kil maskesi yapanlar lutfen buraya sormam gerekenler var

bernaca

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Temmuz 2008
175
2
30
benm yuzmde cok sıyah nokta ve sıvlce var ıyı oldgnu örendgm yesil kılı aldım yaknz böle toz gıbı dgldi tzdan buyuktu..neyse bgn tam tarıfe gore yaptım 1kasık kile 2kasık sıack suu...yalnız öle camur gıbı olmadı cıcvık cıck oldu köpürdüü..bide öle camur gıbı olmadı gene tozzlar öle buyuktuu...siziznkiler nasıldı..ben yanlışmı yapmışımm..bide bu yuze nasıl suruluyoo..bn krem gıbı olcak sandım hıcte öle olmadıKötü Kazen

arkadaşım bende kil maskesi yapıorum ve faydalı bak canım bu kilin bi öğütülmüş bide öüğütülmemiş çeşidi var sen galiba öğütülmemişi almışın aklında olsun öüğütülmüş alacaksın

öğütülmemiş alsan da suya koyunca çözülüo zten yumuşuo,ama ben sıcak su koymuyorum asiti kaçmış maden suyu koyuyorum ya da gülsuyu ile ıslatıyorum,bazen de 1-2 damla limon sıkıyorum ama feci kaşındırıo o,yüzüne sürücen kuruyunca yıkıyacan o kadar

yok ögutulmuusnu aldım fakat toz gıbı dgldi böle un gıbı falan sıznkının rengı nasıl

kızlar ya yeşil renklimi iyi hafif açık renkli olanı var bide o mu iyi. canım sen göz kararı yap öle, eer cıvık olduysa biraz daha koy kil elinle ez birazcık olur okadar pütürlenme

bendeki öğütülmüş ve yeşil, ben öyle bire iki ölçülü falan yamıyorum, krem gibi olacak şekilde ılık suyla ıslatıyorum, kuruyunca da yine ılık suyla yıkıyorum.

ben beyaz kil daha ii die duymuştum nerden duyduysam,yeşil kilimi rafa kaldırıp bi poşet beyaz kil aldım onu kullanıyorum

yesıl kıl yaglı cıltler ıcın ıyı...beyaz kıl en ıyısı ama yaglı cıltleer yesıl kıl

bende yeşil kille yapıyorum sıcak demlenmiş çay ve az zeytinyagı karıştırıyorum ve yıkadıktan sonra siyah nokta fln kalmıyo pürüzsüz harika bi cilt ve üstüne soda ve limon karışımını buz halinde sürüyorum süper deneyin kızlar..beyaz kil daha iyiyse bundan sonra öle yapayım bari benm cildim karma ama bi de öyle deneyelim

Killerin yeşili falan da mı varmış :uhm:
Valla ben bi çeşit kil biliyorum toprak renginde, öğütülmüş falan değil.Büyük taş şeklindeler.

Kullanıcağım kadar bir parça alıyorum üstünden..Suyu görünce hemen eriyor pürüzsüz bir çamur kıvamını alıyor.

Ama 15 dk dan fazla tutunca benekler oluşuyor yüzde dikkat!

ben de yeşil kil aldım rengi soluk biraz..daha denemedim..nasıl uygulayacağımızı tam olarak anlatabilecek var mı?nelerle karıştıracağız ve yüzümüzde kaç dakika bekletmemiz lazım?

yesıl kıl suyla karıstrıyosun ıcıne 3damla faln zeytın yagı kat karstr camur gıbı yap yuznue sur kuruyunca yıka

kızlar ben yeşil kil kullanıyorum.
yeşil toz kile gül suyu damlatıp maske yapıyorum.
gerçekten anında etkisini gösteriyor.

şöyle bir tarif var.süper yapıyor cildi
1 kaşık yeşil kil
1 kaşık el kremi
macun kıvamını alacak kadar su
karıştırıp sürüyorsun.20-25 dakika sonra ovarak çıkarıp su ile cildi yıkıyorsun süper oluyo

sen kumgibi kil almışssın bende yaptım o hatayı aktarlar verıyor bunu bence kozmetikçiden al toz gibi oluyor

benim kilin üzerinde şehriban teyze yazıyor..bu markanın yüz,vücut lifleri falanda var..
böyle rengi çok açık yeşil,toz gibi....ben çamur haline getirip pamukla yüzüme sürüyorum.(bazen suyu çok kaçırıyorum cıvık oluyor ama öyle de işe yarıyor)10dk sonra yıkıyorum...az önce yaptım mucize şu kil ya....cildimi ferahlamış hissediyorum

ya ben bugün yaptım yeşil kil..ama taş gibi aynı..kaynar su koyduğum halde az eridi..bir kısmı yine taş gibi kaldı..

X