Kilosu 5 liraya çıkan patatese İran ayarı

Haşlamalık 1.5 liraya düşmüş kızartmalık olan orta boy 2 liraya düşmüş bu hafta pazarda,domates de ucuzlamış,1 lira,1.5 arası idi normal domates , köy domatesi büyük boy 2 lira idi,küçük boy köy domatesi 1.5 liraydı en ufak boyu 1 liraydı.2 türlü domates satarlar bizim burada.

bulca geçtim 1 liradan domates yemeyi, 2 liradan yese İstanbul'lular, çok şükür Ya Rabbi derler, 2 hafta önce İstanbul'daydım 4 gün zor durdum, ki doğma büyüme İstanbul'luyum, patates en ucuzu 5-6 liraydı, domates 5 lira.
Bu fiyatlar bu seneye özgüde değil İstanbul'da. hep pahalı bir şehir olmuştur, 3 yıl önce orda yaşarken yazın ortasında eriği 5 liradan aşağı yemedik biz, kiraz 14 liraydı geçen sene.
Pazarla market fiyatları 3 aşağı 5 yukarı olduğundan İstanbul'da yaşadığım zamanlar doğru dürüst pazara gitmedim, ha pazar ha market fiyatlar pek değişmiyor çünkü.

Şarküteri kahvaltılık ürünlerde uçuktur İstanbul'da, ayıp olmasın diye isimlerini yazmayayım, kahvaltılık diyeyim siz anlayın kilosunu 50 liradan aldım 2 hafta önce ordayken, bizim buradaysa en alası taş çatlasın kilosu 30 liradan olur.

Siz böyle yazınca annemin tepkileri geldi gözümün önüne kadın tanesi 50 kuruştan kavunu duyunca şoka giriyor çünkü onlar İstanbul'da tanesini 5 liradan aldılar geçen sene.
Ki bizim buralar bile sizin yaşadığınız yere göre pahalı kaçıyor, birde sizin fiyatları duysa tansiyonu fırlar kadının:-)

bulca geçtim 1 liradan domates yemeyi, 2 liradan yese İstanbul'lular, çok şükür Ya Rabbi derler, 2 hafta önce İstanbul'daydım 4 gün zor durdum, ki doğma büyüme İstanbul'luyum, patates en ucuzu 5-6 liraydı, domates 5 lira.
Bu fiyatlar bu seneye özgüde değil İstanbul'da. hep pahalı bir şehir olmuştur, 3 yıl önce orda yaşarken yazın ortasında eriği 5 liradan aşağı yemedik biz, kiraz 14 liraydı geçen sene.
Pazarla market fiyatları 3 aşağı 5 yukarı olduğundan İstanbul'da yaşadığım zamanlar doğru dürüst pazara gitmedim, ha pazar ha market fiyatlar pek değişmiyor çünkü.

Şarküteri kahvaltılık ürünlerde uçuktur İstanbul'da, ayıp olmasın diye isimlerini yazmayayım, kahvaltılık diyeyim siz anlayın kilosunu 50 liradan aldım 2 hafta önce ordayken, bizim buradaysa en alası taş çatlasın kilosu 30 liradan olur.

Siz böyle yazınca annemin tepkileri geldi gözümün önüne kadın tanesi 50 kuruştan kavunu duyunca şoka giriyor çünkü onlar İstanbul'da tanesini 5 liradan aldılar geçen sene.
Ki bizim buralar bile sizin yaşadığınız yere göre pahalı kaçıyor, birde sizin fiyatları duysa tansiyonu fırlar kadının:-)
Yaz tatilin de 2 kere İstanbul'a gittim,inanılmaz pahalı bir şehir yemeklerini bile yiyemedim desem yeridir istanbul da yaşayanların Allah yardımcısı olsun cidden.Hastalanıp dönmem Yanıma kar kaldı 1 ayda ANCA iyileştim yazın ortasında.:KK48:

bu gün çıktım..soğan 2tl..3 kilo patates 10 tl ne demekse..organik domates 5 tl..organiktir inşallah paracıklarımız boşa gitmiyordur inşallah:KK48::KK48::KK48:
Soğan 50 kuruştu en düşük kilosu,en pahalısı 1.250 idi büyük boy lahmacun için Kullandıkları,biber 75 kuruştu,Salatalık 50 kuruştu şeftali falan erik 2 liraydı ama şeftalinin tam mevsimi değil.:oops::oops:

Soğan 50 kuruştu en düşük kilosu,en pahalısı 1.250 idi büyük boy lahmacun için Kullandıkları,biber 75 kuruştu,Salatalık 50 kuruştu şeftali falan erik 2 liraydı ama şeftalinin tam mevsimi değil.:oops::oops:
erik almadım canım 10 lira:KK57:ucuzlayınca akıcam..inadım inat yani enayimiyim 10 tl vermeye:KK53:

Kivi, muz falan lukstu onceden ama simdi hepsi ayni fiyat. Su an dusmustur belki ama 1 hafta once 4 tlden ucuz birsey yoktu varsa da ici gecmis sogandi. :)

Eskiden daha az kazaniyorduk evet ama alim gucumuz vardi.

Et belki yine pahaliydi ama sebzeleri doyasiya yerdik ki coguna burun kivirirdik. Tavuk balik ve et soframizda cogunluktaydi. Kirazmis cilekmis erikmis evde hep bulunurdu.

Simdi ayni sey yapmak icin pazarda 100 tl harcanir. Markette de 200-300 en az harcanir. Nerede kaldi asgari ucret.

X