Akrep Burcu 23 Ekim - 22 Kasım Kinci Bir Akrep Kadını

Kova burcuyuz,hümanistliğimizin yanında güzel olduğumuz kadar zeki ve ukalayız da.. :lepi: delikafadulden
Allah böyle yaratmış,ondan da hesap sorulmaz..sositososito

Akrep burçları ile bir alıp veremediğim yok.Çok iyi anlaştıklarım da var.Genelde zaten tüm burçlarla iyi anlaşırım.Ancak kimi akrep burçlularının sorunlu olduklarını düşünmedim değil..:çok üzgünüm:
iyi ki varsınız kovalar bana ilaç gibi geliyo bütün kova arkadaşlarım(çoğu da kova)opuyorumnanaktan
bende akrep burcuyum üstelik özelliklerini de ciddi bi şekilde taşırım.kindarlık mı oluyor bilmem ama bende unutmam ne iyiliği ne kötülüğü.şimdi kuzenine gelince bence sana o kadar kızmışki affedememiş bir türlü.sen küçüksen o da büyük neticede affetmesi gerekirdi.ama bazen sıtkımız sıyrılır da sesini bile duymak istemeyiz,senin kuzenin öyle olmuş galiba biraz.sen bence onu bi daha hiç arama,karşılaştığınızda da selam verirse selamını al ama o vermezse sende verme.sen elinden geleni yapmışsın bence bundan fazlası gurur kırıcı olur ki ben bu kadraını bile hayatta yapmazdım.bi de merak ettim senin burcun ne,çünkü akrepler her burçla anlaşamaz,hayatına girmemesi gereken burçlar vardır,yıldızınız tutmuyordur belki
ben ikizlerim canım, genelde akrepi de ikizleri de pek sevmez insanlar ama ikizler tanıdığın varsa bilirsin, çok iyiniyetli ve temizkalpliyizdir ani kararlar veririz ama yanlışımızdan çabuk döneriz kendimizi sevdirmeyi de affettirmeyi de affetmeyi de biliriz:kedi:

Büyükkaneye bile küsmesi sizi kıskanıyor-çekemiyor olabilir diye düşündürdü bana.
Saçma gelebilir birçoğunuza ama başka bir versiyonunu yaşadım ben de, benden yaşça hayli büyük kuzenim kıskançlığı yüzünden benimle ilişkisini kesti, bu yetmedi önüne gelen heryerde herkese beni kötüledi. Başta konuşmaya çalıştım ama beni o kadar seven o kadar iyi anlaştığım insan beni suçlu buldu, söylediklerime inanmadı düşmanı görüp sildi. Ben de onu yok saydım, benim hakkımda bir an bile kötü birşey düşünmesi yeterdi zaten.. Ama yinede hastalandı karşılaştığımızda geçmiş olsun dedim, evlendi theshe neden yok demesinler ailem üzülmesin diye gittim, çok şükür düğünden sonra hakkımda konuştuğunu duymadım ama benim adım geçtiğinde hala bozuluyormuş. Seni karşısına alıp konuşmayan, sana söz hakkı tanımadan seni silen birinden artık hayır bekleme.. Şu saatten sonra konuşmaya başlasanız bile eskisi gibi olabileceğinizi sanmıyorum :sinifsinif:
ben kıskandıını düşünmüyorum düşünmek istemiorum onun bebeği olsaydı gerçekten sevinirdim arayıp halini sorar tebrik ederdim ama o bunu tercih etmedi maalesef bundan sonra da bana düşen de sessiz kalmak..
ben de arkamdan konuştuunu duydun, kızgınlığına verdim, hiçte önemsemedim.bana bunu anlatanları suçladım çünkü ona toz konduramadım, küsemedim, silemedim.işte taa ki bebeğim olana kadar içimi ferah tuttum, ama o gün yanımda diilse mezarıma da gelmez dedim ne büyük nefretmiş nasıl cezaymış anlamak mümkün diil...

işin tersi benım kuzenım ikizler ustelık yukselenıde, ben yayım fakat yukselenım akrep.. etkısı buyuktur bende..
beraber buyuduk.. ama araya görümce (ben)- gelin (o) ilişkisi girince ki sözlüler daha abimle, işler bozuldu..
kızdıgım cok huyu vardı ama yınede çok severdım kafamız uyusurdu cok.. basit basit seyler yuzunden soğukluk gırdı aramıza.. görüşmek ıstemedım uzun bı sure..
ama doğumum oldu gelmedi........... amcam yengem geldi o yok... ben bunu olgun olmayısına verıyorum.. herseyden önce bır akrabayız.. beraber buyuduk ya ötesi varmı ? yedıgımız ayrı gıtmezdı.. ben olsaydım ne olursa olsun gıder gecmıs olsun, Allah bagıslasın der cıkardım.. yarın yuzyuze bakıcaz derdm... ama zaten ondan bu olgunlugu beklemek yanlıs kafasının dıkıne gıden aklına estıgını olcup tartmadan yapan bırı..

