Kılıçdaroğlu şikayetçi olmayacak

Nasıl başarıyorsunuz anlamıyorum ama tüm konuları başbakana bağlayı veriyorsunuz.
Benim bir şehidim olsa bütün dünyayı ayağa kaldırırım hiç kimse ya da hiç birşey umrumda olmaz. Dünde olmazdı bu gün de olmaz.
Eğer bu proveke etmeksede umrumda değil zaten.
valla burada en ufak şeyde Başbakana kin kusanlar varken benim Başbakana lafı getirmem işten bile değil .
Siz gidin kin kusanlara söyleyin bunları .
Başbakana kin kusanlar olduğu gibi sevenler de olacaktır ,artık buna tahammül etmeyi de öğrenin .
Siz biz sıradan insanlarız ama medya böyle değil ,medya siyasetin diğer ayağı ,ona göre şekillenen bir yer orası .
O yüzden medya bizim kadar iyi niyetli değil .

Olduğu zamanlarda oldu ama kimse çok önemsemedi çünkü yıllardır hep şehit veriyoruz.
Kötülemek derken ?
Özerklik kurulsun diye mi onlarca Mehmetçik öldürülüyor ? Lütfen yapmayın azıcık Askere ve sevenlerine saygı duyuyor gibi yapamaz mısınız ?

Keşke benim kadar kafa yorsanız da bu işlere ,benim kadar üzülseniz.
O zaman herşey daha farklı olurdu .
Ben anaların ağlamasından yoruldum ,bu işi de böyle basit yaftalamalarla geçiştirecek biri değilim.
Aklım fikrim var çok şükür.Çok sosyolojik ,uluslararası bir meselede büyük düşünmek lazım .
Küçük düşünerek değil ,büyük düşünerek ,meseleyi çok boyutlu çözüme ulaştırmaya çalışarak asıl askere ve analara saygı olur ..

selam kızlar......

siyaset varmış koptum geldim:) biraz okudum paylaşımları walla Ankarada yaşamıyorum ama çok üzülüyorum o adam yine başkan oldu ya:KK52:

valla burada en ufak şeyde Başbakana kin kusanlar varken benim Başbakana lafı getirmem işten bile değil .
Başbakana kin kusanlar olduğu gibi sevenler de olacaktır ,artık buna tahammül etmeyi de öğrenin .
Siz biz sıradan insanlarız ama medya böyle değil ,medya siyasetin diğer ayağı ,ona göre şekillenen bir yer orası .

:) valla kendi adıma söyleyebilirim ki Başbakanı ne seviyorum nede ona kin kusuyorum.
Tahammülsüz değilim ben bu ülkede yaşayan vatanını, milletini seven sade bir vatandaşım.
Ben halkım doğru yapılanı alkışlar yanlışa da yanlış derim sonuna kadar.
Kin kusanların kini de sevenlerin sevgisi de olaylara objektif bakılmasını engelliyor bence yanlışa sürüklüyor.
Yani özetle benim tahammülsüz olduğum bir durum yok herkes kendi vicdanı ve aklıyla yol alıyor. Benim içim rahat her konuda.
(Kin kusanları da uyarıyorum zaman zaman)
Medya hiç bir zaman bağımsız değildi bu günde değil ama haberlerin halktan gizlenmesi de doğru değil.

:) valla kendi adıma söyleyebilirim ki Başbakanı ne seviyorum nede ona kin kusuyorum.
Tahammülsüz değilim ben bu ülkede yaşayan vatanını, milletini seven sade bir vatandaşım.
Ben halkım doğru yapılanı alkışlar yanlışa da yanlış derim sonuna kadar.
Kin kusanların kini de sevenlerin sevgisi de olaylara objektif bakılmasını engelliyor bence yanlışa sürüklüyor.
Yani özetle benim tahammülsüz olduğum bir durum yok herkes kendi vicdanı ve aklıyla yol alıyor. Benim içim rahat her konuda.
(Kin kusanları da uyarıyorum zaman zaman)
Medya hiç bir zaman bağımsız değildi bu günde değil ama haberlerin halktan gizlenmesi de doğru değil.
ben size söylemedim zaten genel yazdım ..onlar kendini biliyor..
ben haberlerin halktan gizlendiğini düşünmüyorum ,olsaydı gizlenmezdi ,doğuda çalışan görev yapan tanıdıklarımız da var ,onlar da aynı şeyi söylüyorlar ..

