Kılıçdaroğlu: Başkanlık sistemini kan dökmeden bu ülkede gerçekleştiremezsiniz

Surdaki yorumları okuyorum, beddua etmemek icin zor tutuyorum kendimi..siz ne rahat, ne duyarsız, ne larc insanlarsınız ya? adam acık acık tek basına iktidar olamadıgında kan dokuldugunu ve daha da dokulecegini soyledi..hala utanmadan carpıtılmıs soz deniliyor..lanet olsun bu kadar mı degersiz bu giden canlar, bu topraklar sizin icin?

Hele degistirilemez ilkelere bir dokunulsun, bakın seyreyleyin o zaman savası..

Bi utanmaz da cıkmıs laiklik luiklik kalkar insallah demis.. Ataturk, devrim ve ilkeleri sayesinde burda k.cını yaya yaya cirit atabiliyorsun, o pis zihniyetini bu kadar rahat ortaya koyabiliyorsun.. bu ulkede onun ve b.kladıgın laiklik sayesinde insan yerine konuluyorsun..

Buradaki cehalet ve nankorlul midemi bulandırdı artık..insanın ruh saglıgını bozar bu yorumlar..

İnsallah baskanlık gelir de, yarın bi gun komunist biri dikilir tepenize, hepiniz kazdıgınız kuyuda bogulursunuz.

@Mune mudurum sen yolla beni mapısa.... su laiklige, ataturkun ilkelerine dil uzatan hainler cirit attıgı surece ben edebimi koruyamıcam..

İmza; Zeymur

Siz bana don falan getirin..sıcaklar basladı malum :)) aman bırak ya..gunaha girdigimle kalıyorum..bunlar yuzunden ulke bu halde..

Don kalmamış, donsuz yat med, malum don daha ayıp birşey, donla görüntülenmektense donsuz görüntülenmeli insan....

Anlatsanıza biraz, neden başkanlık? :KK51:

Padişahlığa uzanmak için son aşama başkanlık da ondan.

Sürekli Osmanlı, Saray, harem, tek başına olunursa kan dökülmez söylemleri dönüp duruyor. Hedef 2023, Cumhuriyet'ten 100 yıl sonra saltanat gelecek, ben artık buna yoruyorum bu çabaları çünkü kimse neden başkanlık açıklamasını yapmıyor ama başkan olalım diye tutturuyor.

Sanki ülke başkanı değil sınıf başkanı seçilecek gibi olay küçümseniyor belli kesim tarafından. Ne garip bir ülke oldu la biz.

Bence başkanlık sistemi bizim ülkede olamaz,çok demokratik ,tamamen halkın çıkarlarını düşünen ve ileri seviyedeki ülkeler de olabilir ancak .hatta bu ülkelerde bile karışıklık çok rahat olabiliyor.
Başkan o seçildiği süre içerisinde halkın gözünden düşse bile bir daha ki seçime kadar koltuğundan alınamıyor .
Şimdi yasama da yürütme de halk tarafından seçiliyor,meşru haliyle ; ama ikisi de bir konuda anlaşamazlarsa suçu çok rahat birbirlerine atabilirler ,çünkü ikisi de seçimle geldi sonuçta.
Ama seçimle gelen herkes demokratik midir,orası ayrı konu .
İktidar çok rahat kişiselleştirilebilir ,başkan diktatöre dönüşebilir seçimle geldiği halde.
Tekrar ediyorum her seçimle gelen ,oyla seçilen kişiler demokratik bir şekilde mi seçilmiştir veya demokratik midir ?
Kenan evren de seçimle geldi çok büyük bir sayıyla anayasaya evet dendi %92 olması lazım ,ama bu çok demokratik miydi veya demokratik mi kaldı ?
Nedir bu körü körüne particilik ,açın da biraz okuyun adam açık açık söyledi "400 milletvekilini verin " diye.
Yazık boşu boşuna iktidar savaşları için ölen o gençlere

