Gebeliğe Hazırlık Kimyasal gebelik ve dış gebelik

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Sudenil1978

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2020
6
16
46
Bir sabah hiçbir belirti yokken eczaneden test alıp gebelik testi yapmamla başladı hikayem...
Vay canına test iki çizgi ve bildiğin net üstü net çizgiler hamileydim.. Amh değeri 0.04 olan 40 yaşında fsh yüksek bir kadın için muazzam bir heyecanla hemen kan testi yaptırdım..sonuç evet 693.20 hamileydim..hemen Doktorumu aradım o da nasıl mutlu oldu ama temkinli koruyucu iğneler fitil ama 3 gün bekleyelim gebelik test değeri önemli dedi ve eve geldim.. eşim herkese söylemiş 😏 bebeğimiz olacakkkk kızıma bile kardeşin olacak demiş ah benim güzel kocacım...nerden bilsin cuma günü değer 353.06 ya düşecek kimyasal yada dış gebelik olabilir takip etmeliyiz dedi doktorum...ikisinin de farklı şeyler olduğunu biliyordum kimyasal gebelik kolay zor olan dış gebelik...kahverengi kanamam ilk 3 gün olmuştu yanlış giden bir şeyler var diyordum kendimce , sonra peceteyle silerken her defasında kahverengi lekeler devam etti.ve ediyor evet salı günü yine bir test yaptırıp göreceğiz beni bekleyen kimyasal gebelik mi dış gebelik mi....
Bu durumu yaşayanlar varsa ve merak ediyorlarsa eğer değeriniz yavaş yavaş yukseliyorsa aylık yükselme değerleri vardır gebelikte onların altındaysa ,yada dalgalanmalar varsa gebelik test sonuçlarında bir inip bir çıkıyorsa lütfen Dr ile iletişimde Kalın bu dış gebelik olabilir ve belli gecikmeler olduğunda risklidir...
Ancak gebelik testiniz pozitif görünmüş ise daha sonraki test düşmeye başlamis ise kimyasal gebelik tır bu durum sıkıntısı olmayan eğer tek seferlik ise araştırma gerektirmeyen bir sağlıksız gebelik durumudur normal şartlarda değer düştükçe kanama ile vücut bu oluşumu dışa atar....
Bir sağlıkçı olarak o kadar yorum okudum ki sanırım dış gebelik ve kimyasal gebeliği aynı olarak bilenler var...aklıma gelenleri yazdım umarım bir kişi bile olsa yararına olur...bu arada gebelik isteyen herkes en önce metebolizmasını kontrol ettirsin.herkes ayrı parmak izi gibi biri 2.30 amh ile doğum yapamazken başkası 0.01 ile gebelik yaşıyor.vucudunuzu iyi dinleyen sizi anlayan ve gebeliğe hazırlayan bütünsel sağlık yaklaşımı ile sizi dinleyen hekimlere danışın yoksa aynı iğneler,aynı haplar,aynı vitaminler sonu sadece şansı olanlar gülüyor şansa bırakmayın hazırlanın.... İyi geceler....

İnşallah çok uğraşmadan atlatırsınız bu durumu. Benim alaksız bir sorum olacaktı. Amh düşüklüğünüzü ne zaman öğrendiniz?

İnşallah çok uğraşmadan atlatırsınız bu durumu. Benim alaksız bir sorum olacaktı. Amh düşüklüğünüzü ne zaman öğrendiniz?
Merhaba ilk gebeligimde öğrendim amh düşüklüğü ve FSH yüksekliğini. 3 Dr arkadaşım beklemeden tüp bebek dediler ki o zaman 35 yaşındaydım 😏 ama ben tüp bebek yapmak istemedim çünkü zaten korunuyordum.bir ay kendimce besin takviyeleri yaptım sonra 2. Ay kızıma gebe oldum...5 yıl sonra olursa olsun diyerek korunmayı bıraktım ve neyazik ki kimyasal gebelik yaşadım ki bugün kanamam da gerçekleşti şükür ☺️