ben size söylemedim zaten genel yazdım ..onlar kendini biliyor..
ben haberlerin halktan gizlendiğini düşünmüyorum ,olsaydı gizlenmezdi ,doğuda çalışan görev yapan tanıdıklarımız da var ,onlar da aynı şeyi söylüyorlar ..

Benden alıntılayıp yazdığınız için cevap yazma gereği hissettim.
Proveke etmek amacıyla yayınlanırdı demişsiniz ya o yüzden böyle dedim yani bu konuya provakatif eylem olarak yaklaşmışsınız.
Yoksa bende bu konuda size katılıyorum şehit olsa muhakkak haberimiz olurdu medya sussa sosyal medya susmazdı.

Benden alıntılayıp yazdığınız için cevap yazma gereği hissettim.
Proveke etmek amacıyla yayınlanırdı demişsiniz ya o yüzden böyle dedim yani bu konuya provakatif eylem olarak yaklaşmışsınız.
Yoksa bende bu konuda size katılıyorum şehit olsa muhakkak haberimiz olurdu medya sussa sosyal medya susmazdı.

alıntılasam da ben aslında genelde genel konuşurum ,yani fikirleri tartışırım ,şahısları değil ,genel yapım bu ..
provakatif derken size demedim medyaya demiştim :)
inş. hiç gelmesin şehit ve olmasın da ..

alıntılasam da ben aslında genelde genel konuşurum ,yani fikirleri tartışırım ,şahısları değil ,genel yapım bu ..
provakatif derken size demedim medyaya demiştim :)
inş. hiç gelmesin şehit ve olmasın da ..

Hımm bende genel konuştuğum zaman ortaya yazarım.
Bi başkasının fikri dikkatimi çekerse de direkt ondan alıntılarım benden alıntı yapıldığı zamnda genel değil o kişiye cevap veririm.
Medyaya dediğinizi anladım zaten ama neticede şehit varsa ben bu haberin ne için yapıldığından ziyade sonuca odaklanırım demek istedim.
Hepimizin ortak beklentisidir bu hiç şehit haberinin gelmemesi.

Keşke benim kadar kafa yorsanız da bu işlere ,benim kadar üzülseniz.
O zaman herşey daha farklı olurdu .
Ben anaların ağlamasından yoruldum ,bu işi de böyle basit yaftalamalarla geçiştirecek biri değilim.
Aklım fikrim var çok şükür.Çok sosyolojik ,uluslararası bir meselede büyük düşünmek lazım .
Küçük düşünerek değil ,büyük düşünerek ,meseleyi çok boyutlu çözüme ulaştırmaya çalışarak asıl askere ve analara saygı olur ..

Evet mesela topraklarımıza özerklik kurulması bize barış getirecek değil mi ? Peki askerlerimiz boşuna mı şehit oldular diye sormazlar mı adama ?

bizlerde elimize taş alıp atsaydık zarar verseydik bu ülke daha kötü durum yaşardı ama bizler yapmadık allaha sığındık çok şükür mükafatımızı da verdi. iyi döktürüyorsun

taş atmakla mı bu ülkeye zarar veriliyor, kaldırım taşı sökmekle mi. Evet iyi döktürüyorum eğer tabirin buysa yazdıklarıma yazarım her zaman haklı olanın yanındayım hala neyi savunuyorsunuz ölümleri mi iyi olmuş mu diyorsunuz, onlar Allahsızdı mı diyorsunuz, terörist mi diyorsunuz ne diyorsunuz. Allah'a sığındık diyorsunuz pardon oradaki gençler Budist mi taşa filan mı tapıyorlar bir tek siz mi dindarsınız. Allah'a çok şükür inancımız var bu Allah ile kul arasında kimse sorgulayamaz da bilemez de dışarıdan dindarlığımı ben burada malzeme yapmam onu. O olaylar başka bu başka. Allah'a güveniyoruz diye sessiz mi kalsaydık o çadırlar ateşe verildi çocuklar çıkarıldı olaylar öyle başladı.

