Kimyasal gebelik sonrası ne kadar süre sonra gebe kaldınız ?

Bence adetin bittikten 5 gün sonra 2 günde bir denemelisiniz canım ovulasyon testi kullanmıyorsan ve uygulamalardaki tarihler doğru olmayabiliyor en azından 10 gün bu şekilde ilişki yaşayabilirsin
mayısta kimyasal geçirdim haziranda korkudan sadece 1 kere denedim o ay kalmadım zaten bu haziran 31 gibi ovulasyonundu o ara denedik temmuzda 4 5 kere denedik ama dün regl oldum. sadece 3 gün öncesinden kahvemsi lekeler gelmeye basladı test yaptım negatif cıktı full dedim adet olucam kesin ve oldum. bugün adetimin 2. günde fakat dün okadar kötü bir pelvik ağrım oldu ki ağrı kesici icmeseydüm hastanelik olacaktım adet kanamalarım cok ağrılı geciyor doktor kist vs birsey yok dedi. sanırım rahmim geç açılıyor fakat olmam gereken günde oldum adetimi düzenli bir sekilde zaten düzenli olurum hep kimyasaldan sonra korkmustım bozulur diye bqzı kısılerin hep aksamıs adetleri cok sükür benim olmadı biz nerede hata yapıyoruz bilmiyorum ama ayda 4 5 defa ile hamile kalınmıyor sanırım birde yoğun stres yasıyorum. babamı kaybettim 11 ay oldu panik atağım var bu ay 10 kere deneyeceğim. bakalım bir sorun yok dedi doktor rahminde olması gerektiği gibi dedi 4 yıl hic cocuk düsünmedim doğal korunduk şuan vucudum sasırıyor sanırım 4 ay olmadı deniyoruz 2. ayda kimyasal yaşadım iste.

Peki kaç gün sonra yani kanama bittikten kaç gün sonra gebe olduğunuzu öğrendiniz bu arada Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin
Amin inşallah
İşte diğer ay regl günümü bekledim, pek ihtimal vermiyordum günüm geçince hala kimyasaldan sonra düzenim bozuldu felan diye düşündüm
İlla ki evde idrar testi yapıyordum çift çizgi çıkıyordu ancak yine yok ya nasıl olabilir diye düşünüyordum
Kan testi verip hamile olduğumu öğrenince 2 güne Bi kan verdim betam 2500 olana kadar 2 günde bir hastane gittim geldim nihayetinde keseyi bebeği kalp atışını görünce rahatladım
Yani anlayacağın kimyasaldan 10 gün sonra felan hamile kalmışım çok üzülmüştüm Allah çok büyük rabbim isteyen herkese sağlıklı bir şekilde nasip etsin inşallah kuzum sende en yakın zamanda güzel haberler vereceksin

Merhaba canim. Azerbaycandayim ama doktorum turk. Onder Tulumbaci. Çok iyi doktor harika insan. Ben şu an bal ceviz tarcin karisimi hazirladim her gun 2 tatli kaşigi yiyorum. Ekmegi cook azaltdim. Prowomen gunde bir paket bir bardak suya katip içiyorum. Tijda woman isimli macun sifaris vermisdim o da dün elime ulaşdi. Ondan da bir tatli kaşiği yiyorum. Bir de gunde arada iki, arada bir defa sogan suyu içiyorum adetin 7ci gununden. Soganlar da çok kucuk bilmem faydasi olur mu. Yaptiklarim bu kadar. Yaşim 29. Amh baktirmadim. Tup bebekde 21 yumurta toplandi ama işte 3 tane 5 gun embriyosu kaldi geriye o da b kalite. Iksi de tutmadi. Kimyasal oldu. Geriye biri kaldi. O yuzden fazla umutlu degilim bu yumurtadan. Ama Allahdan umudumu kesmedim. Nedense dogal yollarla olacagina inaniyorum. Ben tup bebek surecinde çok kotu besleniyordum. Hatta yemek bile yemiyordum dogru durust. O yuzden sık sık hastalnirdim. Tranaferden 10 gun once bir bogaz agrisina yakalandim 1 ay oksurugum geçmedi. Hep zayiflarken agzima aft denilen yaralar çikar yine cikmişdi. Yani vucut tamamen cokmuwdu. Surekli uyku halindeydim. Ama yukarida dediklerimi yaptigimdan beri oksurugum bir anda kesdi, gun içinde uyku halim neredeyse yok. Dincim. Enerjigim. Umarim vucudum da toparlanir, yumurtalar da kaliteli olur. Dogal olmazsa bari sonraki opu için normal embriyolarim olur. Hedefim bu şekilde. Pes etmek moddan dusmek yok