Merhaba ben ilk gebeliğim de anlattığım gibi 3 Dr arkadaşımda tüp bebek dedi sonra ben vücudumu dinledim şöyle söyleyeyim evet amh değerim çok düşüktü yaşım 35 ti ama başka hiçbir sağlık sorunum yoktu.seker tansiyon,tiroid gibi.ben eşim ve kendim için eczaneden ( aktardan almayın) çörekotu kapsül aldım sabah aç bir içtik...
Doktorumdan rica ettim bir suda eriyen gebelerin de içtiği munorol sanırım onu yazdırdım enfeksiyon için antibiyotik sağlıklı gebelik için sağlıklı bir ortam gerekli bende hafif enfeksiyon vardı ( yani bunu soğan kürü olarakta yapabilirsiniz ) ben ilaç tercih ettim.
İncir kadın üreme sisteminde çalışır içindeki etken madde direk yumurta kalitesine etkili az rezervim olduğu için sabah akşam kuru incir 3çer adet tükettim...folik asit düşüktü birde bende ilaç kullandım...adetin 13. Ve 26. Günü arası gün aşırı iliski,ilişki sonrası yarım saat dinlenme hemen banyo yapmama gibi rutinler oluşturdum 2. Ay çok sağlıklı gebelik ile 2015 te kızımı kucagima aldım....ama dedigim gibi herkes parmak izi gibi metebolizmalar farklı benim vücudum bunlara yanıt verdi senin vücudun ne istiyor altta yatan başka engel varmı onu sorgulamak lazım ama şunu söyleyeyim amh 0.02 ile gebelik yaşayanlar var 34 yaş günümüzde gebelik için ortalama bir yaş bence umarım Allah istiyorsan sanada nasip etsin 🌹💕

merhaba gecmıs olsun dış gebelıkmı yasadınız. bende yenı hamıle oldugumu ogrendım. yanı şoyle ayın 25 ınde betam 589 çıktı adetım 2 gun gecıkmıstı. 26 aksamı bıdaha beta baktrdım baska yerde 343 cıktı 28 ınde bugun yanı ılk yaptrdıgm yerde yaptrdım bıdaha test 719 çıktı. suan koronada var cok korkuyorum dıs gebelıkten ıgne olsam bagısıklıgı baskılıyrmus. duzelır mı yada kımyasal olma ıhtımalı yok mu ya duser mı kendı

merhaba gecmıs olsun dış gebelıkmı yasadınız. bende yenı hamıle oldugumu ogrendım. yanı şoyle ayın 25 ınde betam 589 çıktı adetım 2 gun gecıkmıstı. 26 aksamı bıdaha beta baktrdım baska yerde 343 cıktı 28 ınde bugun yanı ılk yaptrdıgm yerde yaptrdım bıdaha test 719 çıktı. suan koronada var cok korkuyorum dıs gebelıkten ıgne olsam bagısıklıgı baskılıyrmus. duzelır mı yada kımyasal olma ıhtımalı yok mu ya duser mı kendı
Yavaş ilerliyodur

