsun.. Bulursanız ilacın ismini bir de onu dener annemler ama onların deri altı paraziti şeklinde yani deride geziyor bu kılkurt, kıl köklerinde

Geçmiş olsun.. Bulursanız ilacın ismini bir de onu dener annemler ama onların deri altı paraziti şeklinde yani deride geziyor bu kılkurt, kıl köklerinde
Biz sadece kıl kurdu için kullandık.
Deri altı kurdu için bilgim yok 😔
Geçmiş olsun bulursam yazarım ama doktorlar hatta eczane bile adını hemen bilir çok yaygın kullanılıyor zaten
Bı sorun sizde.

Biz sadece kıl kurdu için kullandık.
Deri altı kurdu için bilgim yok 😔
Geçmiş olsun bulursam yazarım ama doktorlar hatta eczane bile adını hemen bilir çok yaygın kullanılıyor zaten
Bı sorun sizde.
Kontil olsa gerek. Hepsi aynı işe yarıyor bir yerde okumuştum 9ay geçmemiş birisinde 4gün iğneli tedavi çözüm olmuş. Doktora onu da danışacaklar.

Kontil olsa gerek. Hepsi aynı işe yarıyor bir yerde okumuştum 9ay geçmemiş birisinde 4gün iğneli tedavi çözüm olmuş. Doktora onu da danışacaklar.
Evet baktım netten ona benziyor tek kullanımlık şişelerden kullanmıştık biz kızımda,çocuk olduğu için galiba.
Kullandık tekrarladı daha sonra uzuns üre (1 hafta)kullandık tamamen bitti.
Uzun yıllardır olmadı ama herkeste ise yarar mı bikmiyorum.

Neredeyse bir yıl geçmiş aradan nasıl kurtuldunuz ? Bursa’da annem aynı durumdan muzdarip. Kuşlar dadanmıştı balkona annem de besliyordu 1 yıl geçti aradan onların pisliğini temizlerken olduğunu düşünüyoruz ama bir yıl sonra neden! başka herhangi bir yerden de bulaşmış olabilir. Doktorların yanlış teşhisi yüzünden aylarca 3-4 ay oldu kurtulamadılar önce uyuz dediler kremler losyonlar fayda etmedi daha da arttı sadece deri altında vücutta geziyordu. Zaman geçtikçe saç dipleri, kaş ve kirpik dipleri hatta göze sıçradı. Annemlerin ısrarıyla doktor parazit hapı verdi ama doktorlar çözüm bulamıyor iç organlarını ultrason röntgen ile kontrol ettiler bir şey göremediler, 3gün peş peşe dışkı testi yaptılar yok en son üniversiteye araştırmaya gidin dediler. Bir ay sonraya gün bulabildiler bakalım bant testi ile yakalayıp götürecekler. Bu arada sarımsak çok iyi döküyor sabah akşam sarımsak yemeğe başladılar bir de karanfil çayı , ertesi gün dışkıda görmeye başladılar . Kaşıntı yok sadece ısırma hissi ve yürüdüklerini hissediyorlar ve dışarı çıkıyorlar gözle görülüyor mesela kolunda ısırma hissi hissetti sarımsak ya da sirke sürdü kendini dışarı atıyor. İlk zamanlar cilt altından yürüdüklerini de görüyordu. Böyle bir bela işte tabi ilk zamandan bu yana her gün temizlik çok zor. Bir tane örnek görüntü de paylaşayım annemden babama da geçti tabi. Babamın kazağında bir çift kurt var görüntüde. Tedavi olup iyileşenler bilgi verebilirse sevinirim.
Merhaba annenizin yaşadıklarını bende yaşıyorum kıl kurdu ilaçları da fayda etmedi siz nasıl çare buldunuz ne olur yardımcı olursanız sevinirim

Merhaba annenizin yaşadıklarını bende yaşıyorum kıl kurdu ilaçları da fayda etmedi siz nasıl çare buldunuz ne olur yardımcı olursanız sevinirim
Bursa’da mısınız? Uludağ üniversitesinde bir profesör çözdü durumu. Deriden parça alıp biyopsi yaptılar, orada çok ilginçtir iltihaplı egzama teşhisi koydular. Bence annemlerin yaptığı doğal yöntemlerin etkisi de çok oldu özellikle sirke ile yıkanmak. Organ nakli olanlara verilen haplardan kullandı annem çok ağır bir ilaç bağışıklığını baskıladı o şekilde kurtuldu. Ama sonrasında o ilaçtan dolayı çok rahatsızlıklar yaşadı hala yaşıyor.

Ah kızlar ah nerden bulaştı bilmiyorum belki okuldan belki başka birinden ama 5.5 yaşındaki oğluma kıl kurdu geçmiş.10 gün oldu sanırım.Birkaç gün önce de ikizine geçti ama onda baya az.Her gün çarşafları nevresimleri kıyafetleri kaynatmaktan,vc leri,lavaboları,sifonları,sabunlukları bile çamaşır suyuyla yıkamaktan canım çıkıyor.O kadar dikkat ettim bugün de bana geçmiş hem de 3 gün nce ilaç almıştık ailecek ne olur ne olmaz diye.Bunu yaşayan var mı ben çıldıracam.Elden ağıza geçermiş bu şekilde bulaşırmış.Çarşafı silkelerken bile anneye geçebilir diyor internette.Eee bunun çaresi ne o zaman nasıl bir kısır döngü ki bu.Bir de 2 yaşında bebeğim var.Ne olur yaşadıysanız duyduysanız bana da anlatın
Kabak çekirdeği iyi geliyor biliyorum.Eldiven falan kullansanız eşya temizliğinde.

