kilo alma konusunda 10 yıllık bir deneyim ve önerilerim :)

scareface

Üye
Kayıtlı Üye
17 Mayıs 2013
26
0
arkadaşlar biraz uzun yazacağım ancak size faydalı olacağımı düşünüyorum. bende çok zayıftım 2 hafta öncesine kadar şimdi biraz toparladım. 12 yaşlarımdayken bierden boy atmamla zayıflık hikayem başladı. yıllarca denemediğim yöntem yapmadğım şey kalmadı. bütün geleneksel şeyleri denedim. bunun yanında diyetisyene gittim ancak başaramadım. şuan bir sağlıkçıyım ve elde ettiğim bir kaç sonucu sizle paylaşmak istiyorum. kilo almak için ne yapmalıyız ?
-öncelikle bir dahiliye uzmanına gidip hormon ve kan değerlerinizi ölçtürün. çoğu hormon ve kan değeri kilo almanıza engelleyecek düzeyde olabilir.
-enfeksiyonel bir hastalığınız yada piskolojik bir probleminiz varsa önce bunları tedavi ettirin. çünkü vucut bir şeye odaklandığında asla başka birşeyle ilgilenmez.
-hiç bir sağlıksız yönteme başvurmayın kilo alcağınızı bilseniz dahi !! uzun yıllar bende yaptım ve şimdi çok pişmanım. yemek yiyp yatmak size bir miktar kilo aldırsada kalp damar hastalıklarıda yapar. aynı zaman hz.muhammedin yemek yiyip üzerine yatmayın kalpleriniz katılaşır sözünü unutmayın. kola, cips vb yiyecekler vucudunuza çok ama çok zarar verir. saflaştırlmış gıdalardan uzak durun. nedir yahu bu saflaştırılmış gıdalar ? derseniz. bir şekerleme düşünün içinde saf gilkoz bulundurur ve hemen kan şekerini yükselterek pankreasınzın dengesini bozar oysa bir meyveden aldığınız glikoz komplekstir çünkü içinde bir çok etmen glikozun emilimi kullanımını ayarlamak için vardr. dışardan hormon veya protein takviyesi yapmayın. kortizol yada steroidler östeoporz riskini çok arttırır aynı zmanda hepimiz bayanız ve risk altındayız unutmayın. doktorunuz iyiyse zaten asla tavsiye etmiyecektir tabi bi firmayla anlaştıysa benim kontrolmde kullan diyecektir. unutmayın ki vucudunuz hazır aldığınız hiç birşeyi üretmez. dışardan aldığınız hormonları üretimini durdurur. çünkü insan beyni inanılmaz tasarrufludur.prakten şurubu bende deneyip kilo almıştım ancak bu ilacın içinde hcl mevcut mide ülseri riski çok yüksek ayrıca kalbi inanılmaz yavaşlatıyor hık diye gidersiniz aman dikkat diyorum. ben kullandığım dönem 55 kilo oldum bıraktığım an geri verdim.
-beyninizn disiplinini ölçün. çok yiyorum ama kilo alamıyorum neden ? çünkü beyniniz çok tasarrufludur. kendisi için gerekli olmayan hiç bir enerjiyi alıpta depolamaz saklamaz. nasıl olsa lazım değil tutlmaya ihtiyaç yok der.
-azar azar sık sık beslenin. azar azar sık sık yemek sağlığınız açısından çok ama çok önemli unutmyın.
-yahu ben nasıl kilo alacam hala anlamadım mı diyorsunuz gelelim esas konuya. arkadaşlar vucudumuzun öyle bir düzeni var ki örn siz hiç hareket etmiyorsunuz ve zayıfsınız. vücut hemen şunu düşünüyor kalın kemiklere ihtiyacım yok zaten ağırlık taşımıyorum. hemen kemikten kalsiyumunu çekiyor. kemik erimesi bu yüzden zayıf kişilrde çok sıktır. kaslarınız hareket etmediğiniz an küçülüp daralmaya başlar. eğer kalıcı kilo istiyorsanız mutlaka ama mutlaka ağırlıklı düzenli spor yapın. protein vucutta en son eriyen yapıdır vücüt öleceğini düşündüğü an proteini yakar. ama kaslı kadın çok iğrreeeeeenç diyorsunuz değil mi . sizin o düşündüğünüz kas yığını kadınlara benzemeniz için en az 10 yıl çok ağır spor yapmanız gerekir hatta erkekler bile o hale çok zor geliyor. yaptığnız spor sizi fit sıkı dolgun yapar. üstelik bölgesel yaparak vücüt oranlarınızıda düzeltirsiniz beliniz ince poponuz dolgun olur. yağlı yediğinizde ise belinizde kalınlaşır. jenifer lopez, kim kardasian, beyonce,rihanna vb gibi ünlüler o taş gibi vucutlara haftada 5 gün ağırlıklı spor yaparak sahip oldular. unutmayın sadece yağlı yemek selülit ve çatlak getirir. bende bu şekilde kilo aldım hemde sadece popo ve bacak yapıyorum.
-düzenli uyku uyumadan asla ama asla kilo alamazsınız vücüdunuz dinlendiğinde ve uyuduğunuzda kilo alır. spor yaparken dahi bir gün yapıp bir gün yapmama şeklinde bir düzen izlemelisiniz.
gelelim sonuca sabırsız olmayın benm düzenim 6 aylık bir düzen ve 2 hafta geçmesine rağmen 46 kilodan 49 kiloya çıktım gelişmeleri yine size yazacağım.en büyük etkiyi butt and leg workout yaparak elde ettim. o kadar zaman zayıftım ki çektiğiniz sıkıntıları çok ama çok iyi anlıyorum. hiç iştahım yoktu egzersizler sayesinde deli gibi yemek yiyorum.spor yapmanın şöyle bi faydasıda var vucutta şu tepkiyi oluşturuyor yemek ye çünkü enerjiye ihtiyacım var kaslarımı depolamam lazım. yanı beynizi kontrol ediyorsunuz. vucut depolama eğilimi gösteriyor.hiç bir sağlıksız yanıda yok hem osteoporoz riskini azaltıyor hem doğum sorunlarını azaltıyor hem dinç oluyorsunuz hemde kemikleriniz güçleniyor buda kan değerlerinizi yükseltiyor. ayrıca daha fazla oksijen tükettiğinizden daha sağlıklı oluyorsunuz. yapılan araştırmalar oksidasyon seviyesi yüksek kişilerin daha çekici olduğunu kanıtlamış üstelik insanlar bunu güdülerle farkediyor. egzerszler hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz onuda daha detaylı yazarım :) kolay gelsin
dipnot : asla yemek yemek için kendinizi zorlamayın çok daha kötü moral bozuyor dahada yemekten soğuyorsunuz.