Merhaba canım ben istambuldayim bal ve tarcini bende duydum bal yiyorum ceviz yiyorum benimde yumurtam az oluyor yaştan dolayi sanırım ama yiyeceklerime çok daha fazla dikkat ediyorum .. domates yee bol bol tarçına bende başlayım vesile oldun balla karıştırıp çörek otu yağınada başlayacam .. insallah çok kalitelidir yumurtanda tutar moralimizi hep yüksek tutuyoruz hic bir sey dünyanin sonu değil demişti emriyolog bana evet gercekten Değil 12 yıl önce ölümcül bir beyin amelyati geçirdim hala yaşıyorum önünde daha kocaman bir ömür var yaşın çok genç insallah hayırlısı ile evlatlarımızı kucaklarimiza alırız ben eylül de başlayacam tedaviye hayırlısı 😘😍💖

Amin inşallah
İşte diğer ay regl günümü bekledim, pek ihtimal vermiyordum günüm geçince hala kimyasaldan sonra düzenim bozuldu felan diye düşündüm
İlla ki evde idrar testi yapıyordum çift çizgi çıkıyordu ancak yine yok ya nasıl olabilir diye düşünüyordum
Kan testi verip hamile olduğumu öğrenince 2 güne Bi kan verdim betam 2500 olana kadar 2 günde bir hastane gittim geldim nihayetinde keseyi bebeği kalp atışını görünce rahatladım
Yani anlayacağın kimyasaldan 10 gün sonra felan hamile kalmışım çok üzülmüştüm Allah çok büyük rabbim isteyen herkese sağlıklı bir şekilde nasip etsin inşallah kuzum sende en yakın zamanda güzel haberler vereceksin
İnşallah güzelim dualarım seninle sağlıkla kucağına al bebişini darısı benim başıma :) maşallah diyelim nazar değmesin

Herkese merhabalar.
Başımdan geçen bir olayı sizinle paylaşmak istiyorum. benim gibi aynı durumu yaşamış olan arkadaşlarım konuma cevap verirse çok sevinirim.
Ben 4 yıllık evliyim ve 4 yıl boyunca hep doğal yöntemler ile korunduk hiç cocuk düşünmedik yaklaşık 3 ay önce artık gebe kalma kararı aldım ve 25 yaşındayım. 3 aydır deniyoruz ve 3. ayım mayıs ayında kimyasal gebelik yaşadım. adetime 4 gün kala kahvemsi lekelenmelerim oldu 7 gün ara ara sürdü ve adetimi 2 gün geçince hemen test yaptım 2. cizgim silik çıktı adet periyodum hep düzenlidir hiç gecikme olmaz zaten bu yüzden anladım hemen gittim kan testi verdim o günde doğum günümdü kan verdim sonucum cıkar cıkmaz kanamam başladı 🥺 beta hcg seviyem 5.07 di doktor 2 gün sonra tekrar gel bakalım dedi kanamam devam ediyordu ve pıhtılar seklinde geliyordu 2 gün sonra kan verdim bu arada kanamam 3 veya 4 gün falan sürdü beta hcgm düşmüştü 2.57 ye kimyasal geçirdiğimi öğrendim mayısın 17 si doğum günümde kimyasal olduğumu ögrendim ve duygularım cok karışıktı. ilk defa bir gebelik düşündüm ve oda kimyasal ile sonuçlandi ne hissedeceğimi bilemiyordum bomboştu içim henüz annelik bağını hissedememiştim . haziran ayında normalde 28 29 günde bir oluyorum adetimi haziran 17 sinde oldum tekrar fakat haziranda denemedik kimyasaldan sonra korktum bir kere falan denemişidir haziranda okadar sonra adetimi oldum bu temmuz ayında 4 5 kere denedik kimyasaldan sonra hamile kalabilecekmiyim bilmiyorum vu durum beni cok endiseleniyor fakat doktorum korunmana gerek yok deneyebilirsin bu durumu hamileliğe hazırlık olarak adlandırıyoruz dedi yumurtalıklarının açık olduğunu ve döllenmenin gerçekleştiğini biliyoruz bu iyi bisey dedi. o yönden biraz içim rahatladı kızlar sizin başınıza böyle bisey geldimi veya kimyasaldan ne kadar süre sonra gebe kaldınız görüş ve fikirlerininize ihtiyacım var ablalarım arkadaşlarım sevgiler.
O kadar aynı anda yaşamışızki okurken ben mi yazdım acaba bile dedim 😞

