Kilo vermede Grupla Psikolojik Danışma

zzeynepp264

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
17 Ekim 2019
1
0
33
Herkese Merhaba,
Kilo verme konusunda problem yaşıyorum Gerekli motivasyonu sağlayamıyorum Kilo verme sürecimin altında psikolojik problemler var Stresli zamanlarımda çok yemek yiyorum. Grup ortamında kendimi daha motive edici hissediyorum. Yukarıdaki cümleler kilo verme konusunda yaşadığınız düşünceleri ifade ediyor.Bu düşünceleri azaltıp nasıl mı motive olacağız ? İşte Cevabı : ''Kilo vermede grupla psikolojik danışma'' nasıl olacak ? Kilo vermede problem yaşayan bireylerin grup lideri yönetiminde ( yani psikolojik danışman liderliğinde ) kilo vermenin altında yatan problemlerin çözülmesini olanak sağlayacaktır. Psikolojik danışma gruplarında iletişim, kabul, sıcaklık, saygı, güven ve anlayış gibi özelliklerin de bir arada bulunur. Gerçekten de gruplar, bireyin duygusal ve davranışsal sıkıntılarını, yeterlik ve sınırlılıklarını, ihtiyaç ve isteklerini fark etmesi ve sorunlarla baş etme becerileri kazanması için önemli bir araçtır. Bu konu ile ilgili tarafıma mesaj atabilirsiniz.Grup lideri ve kilo vermede grupla psikolojik danışma hakkındaki bilgiyi mesaj aracılığıyla görebilirsiniz.
Saygılarımla,

Eklentiler

• unnamed.jpg
    unnamed.jpg
    7,1 KB · Görüntüleme: 51
X