Kilo vermek yüzü çirkinleştiriyor mu?

Gozdems

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Ekim 2010
1.352
10
Merhaba kızlar 20 yaşındayım, eskiden 55 kiloydum ve yüzüm çok güzeldi. Geçen yıl 44-45 kilo civarına düştüm. Gerçekten çok çirkinleştiğimi hissettim. Sanki burnum ortaya çıkmış yüzüm küçülmüştü ve gerçekten hoş gözükmüyordum. 1yıl içinde 51 kiloya kadar çıktım, yüzüm toparlandı biraz, fakat eski fotoğraflarıma göre, burnum daha büyük ve çenem daha belirgin görünüyor. Bu sebeplerden midir bilmem ama kesinlikle eskisi (55 kilo olduğum zamanlar) kadar güzel bulmuyorum yüzümü. Sizce tekrar 55kilo olursam yüzüm eskisi gibi olur mu? Vücudum hoş görünüyor, fazlam veya eksiğim yok gibi bu kilodayken, ama 55kilo olduğumda göbeğim çıkıyor. Sizce yüzümün eskisi kadar güzel olmaması kilo verdiğim için mi, yoksa yüzün oturmasıyla alakalı birşey mi? Yardımlarınıza gerçekten çok ihtiyacım var.

Merhaba kızlar 20 yaşındayım, eskiden 55 kiloydum ve yüzüm çok güzeldi. Geçen yıl 44-45 kilo civarına düştüm. Gerçekten çok çirkinleştiğimi hissettim. Sanki burnum ortaya çıkmış yüzüm küçülmüştü ve gerçekten hoş gözükmüyordum. 1yıl içinde 51 kiloya kadar çıktım, yüzüm toparlandı biraz, fakat eski fotoğraflarıma göre, burnum daha büyük ve çenem daha belirgin görünüyor. Bu sebeplerden midir bilmem ama kesinlikle eskisi (55 kilo olduğum zamanlar) kadar güzel bulmuyorum yüzümü. Sizce tekrar 55kilo olursam yüzüm eskisi gibi olur mu? Vücudum hoş görünüyor, fazlam veya eksiğim yok gibi bu kilodayken, ama 55kilo olduğumda göbeğim çıkıyor. Sizce yüzümün eskisi kadar güzel olmaması kilo verdiğim için mi, yoksa yüzün oturmasıyla alakalı birşey mi? Yardımlarınıza gerçekten çok ihtiyacım var.

Kiminin yuzunden gider kiminin baska yerinden belliki senin yuzunu etkilemis ama zamanla oturur bence yuzun toplar yani

kilo almakda vermek kadar zor..bunu yaşamayan bileiyor bende senelerdir almaya çalışıyorum .yüzüm benimde çok zayıf duruyor ama alamıyorum işte.üstelik iki çocuk annesiyim:/

Yani cidden kilo almak lazım. Özellikle yüz güzelliği için. Bakıyorumda şöyle balıketli hanımların hepsinin yüzleri nasılda güzel :) Sanırım benimde kilo verdiğim için, yüzüm eskisi kadar güzel değil. Ya da yüzüm daha tam oturmadı bilemiyorum ama kilo almadan bu sorunun cevabını öğrenemeyeceğim.

ben de balık etlilerdenim:) şu 1 ay içinde toplam 5 kilo vermişim yemeden içmeden kesildim ve yüzüm çirkinleşti resmen..

67 kiloydum ilk defa 62yi gördüm. yüzüm fln çöktü ama kişiden kişiye değişir tabi yüzdenmi veriyor kiloyu. boyum 172

Aslında ideal kilon 62-63 civarı ama 67harika görünüyordur. Çoğu insan ilk yüzden verir kilosunu, ama en son yüze alır. Kiloyu yüzden verince bir de, ortaya burun, çene falan çıkıyor asıl kötü görünümüde bunlar yaratıyor bana kalırsa. Sen al o 5kilonu geri :))

Peki rahatlıkla kilo alabilen bir bünyeye sahip misin, yoksa zor mu alıyorsun kiloyu. İştahsızlık problemin var mı?

kolay kilo almıyorum ama vermiyorumda hep 1-2 oynuyordu 62yi rüyamda görsem inanmazdım. iştahsızlık var tabi zaten 1 ay içinde verdim 5 kiloyu

Hızlı verdiysen, hızlıca alırsın canım. Ben bir keresinde hiçbir şey yiyip içmemiştim, bunalıma girmiştim. Tamı tamına 1haftada 5kilo vermiştim. 1ay içinde 6kilo olarak dönmüştü bana.

valla hiç bilmiyorum gram iştahım yok. ki ben bayılırdım aabur cubura şimdi hiçç istemiyor caanım varsa yoksa sigra

Birşeye üzülmüş, sinirlenmiş olabilir misin 1aydır. Bundan dolayı olabilir belkide. Bu arada aynen ben de öyleyim. Kalkıp mutfağa gitmeye üşeniyorum. Habire sigara yakıyorum can sıkıntısından. Oysaki gidip birşeyler atıştırsak belki sigarayı içmeyeceğiz ama ://

X