Bu ülkede taş atmanın, kamu malına zarar vermenin cezası ölüm mü hangi yasada yazıyor bu. Bu ülkede sözde idam yok ama başbakanın emri üzerine o çocuklar resmen idam edildi Allah korkunuz varsa başbakanın yaptıklarını haklı çıkarın bu çocuklar kimi öldürdü öldürse bile cezası ölüm değil.Para toplayıp verseydik yaa neyse zararları ama gencecik çocuklar ölmeseydi. Bu ülkde tecavüzcüler, katiller bile öldürülmüyor iyi halden bilmem neden salıveriliyor bana artık ölümleri hele hele 14 yaşındaki bir çocuğu ölümünü savunmayın yaa.

Daha kötü durum yaşamışsınız ne yaşadınız ya herşeyi başörtüsüne getiriyorsun dine getiriyorsun şunu yaşadık bunu yaşadık siz öldürüldünüz mü bu ülkenin polisi tarafından başörtü takıyorsunuz diye sadece kamu kurumlarına giremediniz ya siz yaşadıysanız o hükümetin mağduruysanız biz de bu hükümetin mağduruyuz maalesef mağdurun halinden mağdur anlar ama öyle olmuyor oh canımıza değsin ölün geberin bize yaptıklarınızın cezasını çekin diyorsunuz yani. Daha ne denebilir ki sözün bittiği yer.

Ne sebeble olursa olsun o kadar gencin ölmesine hakettiler bizde neler yaşadık taş atmasalardı diyen bir insanla ne konuşabilirsin ki. Başka ülkelere talkım verip şov yapıp kuran öldürmeyin yazar deyip kendi halkıyla savaşanlara laf diyenler kendi ülkesinin evlatlarını öldürdü bir de arkasından konuştu bu mu din bu mu iman.

Son düzenleme:
Evet mesela topraklarımıza özerklik kurulması bize barış getirecek değil mi ? Peki askerlerimiz boşuna mı şehit oldular diye sormazlar mı adama ?

siz benim yazdıklarımı hiç okumamışsınız anlaşılan ,yazdıklarımı okuyun da öyle konuşun .
kimsenin özerklik istediği yok ,şuanda özerklik durumu da yok ,sadece gazete haberi bunlar .
sürecin ne olacağını bakıp göreceğiz ,özerklik kurulma aşamasına gelirse bizler de tepkimizi koyarız elimiz armut toplamıyor
ama şimdiden felaket senaryolarına gerek yok ,evet işte boşuna şehit vermediğimiz için şuan hiç şehit verilmemesi çok iyi bir şey biz de bunu anlatıyoruz ..

taş atmakla mı bu ülkeye zarar veriliyor, kaldırım taşı sökmekle mi. Evet iyi döktürüyorum eğer tabirin buysa yazdıklarıma yazarım her zaman haklı olanın yanındayım hala neyi savunuyorsunuz ölümleri mi iyi olmuş mu diyorsunuz, onlar Allahsızdı mı diyorsunuz, terörist mi diyorsunuz ne diyorsunuz. Allah'a sığındık diyorsunuz pardon oradaki gençler Budist mi taşa filan mı tapıyorlar bir tek siz mi dindarsınız. Allah'a çok şükür inancımız var bu Allah ile kul arasında kimse sorgulayamaz da bilemez de dışarıdan dindarlığımı ben burada malzeme yapmam onu. O olaylar başka bu başka. Allah'a güveniyoruz diye sessiz mi kalsaydık o çadırlar ateşe verildi çocuklar çıkarıldı olaylar öyle başladı.

