Kim hakli? Annemin baskilari

piperr

Guru
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2011
1.013
482
Selam kizlar,
Haftasonu ailem ve nisanlim hep beraber zaman gecirdik. Evde yapilacak isler vardi onlari hep beraber hallettik sonra gezdik yemek falan yedik. Ertesi gunde abime kahvaltiya gittik hep beraber yine orda takildik 3 4 saat. Pesinden nisanlimla bir isimiz vardi disarda onu halletmeye gittik . Donuste annem yemege gelin dedi, nisanlimda tesekkur ederim ben gideyim artik dedi. Bende illa gel gel demedim cunku onceki gunde tum gun beraberdik.

Bugun annemle tartisiyorduk bir konuda sey dedi bana senin sozun hic gecmiyor bak getiremedin oturtmaya. Yani acikliyorum kendi fikrimi zaten tum cumartesi beraberdik ertesi gun sabahtan yine geldi gelmemesi normal bu durumda abartcak ne var diyorum. Yakinda evleneceksiniz zaten yzaga gideceksiniz getirsen ne olurdu. Gidicez biz zaten biraz zaman gecirelim falan deseydin. Hic sozun gecmeyecek ilerde goreceksin falan dedi
Son 1 aydir hep boyle. Ben nisanlimla dogru duzgun bulusmadim bile. Zaten evlencen bizimle zaman gecir diye baski kuruyor. Bir gun bile ben cikiyorum desem surati dusuyor. En sonki olayda yine bir kavga cikti ve moralim bozuldu.
Siz ne dusunuyorsunuz anneme hak veriyor musunuz kizlar?

Selam kizlar,
Haftasonu ailem ve nisanlim hep beraber zaman gecirdik. Evde yapilacak isler vardi onlari hep beraber hallettik sonra gezdik yemek falan yedik. Ertesi gunde abime kahvaltiya gittik hep beraber yine orda takildik 3 4 saat. Pesinden nisanlimla bir isimiz vardi disarda onu halletmeye gittik . Donuste annem yemege gelin dedi, nisanlimda tesekkur ederim ben gideyim artik dedi. Bende illa gel gel demedim cunku onceki gunde tum gun beraberdik.

Bugun annemle tartisiyorduk bir konuda sey dedi bana senin sozun hic gecmiyor bak getiremedin oturtmaya. Yani acikliyorum kendi fikrimi zaten tum cumartesi beraberdik ertesi gun sabahtan yine geldi gelmemesi normal bu durumda abartcak ne var diyorum. Yakinda evleneceksiniz zaten yzaga gideceksiniz getirsen ne olurdu. Gidicez biz zaten biraz zaman gecirelim falan deseydin. Hic sozun gecmeyecek ilerde goreceksin falan dedi
Son 1 aydir hep boyle. Ben nisanlimla dogru duzgun bulusmadim bile. Zaten evlencen bizimle zaman gecir diye baski kuruyor. Bir gun bile ben cikiyorum desem surati dusuyor. En sonki olayda yine bir kavga cikti ve moralim bozuldu.
Bunun sonunu söyleyeyim size, evlendikten sonra uzaktasınız diye trip atacak bir anne var karşınızda. Tavrınız net olsun, tabi bu annenizi kırın yıkın anlamında değil.

haftasonu olan durum için yorumunuz ne peki ?
Neyin ne olduğunu siz biliyorsunuz. Yani nişanlınız neden gelmedi, ne olsa gelirdi gibi...
Annenizin kuruntusu işte...
Dediğim gibi bir ileriki aşaması, seni aldı uzaklara götürdü, yüzünü bile göremiyoruz cümleleri olacak.

Haksız elbette. Ay şöyle mutsuz hayatının faturasını çocuğuna kesen anneleri anlayamıyorum. Sorsan iyiliğini düşündüğünden demiştir, asla öyle değil. Kendi sözünü geçiremedi onun derdinde. İnsan der mi sözünü geçiremiyosun bilmem ne. Evlilikte “söz geçirmek” diye bir şey olmaz bir kere. Adam evlense de bekar da olsa bir birey kendi hayatı kararları var. Her iatediğinizi yapmak zorunda değil kaldı ki zaten iki gün annenin istediği olmuş. Annen zaten yolunu yapıyor uzağa gidiyosun bilmem ne diye hazır ol daha çooook darlayacak seni evlenince. 2. Senede geri memlekete taşınırsınız diyorum.

