Kına Gecesi Kına Gecesinde kına yaktırmayan var mı ?

Bussraa3406

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2017
36
10
27
Kınanın tutmaması için ne yapılır kına gecesinde yaktırmak istemiyorum kokusunu sevmiyorum ne yapabilirim yardımcı olur musunuz ?

kinayi yakacak olana soyleyin, bastirmadan cok küçük koysun gostermelik. Kina yakildiktan sonra bekletmeden yikayin tutmaz.

Elinize peçete koyun ona sürsünler sonra da peçeteyi atın. Bunu da ünlü birinin kınasında görmüştüm :KK70:

Bende hemen gidip yikamistim yakildiktan sonra, cok hafif kalmisti dikkatli bakmadigimda anlasilmiyordu, kokusuda kalmadi.

Yakana söyleyin cok sürmesin, sirf nokta seklinde koysun öyle yaymasin her yere.

Gelinler bir dönem peçete hatta poşet vs koyup öyle yakıyormuş kınayı

tatile Balayına gidince herkes yeni gelin diye bakıyor şeklinde de açıklamaları vardı hatta arkadaşım anlatmıştı

Bir de elinize vazelin sürebilirsiniz hemen yıkarsanız da tutmaz

Yakilmadan önce avuç içinize vazelin sürün, yakıldıktan sonra da hemen yıkarsınız hiç bir şey kalmaz ...

Gelinler bir dönem peçete hatta poşet vs koyup öyle yakıyormuş kınayı

tatile Balayına gidince herkes yeni gelin diye bakıyor şeklinde de açıklamaları vardı hatta arkadaşım anlatmıştı

Bir de elinize vazelin sürebilirsiniz hemen yıkarsanız da tutmaz

Poşet veya peçete koyunca kaldırmazlarmı elimden ben kimsede görmedim yada herkes kınayı seviyordu bilemedim :) :)

Ben peçetenin üzerine koydurttum sonra peçeteyi attım. Hiç sevmem kınayı yine olsa yine aynı şeyi yaparım :))

Benim kuzenim yakmıştı
Eşiminde benimde sevmediğimizi bildiği için sürer gibi yaptı
Merasim komple gereksiz aslında :)

X