Kına Gecesi ve Erkek Tarafı

Ben olsam kınaya da heves ederdim bohçada isterdim alışverişe de giderdim özendim size şuan eşinizin annesi de Özeniyor haliyle herseyde tam olması istiyor ne güzel aslında:) kına mevzusu bence her kızın eline o kına yakılmalı eşiniz sizi kınalı şekilde görmek istiyor olabilir . Ben olsam yakın arkadaşlarımla bir villa kiralardım kız kıza eğlenirdim zaten yakın arkadaş oldugu için cokta kalabalık olmazsınız en fazla eşinizin annesi varsa ablası fln gelir akraba falan gerek yok yani düğünde zaten akrabalar gelecek sizin kararınız tabi mutluluklar :)
[/QUOTE
Nesini beğenmediniz anlamadım çok yakın bir arkadaşım böyle yapacak en uygunu bu

Okurken Birisi boğazımı sıktı zannettim, Nişanlınızmış meğersem... Kadınlar Kına nişan düğün derdine Dalar benim bildiğim 😂

Yine bir sorunumla geldim. Bu süreçte çok sorun yaşadım bu da yeni sorunum.

ben pek eğlenceli bir insan değilim. Düğün, nişan, kına gibi ortamlarda hiç eğlenemeyen, kenarda oturup bitmesini bekleyen bir tipim. Nişanı evde aileler arasında yapmak istedim biraz fazla kalabalık olmasına rağmen yine de evde yaptım. Ama organizasyonla anlaşmıştım. Masa süsleme, pasta, hediyelik vs olmuştu.

Düğün istemediğimi de söylemiştim ama nişanlım ilk erkek çocuğum düğün beklerler demişti ben de o zaman salon güzel olsun bari demiştim ve ortalamanın bi tık üzeri bi yer seçtik.

Kına gecesi için de yine güzel bir yer tuttu ailem. Nişanlımla birlikte gidip beğenmiştik orayı da. 25 temmuzda olacaktı.

Biz de kına geceleri kadınlar arasında değil karışık oluyor. Kemençe getiriyoruz ve ben sadece onun için istiyordum kına gecesini. Onun da akrabalarım gelirse bir anlamı var yoksa zaten boş boş kemençe bi işe yaramayacak. Bu virüs döneminde Kiminle konuşsam düğüne gelmek istiyorlar. Hem kınaya hem düğüne gelmek istemeyiz diyorlar haklı olarak. Ben de kınayı iptal etmeye karar verdim. çünkü benim için kına zaten pek bir şey ifade etmiyordu. Bunu nişanlıma söylediğimde biraz tuhaf tepki verdi. Açık açık bir şey söylemedi ama sanki iptal etmemi istemiyor gibiydi.

ilk bu konuyu konuştuğumuzda, düğüne gelemeyecek olanları kınaya çağırsan daha mantıklı olur falan demişti. Çünkü düğün salonlarında kişi sınırlaması olacak az kişi gelecek. Ben de demiştim ki zaten kınayı kemençe ve yakın akrabalarım için istiyordum. Ama yakın akrabalarım da her türlü düğüne gelmek isteyecekler. Konu komşu İçin kına yapma gibi bi düşüncem yoktu sonuçta. Konu öyle kapanmıştı. Geçen gün yine konusu oldu nişanlım sanki daha önce hiç bunu konuşmamışız gibi yine iptal etme ya eğlendirdik falan dedi. Ben de dedim ki ben istemiyorum çünkü yakınlarım gelmeyecek. Herkes düğüne gelmek isteyecek. Kınanın bi anlamı kalmadı dedim. Kız kıza arkadaşlarınla bir şeyler yapacaktın orda yaparsınız diyor. İyi de bunun için fazla büyük bir yer değil mi dedim. Düğün salonu sonuçta. Arkadaşlarımla bi cafede falan bir şeyler yaparız diyorduk ama şimdi bu virüs döneminde o bile olmaz muhtemelen.

