Kilosu 5 liraya çıkan patatese İran ayarı

kito_'nun paylaştığı haber benim söylediklerimi destekliyor, mahsül çiftçide ucuz, tarım ve hayvancılık desteklense, devlet yeterli ödenek çıkarsa ki sanırım tarım ve hayvancılığa yeterli bütçe ayrılmıyor, mazot, gübre vb ihtiyaçları ucuza karşılasa köylü ve aracısız malını satabilme imkanı tanınsa, halk 5 liradan yemez patatesi.

Ve maalesef arkasından söylenmedik laf bırakmadığımız İsrail'in tohumunu ekiyoruz, yerli tohum kanunen yasak, siz istediğiniz kadar mendilini, deterjanını protesto edin, tohumunu yiyorsunuz:KK14:

Bu tohumlarda öyle garip ki, genetiğiyle oynanmış sanırım, bu yıl ektin, seneye o üründen tohum üretemiyorsun, yeniden tohum almak zorundasın, ahh gözünü seveyim yerli tohumun, domates ek, ertesi yıl çekirdeğinden yeniden tohum üretirsin.

Çare litvanya.

11214260_835793453137110_2603079148865621679_n.jpg

Bune ya.. en sevdiğim sebzedir patates.. kötü oldu bu :S

Bildigimiz pattis i ithal ediyoruz, gulerim aglanacak halimizr
Az daha ağlatalım o zaman, patates ne ki, biz saman ithal ettik yahu, bildiğiniz saman:KK14:
Taze ve kuru soğanı, patlıcanı, lahanayı,marulu, sivri biberi ithal ediyoruz, neyse övünmek gerekir, yediğimiz herşey Evropa:KK70:

Haşlamalık 1.5 liraya düşmüş kızartmalık olan orta boy 2 liraya düşmüş bu hafta pazarda,domates de ucuzlamış,1 lira,1.5 arası idi normal domates , köy domatesi büyük boy 2 lira idi,küçük boy köy domatesi 1.5 liraydı en ufak boyu 1 liraydı.2 türlü domates satarlar bizim burada.

Az daha ağlatalım o zaman, patates ne ki, biz saman ithal ettik yahu, bildiğiniz saman:KK14:
Taze ve kuru soğanı, patlıcanı, lahanayı,marulu, sivri biberi ithal ediyoruz, neyse övünmek gerekir, yediğimiz herşey Evropa:KK70:
zengin olduğumuzdan avrupa malı yiyoruz birde giyebilsek tam olacak:KK48::KK48:

Haşlamalık 1.5 liraya düşmüş kızartmalık olan orta boy 2 liraya düşmüş bu hafta pazarda,domates de ucuzlamış,1 lira,1.5 arası idi normal domates , köy domatesi büyük boy 2 lira idi,küçük boy köy domatesi 1.5 liraydı en ufak boyu 1 liraydı.2 türlü domates satarlar bizim burada.
bu gün çıktım..soğan 2tl..3 kilo patates 10 tl ne demekse..organik domates 5 tl..organiktir inşallah paracıklarımız boşa gitmiyordur inşallah:KK48::KK48::KK48:

bu gün çıktım..soğan 2tl..3 kilo patates 10 tl ne demekse..organik domates 5 tl..organiktir inşallah paracıklarımız boşa gitmiyordur inşallah:KK48::KK48::KK48:

Ne kadar organik de olsa tohumları İsrail den geliyor. Ama malesef İsrail tohumlarına boykot kampanyası yapılmıyor.

çilek acayip boldu 2 tlyede vardı..rusyanın geri postaladığı çilek olmasın:KK57: almadık ama
Al çilek. O konu sadece Rusya ile aramızdaki siyasi olay. Ermeni soykırımını tanıma açıklaması. Zaten Rusya ya ne zaman birşey desek mallarımız gümrükten döndürülüyor.

Ne kadar organik de olsa tohumları İsrail den geliyor. Ama malesef İsrail tohumlarına boykot kampanyası yapılmıyor.

Al çilek. O konu sadece Rusya ile aramızdaki siyasi olay. Ermeni soykırımını tanıma açıklaması. Zaten Rusya ya ne zaman birşey desek mallarımız gümrükten döndürülüyor.
gülayım çilekte bir numara yokmudur diyorsun:KK51:

Türkiye ne zaman siyasi bir açıklama yapsa Rus gümrüğünden malları döner. Bu sadece meyve sebze ile sınırlı da değil. Tekstiller de çok döndü.
doğrudur canım..kesinlikle ama yuriçinde satılan çileklerimizde şu an hormonlu bence,gerçi ben hamileyken çok yedim bir şey olmadı..test ettim onayladım :KK48::KK48:

X