Bence başkanlık sistemi bizim ülkede olamaz,çok demokratik ,tamamen halkın çıkarlarını düşünen ve ileri seviyedeki ülkeler de olabilir ancak .hatta bu ülkelerde bile karışıklık çok rahat olabiliyor.
Başkan o seçildiği süre içerisinde halkın gözünden düşse bile bir daha ki seçime kadar koltuğundan alınamıyor .
Şimdi yasama da yürütme de halk tarafından seçiliyor,meşru haliyle ; ama ikisi de bir konuda anlaşamazlarsa suçu çok rahat birbirlerine atabilirler ,çünkü ikisi de seçimle geldi sonuçta.
Ama seçimle gelen herkes demokratik midir,orası ayrı konu .
İktidar çok rahat kişiselleştirilebilir ,başkan diktatöre dönüşebilir seçimle geldiği halde.
Tekrar ediyorum her seçimle gelen ,oyla seçilen kişiler demokratik bir şekilde mi seçilmiştir veya demokratik midir ?
Kenan evren de seçimle geldi çok büyük bir sayıyla anayasaya evet dendi %92 olması lazım ,ama bu çok demokratik miydi veya demokratik mi kaldı ?
Nedir bu körü körüne particilik ,açın da biraz okuyun adam açık açık söyledi "400 milletvekilini verin " diye.
Yazık boşu boşuna iktidar savaşları için ölen o gençlere

Sen ne anlatsan boş, bazı kesim başkan olmayı, Kızılay kolu başkanı olmak gibi birşey sanıyor. Altında ne var, eksisi artısı ne, bikaç yıl sonra ne ile karşılaşçaz diye düşünmek gibi huyları yok. Birileri neylerse güzel eyler mantığı var, nereye çekersen oraya gitme eğilimi var. İşin pis tarafı onlar nereye giderse biz de oraya, mecburi istikamet...

Sen ne anlatsan boş, bazı kesim başkan olmayı, Kızılay kolu başkanı olmak gibi birşey sanıyor. Altında ne var, eksisi artısı ne, bikaç yıl sonra ne ile karşılaşçaz diye düşünmek gibi huyları yok. Birileri neylerse güzel eyler mantığı var, nereye çekersen oraya gitme eğilimi var. İşin pis tarafı onlar nereye giderse biz de oraya, mecburi istikamet...
Milletcek başımız göğe erecek

He yaaa, cidden birisi bana başkanlık olunca ülkeye fayda sağlayacak 3 tane önemli husus sunsun, özellikle başkanlığı savunanlar, lütfen ya neymiş bu başkanlığın en büyük artıları.

başkanlık gelince işid "yo dostum yo, onların artık bir başkanı var saldıramayız" diyecekler.. bence mantıklı, neden olmasın yani..

başkanlık gelince işid "yo dostum yo, onların artık bir başkanı var saldıramayız" diyecekler.. bence mantıklı, neden olmasın yani..

Evet ilk mantıklı izahat office'den geldi.

Bak aklıma gelmemişti office, helal sana, artık ben de başkanlık istiyorum sırf bu yüzden. Ooofff sabahlar olmasın, ya da olsun hemen başkan seçileceği gün gelsin, yatçaz kalkçaz, yatçaz kalkçaz, yatçaz kalkçaz hoooop başkanlık gelsin. Bir de bimbambom çok şükür dostlar , artık bizim de başkanımız var.............

Evet ilk mantıklı izahat office'den geldi.

Bak aklıma gelmemişti office, helal sana, artık ben de başkanlık istiyorum sırf bu yüzden. Ooofff sabahlar olmasın, ya da olsun hemen başkan seçileceği gün gelsin, yatçaz kalkçaz, yatçaz kalkçaz, yatçaz kalkçaz hoooop başkanlık gelsin. Bir de bimbambom çok şükür dostlar , artık bizim de başkanımız var.............

tabisi ne sandın Zeymur'um.. hatta başkanlık gelirse yerçekimi kanunu Kilis üzerinden kaldırılacak.. Bak füzeler hep yerçekiminden düşüyordu, düşmeyecek mesela.. bende hemen gelsin istiyorum başkanlık..

tabisi ne sandın Zeymur'um.. hatta başkanlık gelirse yerçekimi kanunu Kilis üzerinden kaldırılacak.. Bak füzeler hep yerçekiminden düşüyordu, düşmeyecek mesela.. bende hemen gelsin istiyorum başkanlık..