O kadar aynı anda yaşamışızki okurken ben mi yazdım acaba bile dedim 😞
çok geçmiş olsun sizede suan sizde durumlar nasıl bu arada ben bu ayda adet oldum ve yoğun pıhtılı oluyor koca koca pıhtılar düsürüyorum resmen yinemi kimyasal diye düsündüm ama testim negatif cıktı sürekli birde tam adet gününde oldum gecikme olmadı. bende anemi var demir eksikliği kansızlık vs muhtemelen bu sebepten dolayı pıhtılasma oluyormus . siz de durumlr nasıl deniyormusunuz bebis icin

Evet deniyoruz normalde dün regli olmam gerekiyordu bu ay ovulasyon testinde hiç pozitif görmedim bugünde yoğun akıntım var hamile olduğumu düşünmüyorum ama acaba geçmi yumurtluyorum diye düşünüyorum

çok geçmiş olsun sizede suan sizde durumlar nasıl bu arada ben bu ayda adet oldum ve yoğun pıhtılı oluyor koca koca pıhtılar düsürüyorum resmen yinemi kimyasal diye düsündüm ama testim negatif cıktı sürekli birde tam adet gününde oldum gecikme olmadı. bende anemi var demir eksikliği kansızlık vs muhtemelen bu sebepten dolayı pıhtılasma oluyormus . siz de durumlr nasıl deniyormusunuz bebis icin
Bendede aynı şekilde anemi var hafif düzeyde

Evet deniyoruz normalde dün regli olmam gerekiyordu bu ay ovulasyon testinde hiç pozitif görmedim bugünde yoğun akıntım var hamile olduğumu düşünmüyorum ama acaba geçmi yumurtluyorum diye düşünüyorum
aaa aynı zamanlarda regli oluyoruz bende 15 inde oldum :) ben ovülasyon testi hic kullanmıyorum sizce kullansam iyi olur mu. yani akıntıdan vs anlıyorum ve gününü kontorl ediyorum. cok sık ilişkide bulunmak gerekiyormus birde uzun vir süre korununca vucut bir anda noluyor diyormus umarım sağlıklı bir sekilde gebe kalabiliriz bende kimyasaldan sonra artık 3 gün öncesinden adet habericisi lekelenmeler olmaya basladı sonra adetim sökülüyor sizde de varmı

aaa aynı zamanlarda regli oluyoruz bende 15 inde oldum :) ben ovülasyon testi hic kullanmıyorum sizce kullansam iyi olur mu. yani akıntıdan vs anlıyorum ve gününü kontorl ediyorum. cok sık ilişkide bulunmak gerekiyormus birde uzun vir süre korununca vucut bir anda noluyor diyormus umarım sağlıklı bir sekilde gebe kalabiliriz bende kimyasaldan sonra artık 3 gün öncesinden adet habericisi lekelenmeler olmaya basladı sonra adetim sökülüyor sizde de varmı
Canım ben kullanıyorum kimyasal gebelikte ovulasyon takibiyle olan bi gebelikti tabi önce Allahtan değerim 800 lerden düştü kanamayla gebeliğim sonlandı

Ben akıntıdan anyabilceğimi hiç düşünmedim çünkü ilk haftalarda zaten oluyor mesela dün akıntım tekrar başladı normalde regli olmam gerek o kdar karışıkki off off

Merhaba kizlar bende aynı durumdan muzdaribim iki kere kimyasal gebelik yaşadım yumurta rezervimin az olduğunu söyledi doktorum temmuz 7de ovulasyon pik oldu ama yine dünden kahveler geldi benim psikolojim çok bozuldu artık bu ay bal tarçın çörekotu karışımı da yedim ama olmuyor olsada kimyasal oluyor kafaya takmak istemiyorum ama takmamak elde değil bir kızım var aşırı derecede kardeş isteği var çok heves ediyor yavrum ama malesef nolucaz böyle bilmiyorum😔😔😔

