Kına Gecesi Kına gecesi kalabalıklığı

Sehzadem5482

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Ocak 2019
1
0
31
Arkadaşlar merhaba belki saçma olacak ama bu konuyla ilgili görüşlere ihtiyacım var..
Ben istanbula taşınalı 3-4 sene oldu ve çok fazla çevrem yok yani arkadaş anlamında diyorum. En iyi arkadaş diyrbileceğim bir kız arkadaşım bile yok. Kına gecesi çok kalabalık olmazsa nasıl olur yani biliyorum saçma ama sizinkiler nasıl geçti veya ogün gelince ummadığım yerden insanlar gelirmi bilmiyorum..

Hayırlı olsun canim. Mekân olarak nerde yapmayı düşünüyorsun kınayı. Evde veya küçük bir kafe tarzı bir yerde olacaksa az kişi olması iyi bile olur. Ama salon da falan olacaksa bu sefer aileden olabildiğince kişi çağır artık gelen gelir. Benimde akrabalar hep memlekette bizde kimyamızı evde yapmıştık düğün için 15 20 kişi gelmişti beyli bayanlı o yüzden çok kalabalık değildi esimin tarafindan da yine 10 kişi kadar vardı annem evde yapıyoruz komşuları da çağıralım demişti 5 6 kişi de komşulardan gelmişti 25 30 kişi olmuştu hemen hemen ev için ideal ama 50 kişi ve üstü olursa bir mekan tutmak gerekebilir.

Organizasyonu olan bir yer seç. Sana oyunda eşlik edecek kızlar oluyor. Yanlız kalmazsın hiç. Kuzen, yeğen olur bir tane tamamdır. Gerisini ailene bırak. Çok az kişi olacak mekan tutmaya değmez dersen evde küçük bir eğlence şeklinde yapılabilir

bana kalsa kısa gecesi yapmayacaktım ama düğün olmayacak illa kına olsun bari dedi annemler. benim de öyle çevrem arkadaşım vs yok. erkek tarafından da gelecek olan yok. bakalım napcam ben de bilmiyorum.

ben tercih etmem ama organizasyon fikri mantıklı.
3-5 dansçı gönderiyolar.

Merhaba aynı sıkıntıyı paylaşıyorum seninle . Ben Ankarada yaşıyorum ama nişanlımdan dolayı hiçbir arkadaşımla görüşmüyorum benimde kızlar gibi tavsiyem organizasyon şirketi yada bizleri çağır geliriz:KK70:

Arkadaşlar merhaba belki saçma olacak ama bu konuyla ilgili görüşlere ihtiyacım var..
Ben istanbula taşınalı 3-4 sene oldu ve çok fazla çevrem yok yani arkadaş anlamında diyorum. En iyi arkadaş diyrbileceğim bir kız arkadaşım bile yok. Kına gecesi çok kalabalık olmazsa nasıl olur yani biliyorum saçma ama sizinkiler nasıl geçti veya ogün gelince ummadığım yerden insanlar gelirmi bilmiyorum..

cevremiz genis oldugundan kalabaik bir kina oldu. fakat kücükken hatirliyorum kina geceleri evde komsu ve birkac arkadas ile yapiliyordu, ufak güzel bir ortam oluyordu. yani herkes istedigi gibi o günü yasayabilir, hicbirsey icin kendinizi sartlandirmayin

Canim seninle ayni sorunu yasadim bende. 10 sene ankarqda okuduktan sonra memlekette illaki kina olsun dediler. Esimkn cogu akrabasida trabzondaydi (kina Samsun’da) cok kisi olmayacağını tahmin ettim. Cagirdiklarininda bazilari gelmiyor çünkü bazen. Ben küçük bahce icinde bir restorani kapatmistim. Organizasyonda tuttum 40 50 kisi ancak vardi. Cok da guzel oldu. Organizasyon her anlamda iyi oluyor senin yerine herseyi halledip düşünüyorlar. Kendini kotu hissetme sakin boyle seylere kafayi takip en guzel zamanlarini uzulerek gecirme. Şunu unutma sen ne kadar muhtesem bir kina da yapsan y da mütevazı bir kina da yapsan kimseyi memnun edemezsin o yuzden sen kendini memnun et yeter. Gerisini bosver simdiden de hayirli olsun

Bende evde yaptım toplasan on kişi bile değildik ama sonra komşular geldi çok güzel oldu sen organizasyonu evde kendinde yaparsın kına esnasında ne çalınacak damat tarafı gelince neler onları önceden ayarlayıp birini gorevlendir ekstra yapmak istediklerini de yap mekan pek farketmiyo iki kisiylede çok güzel eglenebiliniyo yeterki gelenler samimi insanlar olsun

X