Neyin ne olduğunu siz biliyorsunuz. Yani nişanlınız neden gelmedi, ne olsa gelirdi gibi...
Annenizin kuruntusu işte...
Dediğim gibi bir ileriki aşaması, seni aldı uzaklara götürdü, yüzünü bile göremiyoruz cümleleri olacak.
nişanlım çok açık konuşur bana karşı. Kendisi ailesinide senede 3 - 4 kez ziyarete gider. O günde zaten tüm gün beraberdik dün. Sabahta kahvatıya geldim bir daha akşam için gelmeme gerek yok dedi bende tamam dedim.

Günaydın.
Olay nişanlının yemeğe gelip gelmemesi değil de sözünün geçmemesi diye düşündüm ben.
Ben olsam "zaten ben de istemiyordum gelmesini,iyi oldu,dinleneyim,çok yoruldum" derdim.
İdarecilik sanatını iyi kullanmak gerek.
abimler gelmişti yemeğe . Yani ben çok laf geçirmeye çalışan biri değilim zaten. Yapamamda.
Konularda ortada buluşmayı daha çok tercih ediyorum. O kendi ailesinide ziyarete gitmiyor pek uzaklar zaten. Aileci olmadığı için ona haftada 3 kere aile ziyareti yapacağız desem zorla getirsem bunalacak.O bir kere benle gelsin haftada bende zamanım olursa birde tek gelirim ziyarete modundayım . Ama annem neden onun dediği oluyor ben böyle istiyorum geleceksin yapacaksın de yoksa sorun yaşarsın ilerde diyor

Anneniz haksız. Sizinle vakit geçiriyor zaten damatla da iki gün geçirilmiş bi öğün eksik olsun ne olacak ki? O kendi sözü geçmedi diye bozulmuş. Siz fırsat vermeyin ay anne hepimiz yorulduk o da dinlensin yarın işe gidecek ben dedim dinlen istersen gibi politik davranmak lazım. Evlenince daha çok lazım olacak politikalar :)

Haksız elbette. Ay şöyle mutsuz hayatının faturasını çocuğuna kesen anneleri anlayamıyorum. Sorsan iyiliğini düşündüğünden demiştir, asla öyle değil. Kendi sözünü geçiremedi onun derdinde. İnsan der mi sözünü geçiremiyosun bilmem ne. Evlilikte “söz geçirmek” diye bir şey olmaz bir kere. Adam evlense de bekar da olsa bir birey kendi hayatı kararları var. Her iatediğinizi yapmak zorunda değil kaldı ki zaten iki gün annenin istediği olmuş. Annen zaten yolunu yapıyor uzağa gidiyosun bilmem ne diye hazır ol daha çooook darlayacak seni evlenince. 2. Senede geri memlekete taşınırsınız diyorum.
bende annem mi ben mi haklıyım onu anlamaya çalışıyorum. Sizin gibi düşünüyorum bende çünkü. Ben sözümü geçirmeye çalışsam zorla bir şeyler yaptırsam bi yerden sonra karşımdaki insan benimle mutlu olmayacak bence.
Biz bile kendi ailelerimiz kanımız bize baskı yaptıkları zaman yeter artık diyip isyan bayraklarını çekiyoruz.

abimler gelmişti yemeğe . Yani ben çok laf geçirmeye çalışan biri değilim zaten. Yapamamda.
Konularda ortada buluşmayı daha çok tercih ediyorum. O kendi ailesinide ziyarete gitmiyor pek uzaklar zaten. Aileci olmadığı için ona haftada 3 kere aile ziyareti yapacağız desem zorla getirsem bunalacak.O bir kere benle gelsin haftada bende zamanım olursa birde tek gelirim ziyarete modundayım . Ama annem neden onun dediği oluyor ben böyle istiyorum geleceksin yapacaksın de yoksa sorun yaşarsın ilerde diyor

Aslında senin dediğin oluypr. Annen kayınvalidelil yapıyor. Evliliğin ilk zamanları özellikle kız anneleri de çok kıskanıyor. Onu güç mücadelesi gibi yansıtıyor. Kimi belli ediyor kimi belli etmiyor.

Haftada bir bile çok bana kalırsa.
Hani çok yeni evliyken özleniyor,merak ediliyor sık görüşülüyor da ama zamanla iş güç koşuşmasından insan çok yorgun oluyor.
Sen aileni ziyaret et elbette. ama onu zorlama.
Çok sıkıcı oluyor sonra.