nişanlımın düşüncesini anlayamadım. Açıkça söyler misin ailen Kına yapmazsam tuhaf mı karşılar dedim. Ben aileme bundan hiç bahsetmedim bile onlar ne diyecek falan dedi. Ama şimdi düşünüyorum da onların komşu gelinleri falan hep şatafatlı şeyler yapmışlar. Nişanı bile salonda yapmışlar mesela. Her şeyi abartılı eğlenceli falan yapmışlar. Acaba ben yapmıyorum diye hakkımda bir şey mi konuşuldu diye kafama takıldı. Çünkü ben bohça da istemiyorum siz de yapmayın ben de yapmayayım demiştim. Nişan alışverişine falan da gitmedim. Kayınvalidem de ben heves edim bir şeyler yapmıştım onları getirmek istiyorum demişti. kendi evinde olan başörtü patik havlu gibi şeylerden bohça yapıp getirmişti. Senin getirmene gerek yok demişti. Zaten o da bohça sayılmaz çünkü bohçaya nişan alışverişinde alınan şeyler koyulur ama ben istemedim hiçbirini. O yüzden de götürmedim. Arada kayınvalideme eşarp, kıyafet vs hediye alırım, kayınpederime de gömlek vs. Babalar günü geliyor mesela. İllaki bohçaya gerek yok diye düşünmüştüm. Sizce ne düşünmüş olabilirler? Bohça hiç düşünmedim aslında ama yapmalı mıydım? Kına gecesi için fikriniz nedir?
Hiç mi hevesin yok kizz?Aa kına olmadan olur mu evinde de olsa ufak birşeyler yap.Ayrica onlar bohça getirdiyse altta kalma sende yap sonra laf olur.Esinle ilk kez yaşayacaksın böyle şeyleri biraz neşeli heyecanlı ol cok özensiz aman olsun bitsin geldin bana nedense🙄

Kına ve düğünü aileler karşılıyorsa "biz düğün yapıyoruz, onlar kına masrafından kaçıyor" diye düşünmüş olabilirler. Nişanlınız kız kıza eğlence için bile o salonda ısrarcı olduğuna göre, dert kına değil, size o parayı ödetmek bence.

İstemiyorsanız yapmak zorunda değilsiniz. Ben de sevmiyorum kına ve yapmayı düşünmüyorum.
Zaten korona var. İnsanları sürekli toplamanın bir anlamı yok. Ben olsam düğüne bile gitmem şu dönemde. Hem düğün hem kına çok gereksiz.

Yani ben bunlarin hepsini yaptim da gerek var mıydı dersen bence yoktu. Sırf ilerde yaa keşke yapsaydım dememek için. Bir de annem ben kına yapmadım ne kinasi falan diyordu. Yok yiğeni yapmamış modernmis alyans bile takmıyormuş. Beni cok tahrik etti annemin inadına kına gecesi yaptim diyebilirim 😄🤣🤣
Simdi bu korona da kimse gelmez elalem de ne derse desin bence Onlar in ne düşündüğü cok ta önemli değil aslında erkekler boyle organizasyonlara gerilirler genelde senin nişanlı sanırım biraz eğlenmeyi dansı falan seviyor. Bohca cok gereksiz bence.
Bana yaptılar ben istemedim ve mecbur kaldım onlar yapti diye o zamanda maddiyatim yoktu cok bisürü tantana ve gereksiz seyler. Kaynanam birsuru lif patik koymuş kullanan yok ama. O konuda da rahat ol bence.

Ay gereksiz gereksiz işler. Boşver. Onlar düğün yapıyor ya sizin nişanı ve kına gibi şeyleri salonda yapıp ciddi paralar dökmemeniz sorun olmuş. Masraftan kaçıyorlar algısı var. Yine de yapma. Eğlenmeyeceğin şeye neden para gömesin ki

Ben kina yapmadim kendi sehrimde de dugun yaptim. Kinayi arkadaslarim yakti bekarliga veda da. Bir iki kisi soyledi gibi oldu aa biz gorwneyecej miyiz diye ben oyle bir kina istemiyorum goremeyiverin demistim. Esimin ailesi de ilk sasirdi ama sonra hak verdi. Kina daha aglamali ben o duygusalligi istemedim bindalli be gelinlkk pespese giymek istemedim. Sizinde insanlar gelmeyecek diye hakli bi sebebiniz var. Tek aklima gelen ailenizin paradan kactigini dusunmeleri olabilir ya da ese dosta haber verdik gibi.

X