Kilo sorunu olan PKO hastaları birlikte zayıflıyor!

Oda dogruu..haklisinnn...

Cok guzel vermissin aynen devammm...insatagramin varmi..cok guzel diyethesaplari varr..onlarda guzel motive ediyorr..

Oda dogruu..haklisinnn...

Cok guzel vermissin aynen devammm...insatagramin varmi..cok guzel diyethesaplari varr..onlarda guzel motive ediyorr..
yok canım benim kullanmıyorum face bile kullanmam ben burası yetiyor yaa 2 günlüğe yazıyorum kafi geliyor duam seninle canım bende tedavi sürecindeyim ilaç vermedi ama bir kaç vitamin takviyesi verdi dr şu sıralar çalışma zamanları inş en hayırlı şekilde nasip eder rabbimmm...isteyen herkese:KK68:

Bi ara tartilip soylicem

• Beğen
Reactions: WAW
yok canım benim kullanmıyorum face bile kullanmam ben burası yetiyor yaa 2 günlüğe yazıyorum kafi geliyor duam seninle canım bende tedavi sürecindeyim ilaç vermedi ama bir kaç vitamin takviyesi verdi dr şu sıralar çalışma zamanları inş en hayırlı şekilde nasip eder rabbimmm...isteyen herkese:KK68:
Aminnnnn...benimde 4. Transfer gerceklesecek..insallah bisi cikmaz ise..

Aminnnnn...benimde 4. Transfer gerceklesecek..insallah bisi cikmaz ise..
Allahın izniyle hiçbişey çıkmaz sen gönlünü ferah tut rabbim herşeyin en hayırlısını versin inş

• Beğen
Reactions: WAW
Günaydın arkadaslar, bende pkoluyum ergenlikten sonra on yıldır kiloluyum. İki ay önce 9.takıma katıldım 7 kilo verdim. Ben kilo konusunda hep pko sendromumun arkasına saklandım siz bunu yapmayın, istediğiniz kadar kilo vermek elinizde. Pkonun tek tedavisi malum kilo vermek.başarılar..

Simdi tartldim 61,1 diyo valla ben bu ay hic kilo veremedm vucut korumaya gecti sanki
Allahtan almiyorum ama vermiyormda yani dr a kontrole gidemedm 30 unu da tatil ettklernden aradm cok vermedysen ayni listeden devam et dedi
Napsam kafam karisti ya neyse hayirlisi

Simdi tartldim 61,1 diyo valla ben bu ay hic kilo veremedm vucut korumaya gecti sanki
Allahtan almiyorum ama vermiyormda yani dr a kontrole gidemedm 30 unu da tatil ettklernden aradm cok vermedysen ayni listeden devam et dedi
Napsam kafam karisti ya neyse hayirlisi
Oyle dediyse oyle yap..suyu boll ic..ve yesil cay..o etkileyecektirr eminimm..

Ben bu 2 gun cok yedim kizlarr...stresli geciyor gunlerim biraz..ha yedim..yediklerinin tadini aldinmi dersenizz..yokk..alamadimm..ama yedim isdee...

Yarin yine startt...

bizim bu topik tenha bu aralar, ben de bir süredir uğramıyordum bir bakayım dedim. bende diyet neyim hep yalan oldu. yeme düzeni de yok. ne zaman toparlayacağım bakalım. üstüne üstlük bu iki üç gündür hep sağlıksız yiyecekler çekiyor canım ama tutuyorum kendimi, pes etmek yok :)

Sagol cnm. Ben Instagramdan hergun yediklerimi paylasiyorum.. Ama burayi da takip etmek istiyorum, ayni kaderi yasayanlarla daha iyi olur diye dusunuyorum. Ben son zaman diyetime pek uymamaya basladim. Bugun cips yedim mesela, ve 94kg ciktim bugun :KK43: Kendime hemen ceki duzen vermem gerekiyor.

22 ekimde yapmissim bu yorumu. 4.5 kilo verdim. simdi 89,5 kiloyum. Yavas da olsa veriyorum. sükür.

arkadaşlar ben hem pkolu hemde kilolu bir bayanımm...birlikte aynı tedavi yöntemlerini denerken bi yandanda bizim rahatsızlığımızı aşırı tetikleyen kilolarımızı verebilmek için gerekli motivasyonu belki burada bulabilirizdi ye düşündümm...inşallahh işe yararrr...

evettt...bismillah diyip ilk ben başlayayımmm anlatmayaaa..ben 26 yaşında 4 yıllık evli pko hastası bi bayanımm..çocuk tedavisini evliliğimin ilk yılı 4 ay tedavi gördüm bebek olmadı...şimdi kilocukları verip tedaviye başlamak istiyorumm...

pkodan dolayı kilo..kilodan dolayıda bebek sahibi olamıyorum...103..kiloyla başladım.şuan 82 kiloyum..ama daha vermem gereken kilocuklar varr..ama bütün enerjimi kaybetmiş durumdayımm..burada biçok pkolu arkadaşımda benimle aynı sorunu yaşıyor ve onlarla ortak bi karar alıp birbirimizi motive etmek amacıyla bu sayfayı açtık..inşallah bizede bizim gibi aynı sorunu yaşayanlarada yardımcı olurr..

peki neler paylaşıcaz burada...pkodan dolayı yaşadığımız sorunları..tedavilerii..ve kilo vermek için yaptığımız herşeiiii...diyet spor..vs..gün içinde yediğimizz..fedakarlık yapıp yemediklerimizzz..yıldığımız anları..çoştuğumuz anları hepsinii...haftada bigün belirleyip ogün kilo bildirimi yaparr ve birbirimizi kamçılarızz...

buranın en büyük amacı..yıldığımız ve motivasyonumuzun bittiğinde birbirimize destek olacak bi alan olmasıı...inşallah niyet ettik sonuç güzel olurr..
smile.gif
Waww cimmm hamilelik takvimini gordum coook sevindimm.Allah saglikla kucagina almayi nasip etsin nasil gidiyor hamilelik....