Merhaba kizlar bende aynı durumdan muzdaribim iki kere kimyasal gebelik yaşadım yumurta rezervimin az olduğunu söyledi doktorum temmuz 7de ovulasyon pik oldu ama yine dünden kahveler geldi benim psikolojim çok bozuldu artık bu ay bal tarçın çörekotu karışımı da yedim ama olmuyor olsada kimyasal oluyor kafaya takmak istemiyorum ama takmamak elde değil bir kızım var aşırı derecede kardeş isteği var çok heves ediyor yavrum ama malesef nolucaz böyle bilmiyorum😔😔😔
bence kesinlikle öncelikle stresi bir hayatınızdan cıkarın. daha cok yumurta rezervinizi arttırıcı seyler yemeyi deneyin ayrıca yumurta rezervinizin az olduğunu neye bakarak anladı doktorunuz. benimde ilk kimyasal oldu yine olursa diye korkuyorum kimyasaldan sonraki ay normal adetimi oldum bu ayda normal adet oldum kimyasal olmadı ama gebelikte yok. fakat benim vitamin değerlerim yerlerde demir depolarım boş d vitamini komple eksik vucudumda kimyasal olmasını buna bağlıyorum sizde bir değerleirnize baktırın derim.

Herkese merhabalar.
Başımdan geçen bir olayı sizinle paylaşmak istiyorum. benim gibi aynı durumu yaşamış olan arkadaşlarım konuma cevap verirse çok sevinirim.
Ben 4 yıllık evliyim ve 4 yıl boyunca hep doğal yöntemler ile korunduk hiç cocuk düşünmedik yaklaşık 3 ay önce artık gebe kalma kararı aldım ve 25 yaşındayım. 3 aydır deniyoruz ve 3. ayım mayıs ayında kimyasal gebelik yaşadım. adetime 4 gün kala kahvemsi lekelenmelerim oldu 7 gün ara ara sürdü ve adetimi 2 gün geçince hemen test yaptım 2. cizgim silik çıktı adet periyodum hep düzenlidir hiç gecikme olmaz zaten bu yüzden anladım hemen gittim kan testi verdim o günde doğum günümdü kan verdim sonucum cıkar cıkmaz kanamam başladı 🥺 beta hcg seviyem 5.07 di doktor 2 gün sonra tekrar gel bakalım dedi kanamam devam ediyordu ve pıhtılar seklinde geliyordu 2 gün sonra kan verdim bu arada kanamam 3 veya 4 gün falan sürdü beta hcgm düşmüştü 2.57 ye kimyasal geçirdiğimi öğrendim mayısın 17 si doğum günümde kimyasal olduğumu ögrendim ve duygularım cok karışıktı. ilk defa bir gebelik düşündüm ve oda kimyasal ile sonuçlandi ne hissedeceğimi bilemiyordum bomboştu içim henüz annelik bağını hissedememiştim . haziran ayında normalde 28 29 günde bir oluyorum adetimi haziran 17 sinde oldum tekrar fakat haziranda denemedik kimyasaldan sonra korktum bir kere falan denemişidir haziranda okadar sonra adetimi oldum bu temmuz ayında 4 5 kere denedik kimyasaldan sonra hamile kalabilecekmiyim bilmiyorum vu durum beni cok endiseleniyor fakat doktorum korunmana gerek yok deneyebilirsin bu durumu hamileliğe hazırlık olarak adlandırıyoruz dedi yumurtalıklarının açık olduğunu ve döllenmenin gerçekleştiğini biliyoruz bu iyi bisey dedi. o yönden biraz içim rahatladı kızlar sizin başınıza böyle bisey geldimi veya kimyasaldan ne kadar süre sonra gebe kaldınız görüş ve fikirlerininize ihtiyacım var ablalarım arkadaşlarım sevgiler.
Merhaba benim kızımda Mayıs ayında kimyasal gebelik yaşadı ve Haziran ayında hamile kaldı.yani hemen isterseniz kalabiliyorsunuz hemen şuan 5+4 günlük instragramda birgebeningunlugu diye bir sayfa var orayı takip edin ve ovulasyon testi almanızı kesinlikle güvenilir bı sayfa öneririm benim kxiim ovulasyon testi ile ilk ay hamile kaldı birgebenin günlüğü satıyor

X