Pkos ve erkek tipi saç dökülmesi

Letter1

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Kasım 2015
299
363
Dermaroller da gerçekten faydalı fakat ben evde yapmaya çekindiğim ve hijyenik kullanmayı beceremem diye başlamadım.dermarollerdada mantık deride kontrollü hasar yaratarak doku yenilemesi sağlamak , saç kökünü besleyen kılcal damarlanmayı arttırmak, cildin daha fazla kolajen elastn fibril üretmesin sağlamak dikey veya yatay hareketlerle yıldız şekli çizerek kullanabilirsiniz 5 10 dk kullanım yeterli 10 hafta kullanım sıklığı sonrasında ara vermelisiniz 0.50 mm kullanılmalı ciltte kaşıntı hassasiyet varsa kullanılmamalı ve 24 saat yıkamamalsınız haftada 1 kez kullanlır en fazla 2 uygulama yapılır aynı aletle 30 uygulama yapılabilir. Ancak hipertansiyon diyabet doğum kontrol kullanan kişiler aktif egzama ,akne olan kişiler gebeler emziren anneler kullanmamalıdır veya doktora danışarak kullanmalıdır.
Minoksidili nekadar süredir kullanıyorsunuz.
Saç belli birsure sonra alışıyor ve ilaç fayda sağlamıyor diye duydum yani döngü yaratıyor. Erkek forumların da öyle okumustum. Acaba kadınlarda da döngü yaratıyor mu. Ömür boyu aynı etkiyi verecekse kullanmaya değer tabiki. Ama korktuğum saçın alışması ve artık ise yaramamasi bu konu hakkında bilginiz varmi

Seemaa

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Aralık 2020
9
5
20
Minoksidili nekadar süredir kullanıyorsunuz.
Saç belli birsure sonra alışıyor ve ilaç fayda sağlamıyor diye duydum yani döngü yaratıyor. Erkek forumların da öyle okumustum. Acaba kadınlarda da döngü yaratıyor mu. Ömür boyu aynı etkiyi verecekse kullanmaya değer tabiki. Ama korktuğum saçın alışması ve artık ise yaramamasi bu konu hakkında bilginiz varmi
döngü dediğimiz olay aslında saçın kendisinde var olan bir durum yani minoksile özgü olan birşey değil ben 1 yıldır kullanıyorum kimi zaman günde bir doz kullandım o zamanlar istediğim etkiyi vermiyordu işe yaramama durumunu ancak deneyerek deneyimleyebilirsiniz bu her ürün için geçerli minoksili son çare olarak görmeyin önemli olan deneme yanılma yaparak size en iyi geleni bulmak ve bu da sabır ve belirli bir süreç isteyen bir durum ama yanılmadan en iyi halimize ulaşmamız hayatımızın her alanında imkansız bu yüzden deneyimlemekten vazgeçmeyin

Aysenuur33

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2020
13
4
21
dermarollerı nasıl ve ne sıklıkla kullanıyorsunuz anlatabilir misiniz. etki gördünüz mü.? Ben de kullanıyorum 1 aydır ama doğru mu yapıyorum emin değilim. Tabi bir ayda sonuç beklediğimden değil :
0.50 mm lik haftada bir uyguluyorum ıslakken sacim yeni dustan çıktığımda uyguluyorum çünkü kuru yapinca saç derimi kurutuyor ve kabuklanma yapiyor. Temizliğini kolonyada alkol var zaten yüzdesi yüksek olandan onun ile dezenfekte ediyorum bir sorun yasamadim .İnanın ben çok faydasini gördüm önceden saç diplerim acıyordu saçım yanmıştı dipleri kepekleniyor böyle dökülüyordü avuç avuç şimdiyse günlük maximum 10 tel dokuluyordur.

Aysenuur33

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2020
13
4
21
minoksil evet en başlarda dökülmeyi arttırıyor ve bıraktıktan sonrada dökülmeyi arttırıyor fakat bu erkek tipi dökülmede kullandığınız her üürnde geçerli hairforte sprayda kullansanız aynı şey olacak çünkü süreç bitmiş olmuyor bu problem maalesef siiznle hep devam edecek genetiğiniz böyle dikte ettiği için minoksili bıraktıktan sonra yerine başka ürünlerle destekleme yapılabilir veya birden bırakmak yerine doz azaltımı yapılarak bırakabilirsiniz ama mutlaka yerine başka bir üürn kullanmak zorundayız genetiğimizi değiştiremediğimiz sürece ürün kullanmakda bizimle daimi olacak fakat güzel saçlarımız için değer diye düşünüyorum
Tabikide değer ama ben doğal ürünlere daha çok inanıyorum kendi fikrim yani benim genetik saç dökülmem yok saçlarımı açıcıyla diplerinden yaktım çok gür ve güzel saçlarım vardı üstüne stres ve pcos eklendiği için çok döküldü fakat şu an çok şükür düzelme var ☺️

Aysenuur33

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2020
13
4
21
Bir de ek olarak ben 24 saat duş almıyorum ve güneşe çıkmıyorum. Sağ sol yaparak saç derisinde yuvarlıyorum. Yaparken yiv açın mutlaka çünkü olan saçınızı çekebilir dikkat edin açtığınız yivi elinizle geriye çekin bu şekilde insallah sizde de fayda sağlar ☺️

Seemaa

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Aralık 2020
9
5
20
Tabikide değer ama ben doğal ürünlere daha çok inanıyorum kendi fikrim yani benim genetik saç dökülmem yok saçlarımı açıcıyla diplerinden yaktım çok gür ve güzel saçlarım vardı üstüne stres ve pcos eklendiği için çok döküldü fakat şu an çok şükür düzelme var ☺️
genetik dökülmeniz yoksa bencee hiç bulaşmayın zaten bu tür dökülme haricinde saçınıza ne sürseniz etki edecektir saça en ağır kaybı yaşatan genetik dökülme oluyor tedavisinded ebi o kadar agresif davranmak gerkiyır sizin adınıza çok sevindim

Aysenuur33

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2020
13
4
21
genetik dökülmeniz yoksa bencee hiç bulaşmayın zaten bu tür dökülme haricinde saçınıza ne sürseniz etki edecektir saça en ağır kaybı yaşatan genetik dökülme oluyor tedavisinded ebi o kadar agresif davranmak gerkiyır sizin adınıza çok sevindim
Doğru söylüyorsunuz sizin için çok daha zordur ben karşılık gördüğüm için biraz seviniyorum yine yeterli gelmiyor diye sürekli bakım yapıyorum bu bile beni çok yoruyor ona rağmen psikolojik olarak etkiliyor Allah sabır versin size inşallah düzelir sorununuz💙