Kilo vererek seker hastaligindan tamamen kurtulmak mumkunmu detayli kisimlara bakar misiniz aciklamada

duygu7434

Üye
Kayıtlı Üye
21 Şubat 2023
482
-28
27
27 yaşındayım daha ve seker hastaligi cikti bende...kiloda fazla...ve çocuk istiyoruz zayıflarsam tamamen seker hastalığından kurtulmam mümkün mü cocuk işini biraz ertelemelimiyiz bilgisi olan varmi bu konuda folik asitte vermedi şuan doktor bana...

27 yaşındayım daha ve seker hastaligi cikti bende...kiloda fazla...ve çocuk istiyoruz zayıflarsam tamamen seker hastalığından kurtulmam mümkün mü cocuk işini biraz ertelemelimiyiz bilgisi olan varmi bu konuda folik asitte vermedi şuan doktor bana...
Tam bilmiyorum ama yemeye bagli seker elbetteki bi duzeniniz olunca kilo verince sekerinizde duser. Ayrica gebelikte seker cok önemli bendede gebelik sekerinden suphelendiler falan cok cok riskli bi durum muhakkak bi endokrinoloğa gorunun sizi daha iyi bilgilendiricekdir. Bence sekerinizi bi duzene oturttun endkrin gidin bi görüşün sonrasinda cocuk düşünün gebelikte cok riskli şeker. Bebek icin riskli . Kalbine yük bindiriyor bebegin.

Seker hastalığı öyle zayıflayınca kaybolan birsey değil ama zayıfladığınız süreçte ve kilonuzu kontrol altında tuttuğunuz süreçte zaten karbonhidrat ve şekerli gıdalar tüketmeyeceğinizden dolayı dengede kalacaktır şekeriniz. Bence bu süreci iyi bir diyabet doktoru(endokrin uzmanı) ve diyetisyen ile yürütün hafife alınacak bir hastalık değil.
Yemeye içmeye dikkat edildiği sürece de korkulacak bir hastalık değil.
Mutlaka endokrin uzmanı size bir ilaç diyet vs önermiştir. Doktorunuzla iletişiöde kalın diyetinizi bozmayın kilo zaten verirsiniz..

X