Kilo Vermek İstiyorsaniz.........

freshvegetables

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Ekim 2015
258
108
28
Merhaba, sizlere bu yazimda 3 yil once yaptigim ve guzel sonuc aldigim bir diyet-spor maceramdan soz edecegim. 1.64 boyunda 70 kg lik 16 yasinda bir kizdim o zamanlar, hayat boyunca hep balik etli oldum ve bundan hep sikayetciydim. 16 yasina geldigimde kilolarim iyice artmis 71 72 leri gormeye basladigimda bu isin sonu nereye varacak diye bunalimlara girdim ve gardrobumda ne var ne yoksa saçtim saga sola. O gun yasadigim agir depresyon yillardir "sunu da ye annecim, hadi bak yemezsen cope dokulecek yazik olur" gibi laflarin fiziksel goruntumu mahvetmesi sonucu ortaya cikmisti. Denedigim abuk subuk diyetler sadece beni ac birakiyor, bosu bosuna umitlendiriyordu. Dogru kilo nasil verilir henuz bilmiyordum. Bir tanidigimizin diyetisyen sayesinde 18 kilo verdigini ogrendigimizde, annem bizim de gitmemiz gerektigini soyledi, ve o gun hic vakit kaybetmeden diyetisyene gittik. İlk once kanimi aldilar, saglik kontrolunden gectim ve diyetisyenin yanina girebildim sonunda. Vucudumda 24 kg yag vardi, diyetisyen bana ozel bir beslenme plani olusturdu, benim zevkime, begendigim ve begenmedigim seylere gore harika bir plan hazirlamisti ama kafam karisikti, nasil olacakti ya bu? Verebilecek miydim sahiden? İlk gun, diyeti nasil yapacagimi sasirdim ve kitaba baka baka yemek yemeye basladim, gun gectikce pratige oturttum ve artik hangi saat araliginda neler yemem gerek ne kadar yemem gerek herseyi biliyordum. Gunde 45 dakika sporumu hic eksik etmedim, dans disinda hicbir spor yapmadim. Dans ederken bel kivirma hareketleri, popo ve kalca sallama, titretme, cesitli spor hareketlerini harmanlayip bi o yana bi bu yana zipladim durdum. 45 dk sonunda hep terlemis oluyordum, gunde 2 lt suyumu iciyordum asla ama asla eksik etmiyordum. İlk 1 haftam bu sekilde gecmisti ve alistim diyete, kararliydim cunki olmayacakti bu kilolarla. Herkez gibi bende biktim, bunaldim ve yapmak istemedim spor ama hedeflerimi dusundukce bos geldi hepsi. İlk ay tam 4 kilo verdim ve hepsi yagdan gitti, diyetisyenim bana ovguler yagdirdi, normalde su ve kas kaybetmen gerekirdi az da olsa ama sen tamamen yagdan vermissin dedi. 2. Ay ayni duzene devam ettim hic sasmadim bundan ve 3kg verdim. Ayda 3 kg az gelebilir size ama saglikli veriyordum o yuzden geri almayacaktim. Misafirlige gittigimizde herzaman tavrim netti, diyetteyim yiyemem kusura bakmayin. Cunki biliyordum eger yersem bu duzen bozulacakti, bir kereden birsey olmaz laflarina kanmadim. Azmimi hep devam ettirip 3. Aya girdim ve diyeti noktalama karari aldik sonununda toplamda 10 kg yag verdim. Kas ve su kaybim 0 di. Sonuc ise mutluluk oldu benim icin. Simdi size bana bu mutlulugu yasatan diyetisyenin adini vermek istiyorum ve sonrada diyet kitabimin fotografini paylasacagim. Ancak unutmayiniz ki bunlar bana ozel hazirlandigi icin sizde ne derece bir etki gosterir bilemiyorum. Ciddi anlamda kilo vermek istiyorsaniz ilk once bir diyetisyene basvurunuz. Sonrasinda ise size hazirlanan programa uyunuz.
Mersin universitesi hastanesi,
Diyetisyen Eda PARLAK.

Eklentiler

• IMG-20151117-WA0032.jpg
    IMG-20151117-WA0032.jpg
    50,1 KB · Görüntüleme: 728
X