:oha: doğru diyosun.

Ekonomik krizde bitecek mi ofişim :KK43:

Office dur dur ben cevabı biliyorum, dur ben dicem...

Evet name evet, kriz mriz yok, hadi sevin. Tıpkı Matrix'deki Neo nasıl ki mermiden kaçmak için artislik hareketler yapıyor da mermi ona gelmiyor ya, Başkan da artistlik hareketlerle krizi teğet geçirecek.

Yaşınız kaç bilmiyorum, 44 yaşındayım, 80 darbesini gördüm çocukken, oy vermeye başladığımdan itibarende 20 hükümet gördüm, inanın bende sizin gibi bugün korktuğum kadar korkmadım terörden.
Nasıl korkmayalım ki, pkk bir yanda, ondan çoğalmış diğer örgütler bir yanda, ışid denen örgüt burnumuzun dibinde, hepsinin büyükşehirlerde hücre evleri var, ülkeyi kafalarına göre tehdit edip büyükşehirlerdeki hücre evlerini aktif ederiz diyorlar, Ankara, İstanbul'un göbeğinde bombalar patlıyor, Kilis yanıyor, bizim olan heryerde yangın var, askerimiz polisimiz ya bombalarla şehit oluyor, ya evlerine kadar takip edilip sırtından vuruluyor, daha bu akşam izledim haberlerde, bir polisi evinden ekmek almaya çıkarken sırtından 3 kurşunla vurmuşlar, bu ne biçim bir öfkedir takip edip pusu kuracak kadar nedir bu hainlik?

Çarşıya pazara giderken, haftasonu evden çıkarken hiç bu kadar tedirgin olmadık biz, verecek bir canım var, onu da Yaradan ne zaman isterse o zaman alır lakin ben bir örgütün hain saldırısında can vermek istemiyorum, evde huzurla uyurken öleyim, bir vatan hainin bombasıyla değil.
İşte ben de bunları anlatmak istemiştim.
Geçen gün bir misafir geldi, yok dünyayı yönetiyoruz, yok geleceğimiz parlak, 2023 gelsin de görün bakalım nasıl düze çıkacağız dedi durdu. Valla kendimden şüphe ettim, ben mi karamsarım acaba ya da aynı yerde mi yaşıyoruz diye düşündüm. Adama Kilis dedim, bomba dedim, havan topu dedim. Bana mısın demedi ya. Bilemiyorum valla, ben artık hiçbir şeyden emin değilim.

Geçen gün bir misafir geldi, yok dünyayı yönetiyoruz, yok geleceğimiz parlak, 2023 gelsin de görün bakalım nasıl düze çıkacağız dedi durdu. Valla kendimden şüphe ettim, ben mi karamsarım acaba ya da aynı yerde mi yaşıyoruz diye düşündüm. Adama Kilis dedim, bomba dedim, havan topu dedim. Bana mısın demedi ya. Bilemiyorum valla, ben artık hiçbir şeyden emin değilim.

Biri de demiyor 2016 da neyiz de 2023 de ne olacağız? ne olacak da 2023 de level atlayacağız? ha bütün dünya Mars'a yerleşecek ise o zaman dünya lideri bile olabiliriz..

Biri de demiyor 2016 da neyiz de 2023 de ne olacağız? ne olacak da 2023 de level atlayacağız? ha bütün dünya Mars'a yerleşecek ise o zaman dünya lideri bile olabiliriz..
Off off bazen tüm yaşam türlerinden nefret ediyorum, hayatın kendisinden biliyor musun?

Burda kral çıplak oyunu oynanıyor. Kendileri de göremiyor ama aptal görünmemek için görüyormuş gibi davranıyor. Bilinçaltları böyle işlenmiş çünkü.

X