Bir sabah hiçbir belirti yokken eczaneden test alıp gebelik testi yapmamla başladı hikayem...
Vay canına test iki çizgi ve bildiğin net üstü net çizgiler hamileydim.. Amh değeri 0.04 olan 40 yaşında fsh yüksek bir kadın için muazzam bir heyecanla hemen kan testi yaptırdım..sonuç evet 693.20 hamileydim..hemen Doktorumu aradım o da nasıl mutlu oldu ama temkinli koruyucu iğneler fitil ama 3 gün bekleyelim gebelik test değeri önemli dedi ve eve geldim.. eşim herkese söylemiş 😏 bebeğimiz olacakkkk kızıma bile kardeşin olacak demiş ah benim güzel kocacım...nerden bilsin cuma günü değer 353.06 ya düşecek kimyasal yada dış gebelik olabilir takip etmeliyiz dedi doktorum...ikisinin de farklı şeyler olduğunu biliyordum kimyasal gebelik kolay zor olan dış gebelik...kahverengi kanamam ilk 3 gün olmuştu yanlış giden bir şeyler var diyordum kendimce , sonra peceteyle silerken her defasında kahverengi lekeler devam etti.ve ediyor evet salı günü yine bir test yaptırıp göreceğiz beni bekleyen kimyasal gebelik mi dış gebelik mi....
Bu durumu yaşayanlar varsa ve merak ediyorlarsa eğer değeriniz yavaş yavaş yukseliyorsa aylık yükselme değerleri vardır gebelikte onların altındaysa ,yada dalgalanmalar varsa gebelik test sonuçlarında bir inip bir çıkıyorsa lütfen Dr ile iletişimde Kalın bu dış gebelik olabilir ve belli gecikmeler olduğunda risklidir...
Ancak gebelik testiniz pozitif görünmüş ise daha sonraki test düşmeye başlamis ise kimyasal gebelik tır bu durum sıkıntısı olmayan eğer tek seferlik ise araştırma gerektirmeyen bir sağlıksız gebelik durumudur normal şartlarda değer düştükçe kanama ile vücut bu oluşumu dışa atar....
Bir sağlıkçı olarak o kadar yorum okudum ki sanırım dış gebelik ve kimyasal gebeliği aynı olarak bilenler var...aklıma gelenleri yazdım umarım bir kişi bile olsa yararına olur...bu arada gebelik isteyen herkes en önce metebolizmasını kontrol ettirsin.herkes ayrı parmak iqzi gibi biri 2.30 amh ile doğum yapamazken başkası 0.01 ile gebelik yaşıyor.vucudunuzu iyi dinleyen sizi anlayan ve gebeliğe hazırlayan bütünsel sağlık yaklaşımı ile sizi dinleyen hekimlere danışın yoksa aynı iğneler,aynı haplar,aynı vitaminler sonu sadece şansı olanlar gülüyor şansa bırakmayın hazırlanın.... İyi geceler....
Sizede geçmiş olsun ben bu hafta 4.kimyasal düdüğünü yaşadım bir çözüm bulunmuş değil.hakkimizda hayirlisi olsun

Kan pıhtılaşması baktirip genetik test yaptirdiniz mi ayrıca kan uyuşmazlığı dan da olabiliyor sağlıksız gebelikler yani kimyasal gebelikler

Kan pıhtılaşması baktirip genetik test yaptirdiniz mi ayrıca kan uyuşmazlığı dan da olabiliyor sağlıksız gebelikler yani kimyasal gebelikler
Baktirdim onlarda iyi bir sorun yok söyle bir sorunum var ben hamile kaldığını öğrendiğim de gece uykumda korkuyorum zaten birkaç gün sonrada kanamam başlıyor böylece kese görünmeden gidiyor muhtemelen benim düşüklerin bundandır

Baktirdim onlarda iyi bir sorun yok söyle bir sorunum var ben hamile kaldığını öğrendiğim de gece uykumda korkuyorum zaten birkaç gün sonrada kanamam başlıyor böylece kese görünmeden gidiyor muhtemelen benim düşüklerin bundandır
Ümmü sübyan hastalığınız olabilir hıc hocaya sordurdınuz mu

Bu da nedir :)))
Canım inançlı mısın bilmiyorum ama bazen maddi oldugu gıbı manevi rahatsızlıklara olabiliyor bende de ummu sıbyan hastalığı var bebek anne karnında tutunmadan vefat ediyor yada dusuyor hoca senın ismine muska yazıyor bu muskayı doguma kadar takıyorsun bir cok dusuk yapan kısılerın daha sonra cocukların olmus

Merak ettim kusura bakma eğer özel değilse ne gibi rüyalar görüyosun ?

Merak ettim kusura bakma eğer özel değilse ne gibi rüyalar görüyosun ?
Yok önemli değil önemli birbirimizi aydınlatmamış.soyle görüyorum birileri sürekli üstüne ya kedi ya kuş fırlatıyor ve sıçrayarak uyanıyorum.bide sürekli bir yerlerden düşer gibi oluyorum

Yok önemli değil önemli birbirimizi aydınlatmamış.soyle görüyorum birileri sürekli üstüne ya kedi ya kuş fırlatıyor ve sıçrayarak uyanıyorum.bide sürekli bir yerlerden düşer gibi oluyorum
Kendinize okuyun, şifayı Allahtan dileyin bence. Felak nas ayetel kursi.

X