Bende bir pkoluyum ayrica diyetle suanda 59 kiloya düstüm hedefim 52 zayif bi hamilelik gecirmek istiyorum eğer nasip olursa insallah

Waww cimmm hamilelik takvimini gordum coook sevindimm.Allah saglikla kucagina almayi nasip etsin nasil gidiyor hamilelik....
Cok sagol canimm...valla bunca seyden sonra..biras stresli...hala rahatlamis degilimm...insan heran korkuyor iyimi..kalbi atiyormu acaba hala diye...rabbime emanet insallah kucagima aldigim gunleride gorurum..
Sen nasilsinn...

Cok sagol canimm...valla bunca seyden sonra..biras stresli...hala rahatlamis degilimm...insan heran korkuyor iyimi..kalbi atiyormu acaba hala diye...rabbime emanet insallah kucagima aldigim gunleride gorurum..
Sen nasilsinn...
Iyiyim cok sukur canim kizimi buyutuyorum:KK66:))) canim kalbini ferah tut hersey yolunda gidecek insallah saglikla mutlulukla kucagina alirsin insallah hamileleginin tadini cikar...rabbime emanet yavrularimiz...

kızlar merhaba ben de polikistik over sendromundan kurtulmak için mide küçültme ameliyatı oldum 7 ay oldu ve 43 kg verdim adetlerim düzene girdi şuan 64 kg dayım boyum 167 şöyle bir 58-60 olayım öyle hamile kalayım diyorum :)

kızlar merhaba ben de polikistik over sendromundan kurtulmak için mide küçültme ameliyatı oldum 7 ay oldu ve 43 kg verdim adetlerim düzene girdi şuan 64 kg dayım boyum 167 şöyle bir 58-60 olayım öyle hamile kalayım diyorum :)

merhaba menekşe,
biraz sürecinden bahseder misin?nasıl oldu..kaç kilo verdin..ben 6 yıllık evliyim..pko yum..yıldım artık..aslında aşırı kilom yok..ama adetlerim düzensiz..tüylenme,insülin direnci vs herşey var..
boyum 177 kilom 93..bir yeri aradım..obez sınıfına girmek için en az 97 olmalıymışım..kendimi tutmasam havada karada o kiloda olurum zaten..benim korkum dileyilim ki bu ameliyatı oldum..ve kilomı verdim..bu kilolaları hamilelikle birlikte tekrar almazmıyım?
bıktım artık..lütfen yazarmısın sürecini....

merhaba menekşe,
biraz sürecinden bahseder misin?nasıl oldu..kaç kilo verdin..ben 6 yıllık evliyim..pko yum..yıldım artık..aslında aşırı kilom yok..ama adetlerim düzensiz..tüylenme,insülin direnci vs herşey var..
boyum 177 kilom 93..bir yeri aradım..obez sınıfına girmek için en az 97 olmalıymışım..kendimi tutmasam havada karada o kiloda olurum zaten..benim korkum dileyilim ki bu ameliyatı oldum..ve kilomı verdim..bu kilolaları hamilelikle birlikte tekrar almazmıyım?

merhaba ameliyata uygun olmak için vkı değerinin 40 olması gerekli yani 125 kg olduğunda tedaviye uygun oluyorsun şeker tansiyon insülin direnci varsa daha az kiloda da ameliyat olabilirsin yani sgk vkı 35 +yandaş hastalık yada vkı 40 istemekte
tekrar kilo almamak adına tabii ki dikkatli davranılmak durumunda ama eskisi gibi yenmediğiiçin almak pekte mümkün değil

merhaba menekşe,
Merhaba, geçmiş olsun. İnofolic deneyebilirsin, gerçekten düzenli kullanımda çok işe yarıyor, adetleri düzenliyor, yan etkisi de yok bildiğim kadarıyla. Ben 6 aylık düzenli kullanımdan sonra hamile kaldım, 68 kilodan 60 a düşmüştüm

merhabalarr,ben de pko hastasıyım,hayatım boyunca her kadın gibi diyet yapıp geri bırakma,diyete başlayıp snra yemediğim kadar çok yemelerimi geride bıraktm sanırım,4 gün olcak canım ne yemek çekiyor ne abur cubur,ve her yere yürüyerek gidiyorum.yürümeyi bi spor değil yaşam tarzı gbi düşünüyorum,hergün olabildiğince su içiyorum..
sabahları kepek ekmek arası domates sucuk,peynir,tuzsuz zeytin,domates,biber
öğlen portakal,elma,kayısı vs herhangi bi meyve,
akşam 4-5 gibi bi tane yumurta veya et tüketiyorum.
canım çok abur cubur çekerse de şekersiz ikisi bi arada içiyorum.önemli olan acıkmadan kilo aldırmayacak bişeyler atıştırmak ve bu durumu diyet gibi gormemek.zamanında yediğim sürme çikolatalara,cips,çekirdek,kek,pudinglere sayıyorum,aksam 5ten sonra cezalısın,azcık dayan sabah sucuk ekmek yiceksn diyorum :KK70: oyle geçiyor işte.şuan 5. günümdeym.herkese başarılar diliyorum..sevgiler.

X