Anneniz haksız. Sizinle vakit geçiriyor zaten damatla da iki gün geçirilmiş bi öğün eksik olsun ne olacak ki? O kendi sözü geçmedi diye bozulmuş. Siz fırsat vermeyin ay anne hepimiz yorulduk o da dinlensin yarın işe gidecek ben dedim dinlen istersen gibi politik davranmak lazım. Evlenince daha çok lazım olacak politikalar :)
of of hiçte beceremem ama öğrenmem gerekecek sanırım :KK43: çok düz bir insanım ben direk doğrudan söylüyorum her şeyi

İşte annen de demişki evlenip gideceksiniz zaten sizi biraz daha göreyim, uzakta olacaksınız bakalım çocuğun hareketleri nasıl kızıma karşı bi ölçüp tartıyım..Ben de yaşadığım şehirden farklı bi şehire evlendim 1000 km vardı aramızda.Son zamanlarımı ailemle geçirmeyi tercih ettim benim de annemin ufak ufak sitemleri oluyordu işte nereden buldun bunu gidiyosun uzaklara gibi..Güler geçerdim sen de gül geç.Anne kim bilir içinde neler kuruyo ne senaryolar döndürüyo kafasında. Ona göre ilişkide sen baskın olmalısın ki mutlu olasın bu nedenle lafını geçir diye diretiyo.Rvlilik bazen öyle bazen değil.Dediğim gibi evlenince anneni anlayacaksın.Takılma bu kadar anacığınla son bekar günlerinin tadını çıkar

bende annem mi ben mi haklıyım onu anlamaya çalışıyorum. Sizin gibi düşünüyorum bende çünkü. Ben sözümü geçirmeye çalışsam zorla bir şeyler yaptırsam bi yerden sonra karşımdaki insan benimle mutlu olmayacak bence.
Biz bile kendi ailelerimiz kanımız bize baskı yaptıkları zaman yeter artık diyip isyan bayraklarını çekiyoruz.
Aynen öyle. Zaten adam aileci değilmiş, bu ailesini veya aile ortamını sevmiyor demek değil. Sizi sevdiği ve ailenize saygı duyduğu için zaten 1.5 gün sizinle takılmış ama öeh yeter yani, eşinizin yerinde ben olsam bana da sıkıntı basar.
Ama annem neden onun dediği oluyor ben böyle istiyorum geleceksin yapacaksın de yoksa sorun yaşarsın ilerde diyor
böyle bi şeyi sakın yapma. Nişanlının saygısını hoşgörüsünü kaybettiğinle kalırsın. Evlilik sidik yarışı değil kim daha çok söz geçiriyor diye bi olay yok. Sorunu asıl o zaman yaşarsın. Şımarıklığa lüzum yok. sizin nişanlınız gibi saygılı size değer veren adamlarla böyle yarışlara gerek yok. Annenizin derdi sorun yaşamanız ya da sizin söz geçirmeniz değil zaten. Kendi söz geçiremedi ama bunu bu şekilde tabii ki söyleyemiyor. Hatta nişanlınızdan kaynaklı uzağa taşınacaksanız kendi içinde bir otorite yarışına girmiş bile olabilir.

Anneniz haksız bence. Nişanlınız kendi ailesiyle bile çok vakit geçiren biri değilmiş ki sizin ailenizle neden sürekli bir arada olsun? Sizin hatırınıza 1,5 gün geçirmiş işte. Kibarlık da bir yere kadar. Belki de annenizin ısrarcı yapısı ve otorite kurmak istemesi bunaltmıştır onu.

Bence annenizle onun arasında siz durun. Direkt muhatap etmeyin. Anne, ben söyledim bugün gelmemesini. Zaten 2 günde yeterince vakit geçirdik falan deyin. Annenizin sizin ilişkinizle ilgili yorum yapmasına izin vermeyin, yoksa elinizi verince kolunuzu geri alamazsınız. Annenizde öyle bir dominant hava sezdim ben.

nişanlım çok açık konuşur bana karşı. Kendisi ailesinide senede 3 - 4 kez ziyarete gider. O günde zaten tüm gün beraberdik dün. Sabahta kahvatıya geldim bir daha akşam için gelmeme gerek yok dedi bende tamam dedim.
Bunu açıklamanıza gerek yok ki. :)
Hani annem haklı mı haksız mı diye sormuşsunuz ya ona ithafen yazmıştım.

Selam kizlar,

Anne haksız.

X