Bursa’da mısınız? Uludağ üniversitesinde bir profesör çözdü durumu. Deriden parça alıp biyopsi yaptılar, orada çok ilginçtir iltihaplı egzama teşhisi koydular. Bence annemlerin yaptığı doğal yöntemlerin etkisi de çok oldu özellikle sirke ile yıkanmak. Organ nakli olanlara verilen haplardan kullandı annem çok ağır bir ilaç bağışıklığını baskıladı o şekilde kurtuldu. Ama sonrasında o ilaçtan dolayı çok rahatsızlıklar yaşadı hala yaşıyor
Kabak çekirdeği iyi geliyor biliyorum.Eldiven falan kullansanız eşya temizliğinde.
Çok geçmiş olsun Allah şifa versin. Annemlerde kıl kurdu değildi deri altı paraziti o da fenaydı yürüdüğünü ve dışarı çıktığını görüyorlardı 60küsür yaşında insanlar her gün 90derecede çamaşır yıka , çarşaf değiştir, her yeri çamaşır suyu ile her gün sil her gün süpür kullan at tabak çatal bardak, şeffaf eldiven takıyorlardı ellerine çünkü bu tarz şeyler ellerden her yere bulaşıyor tekrar tekrar, telefondan kumandadan ellerden ağıza oradan iç organlara.. mezara girmeden solucanlar bizi yiyor diye psikolojileri bozulmuştu. En önemlisi bağışıklığınızı güçlü tutun, bir ara bu kıl kurdu çok yaygındı insandan insana çok bulaştı komşularımız akrabalarımız çok yaşadı temas ile geçiyor birinden tabakla bir şey aldığınızda bile geçiyor. Çevremdekiler eczanede yaptırdıkları karışım ile iyileştiler görümcemde de oldu 8 yaşında kızında da oldu hep bu karışımla kurtuldular doktorlar biliyor yazıyor aslında sorabilirsin doktoruna eczaneye de direkt sorabilirsin karışım yapıyormuşsunuz diye bu karışım sanırım 3 gün kullanılıyor banyoda sürüyorsun patır patır döküyor kurd parazit ne varsa. Bir de sirke her derde deva sanırım, hem içerek hem durulanma suyunda kullanabilirsiniz.

Ah kızlar ah nerden bulaştı bilmiyorum belki okuldan belki başka birinden ama 5.5 yaşındaki oğluma kıl kurdu geçmiş.10 gün oldu sanırım.Birkaç gün önce de ikizine geçti ama onda baya az.Her gün çarşafları nevresimleri kıyafetleri kaynatmaktan,vc leri,lavaboları,sifonları,sabunlukları bile çamaşır suyuyla yıkamaktan canım çıkıyor.O kadar dikkat ettim bugün de bana geçmiş hem de 3 gün nce ilaç almıştık ailecek ne olur ne olmaz diye.Bunu yaşayan var mı ben çıldıracam.Elden ağıza geçermiş bu şekilde bulaşırmış.Çarşafı silkelerken bile anneye geçebilir diyor internette.Eee bunun çaresi ne o zaman nasıl bir kısır döngü ki bu.Bir de 2 yaşında bebeğim var.Ne olur yaşadıysanız duyduysanız bana da anlatın
Camasirlari yuksek derecede yikayin.temizlige dikkat edin.bol bol el sabunlayin ailecek.wcleri temiz tutun.ilaci var gecer.

Bursa’da mısınız? Uludağ üniversitesinde bir profesör çözdü durumu. Deriden parça alıp biyopsi yaptılar, orada çok ilginçtir iltihaplı egzama teşhisi koydular. Bence annemlerin yaptığı doğal yöntemlerin etkisi de çok oldu özellikle sirke ile yıkanmak. Organ nakli olanlara verilen haplardan kullandı annem çok ağır bir ilaç bağışıklığını baskıladı o şekilde kurtuldu. Ama sonrasında o ilaçtan dolayı çok rahatsızlıklar yaşadı hala yaşıyor.
Bağırsak kurdu için mi organ nakli sonrası verilen ilaçlari verdi

Ben de gebelik için kullandım prograf. Annenizde ne gibi rahatsızlıklara neden oldu bu ilaçlar
Bağışıklığını baskılıyor insanın bu tür ilaçlar aynen öyle de oldu bağışıklığı düştü. Çok zayıfladı. Böbrek tarafında şişmeler oldu. Endoskopi ve kolonoskopi oldu Midesinde gastrit çıktı ama bu süreçteki stresine bağlıyorum gastriti. En belirgini Tansiyon düşüklüğü sorunu yaşıyor tuzlu ayran zeytin yiyor hemen toparlıyor. Siz de de oldu mu değişiklikler, sorunlar ?

Çok teşekkür ederim.Ben bu yaptığım şeyleri doktorların makalelerinden okudum ve hepsi aynı şeyi yazmış o yüzden bu kadar panikledim.Hatta izlediğim videolarda da bunları söylüyorlar.Eşim de doktor ve kızıyor aslında ama o yazılar aklıma geliyor.Geceleri anüsten çıkıp yumurta bırakıp,geri giriyorlarmış ve bu yumurtalar çarşaflara dökülüyormuş,düşünsenize insan kafayı yiyor.Yarın hastanede tekrar soracak bakalım ne diyecekler.İnşallah kurtuluruz ve bir daha olmaz diye dua edip duruyorum siz de edin bize.:KK17:
Bi süre acaba hastaların altına serilen kullan at bezlerden mi serseniz. Sabah eldivenle alır atarsınız. Allah çaresiz dert vermesin bu kadar üzülüp takmayın.

X