Söz, Nişan, Kına Elbise Modelleri Kınada giyilecek kıyafetlerde kararsızım :(

Ciciketum

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Ocak 2015
524
202
Kına kıyafetlerinde çok kararsız kaldım bir fikir verin kızlar. petrol mavisi kaftan kiraladım baya da gösterişli bir şey hafif kabarık .kına yakılırken onunla cıkıcam salona . Onun öncesnde misafirleri karsılarken abiye kıyafet giyicem ama rengine karar veremedim, kültürümüzde kına gecesinde kırmıZı kullanmak adetinden dolayı ve kaftan da kırmızı olmadıgı için abiyeyi kırmızı mı alsam diyorum?
Bir de arnavutların giymiş olduğu altın sarısı yelekli beyaz şalvarlar var, arkadaşım bana onu da giy cok yakıscak diyor, ben arnavut değilim diye komik olur diyorum , ama onların o kıyafetlerine de hayranım. Sizce o şalvarı giysem dedğim gibi komik duruma mı düşmüş olurum sonucta bizim adetimizde yok( gerçi son zamanlarda herkes kiralıyor özenip, kendilerinin kültüründe olmamasına rağmen) bilemedim ne yapsam ki :KK43:(

kınada ılla kırmızı gıymek zorunlulugu yokkı
hardal sarısıda oluur tatlı guzel tonlu yesıl olabılır zumrut yesılı mesala
turkuaz mavısıde olabılır
hardal sarısı bı elbıse alıp uzerıne zumrut yesılı kaftan alıp gıyın
hem gıymek cıkarmak kolay olur busuru parca gıyıp cıkarmazsın
hem ıkısınıde yapmıs olursun
bıtek kına yakılacagı zaman ustune kaftan gıyersın okadar

kınada ılla kırmızı gıymek zorunlulugu yokkı
hardal sarısıda oluur tatlı guzel tonlu yesıl olabılır zumrut yesılı mesala
turkuaz mavısıde olabılır
hardal sarısı bı elbıse alıp uzerıne zumrut yesılı kaftan alıp gıyın
hem gıymek cıkarmak kolay olur busuru parca gıyıp cıkarmazsın
hem ıkısınıde yapmıs olursun
bıtek kına yakılacagı zaman ustune kaftan gıyersın okadar

Evet öyle iyi olurdu bir kerede giymek ama kaftan zaten elbisesyle bir bütün halinde oldugu için onun üstüne olmaz. Aynen hürremin mahidevranın dizide gördüpümüz kıyafetleri gibi aldığım kaftan. Abiyede renk konusuna aşırı takıntılı değilim , tercihim kırmızıdan yana ama model başka beğenirsem başka rengi düşünmeden alırım. Diğer şalvarlı kıyafeti de giysem mi giymesem mi ona daha çok takılmışım aslında onu farkettim . Beğenmemde sıkıntı yok şalvarlı kıyafet cok iyi, ama işte ne alaka mı olur ?

ogun senın gunun
canın ne ıstıyosa yap kalmasın
laf soz ederler dıye dusunme laf soz edecek olan herturlu herseyı bahane eder zaten
:)
mutluluklar

Ay sağolun valla şimdiden bi güven geldi bile , ne kadar pohpohlanmam gerekiyomuş meğer de haberim yokmuş :) ben hep yakınımdakiler sadece böyle düşünür , aslında objektif bi gözle bakan saçma der gibi düşünüyodum.

Hayir hicte kotu olmaz, icinde ne varsa onu yap.. Sadece benim aklima takilan su oldu arnavutlarin kiyafetleri etnik tarz , kina yakim esnasinda da etnik kiyafet giyiceksin biraz fazla olmiycakmi sence o goruntu??? Abiyede de zümrüt yesili, altin , kirmizi , koyu tonlarda mor , şarap rengi bu tarz agir renkler tercih edebilirsin canm...

X