Son düzenleme:
canım merhaba bende bu yazdıklarının hepsini kullandım denedim ve senin gibi düşünüyorum
gece yiyip yattığımda hem kötü rüyalar görüyorum hem rahatsız ediyor.
1 haftadır evdeyim şunu fark ettim hareket etmedikçe yorulmadıkça acıkmıyorum. hani insan yarım saat yürüş yapsa bile iyi geliyor. bişeylerle uğraştığım zaman yorulduğum zaman daha çok yeme ihtiyacı duyuyorum. 1 haftadır iştahım inanılmaz azaldı.
kaslı kadın bence iğrenç değil ya :KK23: özellikle karın kası acayip seksi duruyor :KK23: bknz. mango reklamında miranda kerr :KK34:

benimde popim biraz küçük :KK17: onu kaldırmak için 1 haftadır squat denen şeyden yapıyorum. yaptığım ne kadar doğru ne kadar işe yarar bilmiyorum hani dahada küçültürmü ondan bile emin değilim ama iyi gelecek gibime geliyor nedense :26:
http://running.competitor.com/files/2012/09/body-weight-squats-up-down-girl.jpeg
bu hareketi yapıyorum 3x15 şeklinde

sen dediğin hareketlerden ayrıntılı bahsedebilirsen çok mutlu olurum
birde protein ağırlıklı beslenmek daha faydalı sanıyorum egzersizlerle birlikte bi bilgin var mı bu konuda

evet canım zaten içinden et et diyorsun :KK70: ben çok ağır yapıyorum önce yağlarını kasa çevirdiğinde başta bir sıkılaşma oluyor normaldir çünkü kasların daha az yer tutar ama bir süre sonra kasların artıyor. şuan hastanede nöbetteyim eve gidince tüm egzersizleri yazıcam sana mutlaka aralıklarıyla.

evet canım zaten içinden et et diyorsun :KK70: ben çok ağır yapıyorum önce yağlarını kasa çevirdiğinde başta bir sıkılaşma oluyor normaldir çünkü kasların daha az yer tutar ama bir süre sonra kasların artıyor. şuan hastanede nöbetteyim eve gidince tüm egzersizleri yazıcam sana mutlaka aralıklarıyla.