Bu ülkede taş atmanın, kamu malına zarar vermenin cezası ölüm mü hangi yasada yazıyor bu. Bu ülkede sözde idam yok ama başbakanın emri üzerine o çocuklar resmen idam edildi Allah korkunuz varsa başbakanın yaptıklarını haklı çıkarın bu çocuklar kimi öldürdü öldürse bile cezası ölüm değil.Para toplayıp verseydik yaa neyse zararları ama gencecik çocuklar ölmeseydi. Bu ülkde tecavüzcüler, katiller bile öldürülmüyor iyi halden bilmem neden salıveriliyor bana artık ölümleri hele hele 14 yaşındaki bir çocuğu ölümünü savunmayın yaa.

Daha kötü durum yaşamışsınız ne yaşadınız ya herşeyi başörtüsüne getiriyorsun dine getiriyorsun şunu yaşadık bunu yaşadık siz öldürüldünüz mü bu ülkenin polisi tarafından başörtü takıyorsunuz diye sadece kamu kurumlarına giremediniz ya siz yaşadıysanız o hükümetin mağduruysanız biz de bu hükümetin mağduruyuz maalesef mağdurun halinden mağdur anlar ama öyle olmuyor oh canımıza değsin ölün geberin bize yaptıklarınızın cezasını çekin diyorsunuz yani. Daha ne denebilir ki sözün bittiği yer.

Ne sebeble olursa olsun o kadar gencin ölmesine hakettiler bizde neler yaşadık taş atmasalardı diyen bir insanla ne konuşabilirsin ki. Başka ülkelere talkım verip şov yapıp kuran öldürmeyin yazar deyip kendi halkıyla savaşanlara laf diyenler kendi ülkesinin evlatlarını öldürdü bir de arkasından konuştu bu mu din bu mu iman.

sözün bittiği yer..:KK50::KK50:

sözün bittiği yer..:KK50::KK50:

YA Okycim yani valla inanasım gelmiyor aynı ülkede yaşadığımıza biz de neler yaşadık yaşattılar onlarda yaşadıysa banane diyor, öldülerse öldüler demeye getiriyor. Acaba bir tutulabilir mi ya kamu kurumlarına başörtülü girememekle, ölmek, can vermek kıyas götürür mü Allah aşkına yaa görende bu ülkeden kovuldular zanneder. Baksana taş atmış ülke malına zarar vermiş diye ölmeyi haketmiş onlar o zaman Allah'a sığınmışlar ne acı ki tek onlar için var din iman öyle zannediyorlar o gençlerin dini yok, Müslüman değiller hadi diyelim ki değiller alevi diye mi ölmeyi hakkediyor, taş attı diye mi, kaldırım taşı söktü diye mi ya aklımı oynatıcam yaa bir çocuğun ölümünden bile hala başörtüsü hala din konusu yeter ama artık yaa biz şunu yaşadık bunu yaşadık. Onlar o zaman mağdur olduğu için chp ye oy vermiyorsa bizde şimdi mağdur olduğumuz için vermiyoruz aynı kapıya çıkıyor.

Bu ülkede başörtülüler başı örtülü diye polise hedef gösterilip öldürülmedi ama gençlerimiz öldürüldü bu gerçeği değiştiremezsiniz. Dini imanı da bir tek siz bilmiyorsunuz chp zamanında da isteyen orucunu tuttu, namazını kıldı, bayramlarını kutladı kim karıştı. Ben dinimi Allah ile aramda yaşarım burada malzeme etmem artık gezi parkında yaşanan olaylarla başörtüsü konusunu kıyaslayıp burada bir şey yazınca ama başörtülülere de bunları yaptılar demeyin ya ikisi de yanlış birine yanlış derken kendinize yapılanlardan dem vururken diğer bir zulmü nasıl haklı görürsünüz tek siz mi insansınız tek siz mi bu ülkede yaşıyorsunuz insan ya herşeyden önce insan ölmeyi hakkedecek ne yaptılar bir ele avuca sığan neden yazın bana yaaa :KK50:

Bu olay beni Bdv bölümüne hatirlatiyor. "Esim beni aldatiyor, ama seviyorum yaa", "Esim bana siddet uyguluyor ama normalde çok iyi bir insan", "esim çok sinirlidir ama iyi oldugu zaman çok iyidir, ya gerçekten çook seviyorum yaa"

:KK14:

X