çok yağlı fast food yiyorum ben aldığım kilo yağ olacak diye tırsıyorum :26: müsait olduğunda yaz mutlaka canım bekliyorum :) kolay gelsin iyi nöbetler :)

Iyiki yazmssn cnm bilgilenmemz ii oldu bnde spor yapcm ama nasi yapcgmi bilmyrm sn ayrntsyla yazarsn ck makbule gececek :) haftann kac gunu bide yapcgmz hareketleri falan ..

canlarım yaaa inanın başıma öyle talihsizlikler geldiki.. internetim yok şuan yine hastaneden yazıyorum malesef bi süre yazamıcam yine ben :KK43:

evet egzersizleri yazalım o zaman. yanlız önemli uyarı bu kilolar kalıcdır haberiniz olsun.
bi kere başlarken bu sporu bir gün yapıp bir gün yapmıcaksınız. yani :
1 gün = spor yap
2 gün = spor yok
3 gün = spor yap
4 gün = spor yok
5 gün = spor yap
6 gün = spor yok
7 gün = spor yap
8 gün = spor yok
9 gün = spor yap
10 gün = spor yok ( artık araları 2 güne çıkaracağız )
11 gün = spor yok
12 gün = spor yap
13 gün = spor yok
14 gün = spor yok
.
.
ilk olarak squat egzersizi yapıyoruz( çömelme ) yarım çömelip kalkıyorsunuz toplamda 30 kez yapıyorum bunu.
ikinci olarak lunge egzersizi yapıyorum bir bacağımı öne atıyorum diğerini kırıyorum . her bir bacak için 15 kez yapıyorum
üçüncü egzersizim leg kick back agzersizi. yüksek bir yere ellerimi koyuyorum ve bacaklarımı olabildiğince yukarı geriye kaldırıyorum bunuda her bacak için 15 kere yapıyorum
dördüncü egzersizim merdiven çıkma yaklaşık olarak 5 kat çıkıp iniyorum
beşinci egzersizim lying hip abduction yatağa yan uzanıyorum bacağımı kaldırıp indiriyorum her bacak için 30 kez yapıyorum.
altıncı egzersizim lying hip thrust. düm düz yatıyorum ve popomu kaldırıyorum. gövdemin ortası yükseliyor yani. bunuda 15 kez yapıyorum.
yedinci egzersizim reserve lunga. düm düz ayakta duruyorum ve ayağımı olabildince geriye götürüyorum. bunuda her bacak için 15 kez yapıyorum.
sekizinci egzersizim squat jump egzersizi çömelip havaya zıplıyorum bunuda 30 kere yapıyorum.

bi kaç linkle onlamadığınız egzersizlere bakabilrsiniz ve ekleyebilrsiniz :)

Big Sexy BOOTY Building Butt Workout! - YouTube
BIG Booty Butt Workout!! WOW!! - YouTube
Super SEXy Big BOOTY Girl's Home Workout! 3 Workouts Featuring Fitness Model Michelle Jacot! - YouTube
Sexy Brazilian Bikini Butt Lift and Legs Workout!! - YouTube

arkadaşlar ben sadece kalça ve bacak egzersizleri yapıyorum ama siz ihtiyacınıza göre ekleyin bunlar benm ihtiyacımdı :) ayrıca hiç kendimi zorlamıyorum yemek konusunda. yiyebildiğim kadar yiyorum . hiç bişey yememezlikte yapmıyorum tabi. bunun yanında 1 hafta geçmedi ama 50 yi gördüm hala inanamıyorum. umarım size kilo alırsınız.şimdiden kolay gelsin.

Bu pembe bikinili ablanın maşallahı var ya sanki dünyaya popo ve göğüs olarak gelmiş gözü kulağı sonradan gelişmiş gibi :KK31:

senin yaptıkların başlangıç olarak bana fazla gelebilir tembelimde biraz :KK17: yapabildiğim kadar yapıcam finallerimi atlatim başlıcam canımcım çok sağol fikir oldu teşekkür ederim :KK54:

bu yaptıklarını yemekten önce mi sonra mı akşam mı nasıl yapıyosun

Son düzenleme:
Bi kilo verdikten sonra artık biseler yapmam lazım pelin ne güzel alıyordum yavaş yavaş :KK5:

canım benım de senden farkım yoktu bu hafta 400 gram ne kı bı tuvalete gıtmeye bakar:KK43:
ben bugun eve gıdınce baslıcam bu hareketlere.
ama önceden ben spora sabah kahvaltıdan 1 saat sonra falan gıdıyordum eve geldiğimde ikinci kahvaltı ihtiyacı duyuyordum.
bu kadar fazla sayıda egzersizi ilk günden yapabilir miyim bilmiyorum ama çünküm dün serum falan yedim denge sorunum çıktı sabahtan öğlene kadar başım döndü falan yer kaydı resmen ayağımın altından:KK43:

canım benım de senden farkım yoktu bu hafta 400 gram ne kı bı tuvalete gıtmeye bakar:KK43:
ama önceden ben spora sabah kahvaltıdan 1 saat sonra falan gıdıyordum eve geldiğimde ikinci kahvaltı ihtiyacı duyuyordum.
bu kadar fazla sayıda egzersizi ilk günden yapabilir miyim bilmiyorum ama çünküm dün serum falan yedim denge sorunum çıktı sabahtan öğlene kadar başım döndü falan yer kaydı resmen ayağımın altından:KK43:

Cok gecmis olsun canım iyisin dimi simdi neden oldu acaba birden :44: gayet iyiydin
O serumda istah acıyor ama :) benim icinde fazla bu kadar egzersiz zaten ihtiyaclarıniza gore ayarlayın demis sen kolda ekle bence istiyodun ben popoya yogunlascam finaller ve regli atlatinca baslarım :KK31:

Cok gecmis olsun canım iyisin dimi simdi neden oldu acaba birden :44: gayet iyiydin
O serumda istah acıyor ama :) benim icinde fazla bu kadar egzersiz zaten ihtiyaclarıniza gore ayarlayın demis sen kolda ekle bence istiyodun ben popoya yogunlascam finaller ve regli atlatinca baslarım :KK31:

bilmiyorum canım dün sabah gayet güzel kahvaltımı ettim giyinirken basladı okula gelince iki kere daha kötü döndü, midem de çok bulandı hemen acile götürdüler serum verdiler
2den 4bucuga kadar uyudum, sonra yemek yedim, eve gittim yine yemek yedim uyudum, gece uyandım 11de yine yemek yiyip uyudum:KK56:
evet canım ben de aynı seyi düşündüm kol da eklerim :)
ben de popo bacak Allah ne verdiyse başlıcam:):)
bence regli bitsin başla 40 dk nı almaz bunların hepsi derim

bende birden bu kadar eogzersizi yapmadım yavaş yavaş arttırdım ama yorulana kadr yapmak lazım yoksa anlamsız oluyo tabi. ben ne aç ne tok yapıyorum ama bitince gidip yemek yiyorum. aynen benmde şuan finallerim var haftaya başlıcak napcam bilmiyorum. allahtan eve dönmek var annemin yemekleri var dahada alırım gibime geliyo. bide çok çaba harcamama olayı beni mutlu ediyo çünkü bazen diyeti uygulayamıyorum vaktim olmuyo yada yiyesim gelmiyo ama yinede kilo vermiyorum. benmde baldırlar şişiyor. bide dikkat ettiniz mi videodaki bayanların üst tarafı incecik.

çok kötü olmuş canım ya geçmiş olsun. sıvı alımını arttırmalısın tuzla birlikte. bende hipotansifim hemen başım dönüyor o yüzden yemeklere biraz daha tuz atıp daha fazla su içiyorum.

çok kötü olmuş canım ya geçmiş olsun. sıvı alımını arttırmalısın tuzla birlikte. bende hipotansifim hemen başım dönüyor o yüzden yemeklere biraz daha tuz atıp daha fazla su içiyorum.

tesekkür ederim canım. aynen canım cok su içiyorum bugün de arttırdım yemege tuzu dediğin gibi.

kızlar spora başlayanlar aldıkları kilolarla yazsın yazık bizede yaa pantolonu doldurmak istiyorum artık. bu arada 3 hafta doluyor toplamda 46-47 kilodan 50 kiloya çıktım bu gidişle 1 ayda 4-5 kilo almış olcam inşşşş inşşşş belimde inceck kalsın öleee :)

kızlar spora başlayanlar aldıkları kilolarla yazsın yazık bizede yaa pantolonu doldurmak istiyorum artık. bu arada 3 hafta doluyor toplamda 46-47 kilodan 50 kiloya çıktım bu gidişle 1 ayda 4-5 kilo almış olcam inşşşş inşşşş belimde inceck kalsın öleee :)
48.5 canim boyum da 170-171.
popis buyudu mu canim?
simdi basliyorum

Son düzenleme:
48.5 canim boyum da 170-171.
popis buyudu mu canim?
simdi basliyorum

bende 168-169 um evet en çokta o büyümüş. popodan çok bacak çalışcam artık biraz bacak lazım. bugün yaptım 1 saat sonra yemeğe çıktım yemekle 1 tam ekmek yedim doymadm tatlı yedm üstünede dondurma, muz ,patlamış mısır şimdide meyve suyu içiyorum ama sanki açım gibi hala. uyudummu sabaha daha toplu kalkarım :)

bende 168-169 um evet en çokta o büyümüş. popodan çok bacak çalışcam artık biraz bacak lazım. bugün yaptım 1 saat sonra yemeğe çıktım yemekle 1 tam ekmek yedim doymadm tatlı yedm üstünede dondurma, muz ,patlamış mısır şimdide meyve suyu içiyorum ama sanki açım gibi hala. uyudummu sabaha daha toplu kalkarım :)

canim ben yaptim hareketleri simdi yarim ekmek arasi yaptim geldim:) yariladim:)
benim poponun dikligi falan yerinde de daha buusun istiyorum dolgun diri dursun, bi de bacaklar dolsun istiyorum
kollarim da cok zayif onlara hangi hareketi yapsam bilemedim??

X