şimdi nasılmıyız ? soğukluk kalktı bır nebze eskısı kadar sıkı fıkı değiliz ama ailecek beraber oldugumuz bazı hafta sonlarında oglumu kucağından ındırmıyor :) ıyı yonlerı var yok değil ama çok tutarsız hareketleri..
onu o kadar ıyı tanıyorum kı ıcını dısını okudum ezberledim diyebılırım.. kahkaha atıp gulusurken kalkar tuvalete gıder dondugunde bı baksrsın suratı ıkı karış.. ee noldu.. bısey yok.. o boyle ıstee :))
şu dengesızlıgı, tutarsızlıgı, bıraz egosu, ben biliyorumluğu, olgun olmayışı olmasaa........ elbette herkeste var bıseylr, ama bazıları ınsanı cok yoruyor..

iyi ki varsınız kovalar bana ilaç gibi geliyo bütün kova arkadaşlarım(çoğu da kova)opuyorumnanaktan

ben ikizlerim canım, genelde akrepi de ikizleri de pek sevmez insanlar ama ikizler tanıdığın varsa bilirsin, çok iyiniyetli ve temizkalpliyizdir ani kararlar veririz ama yanlışımızdan çabuk döneriz kendimizi sevdirmeyi de affettirmeyi de affetmeyi de biliriz:kedi:

ben kıskandıını düşünmüyorum düşünmek istemiorum onun bebeği olsaydı gerçekten sevinirdim arayıp halini sorar tebrik ederdim ama o bunu tercih etmedi maalesef bundan sonra da bana düşen de sessiz kalmak..
ben de arkamdan konuştuunu duydun, kızgınlığına verdim, hiçte önemsemedim.bana bunu anlatanları suçladım çünkü ona toz konduramadım, küsemedim, silemedim.işte taa ki bebeğim olana kadar içimi ferah tuttum, ama o gün yanımda diilse mezarıma da gelmez dedim ne büyük nefretmiş nasıl cezaymış anlamak mümkün diil...

Elbette burçla alakası yok ama bazan kişinin burcuna bakıyorsun,haketen ya diyor insan CADIARZU

Bu arada imzandaki bayan sensen çok güzel bir bayana benziyorsun,maşallah diyeyim.Allah sevdiklerine bağışlasın seni..:nazar:

sizin yerinizde olsam güler geçerim yerim onun gibilerin kinini :nazar:
hiç sevmediğim insan modeli
belki ben kova burcu olduğum içinmidir bilmiyorum bana kötülük yapanı bir süre snra unuturum bana yaptıklarını hümanist olduğum için zemuszemuszemuszemus
peygamber efendimizde kini sevmezmiş iyiki kova burcuyum...
akreple,yengeçlerin böle saçma sapan kincilik özellikleri ne yazık ki var acuyorum bu özelliklerine sırnaşık şeysırnaşık şey

Peygamber efendimiz,ukalık yapın,kendinizi övün,başkalarını hor görün demiş mi peki..?
her şeye din imanı karıştırmasanız olmaz değil mi..
bir sürü yorum var konuda,sizin ki gibi kendini öven,diğerini yeren bir yorum yok.
Bu halinizle önce kendinize acıyın bence...

ben bu kadar ayırım yapmasam da evet kinci oldukları kesin..kovalar beni anlar ben de ikizlerim çünkü..burçla alakası da kesinlikle var diorum..bu kadar büyük nefreti hiçbi ikizler duymaz eminim

seni çok iyi anlıyorum opuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

Peygamber efendimiz,ukalık yapın,kendinizi övün,başkalarını hor görün demiş mi peki..?
her şeye din imanı karıştırmasanız olmaz değil mi..
bir sürü yorum var konuda,sizin ki gibi kendini öven,diğerini yeren bir yorum yok.
Bu halinizle önce kendinize acıyın bence...

çok sinirlisiniz burcunuzun etkisi altındamı kaldınız
hayatımda peygamberimi örnek alırım
kendimi övmüyorum övmek nedir bilmem
siz kendinizi çok övdüğünüz için övmenim tanımını iyi yapmışsınız yerimsenibenyerimseniben

çok sinirlisiniz burcunuzun etkisi altındamı kaldınız
hayatımda peygamberimi örnek alırım
kendimi övmüyorum övmek nedir bilmem
siz kendinizi çok övdüğünüz için övmenim tanımını iyi yapmışsınız yerimsenibenyerimseniben

Arkadaşım ben iyi ki şu burçtayım,şu şu burçta olanlara da acıyorum demek ne anlama geliyor.
Egodur bu,kendini birşey sanmadır,diğerini kötü göstererek kendini iyi göstermektir.
Peygamberimiz ukalığı,hadsizliği,birinin diğerine acımasını mı örnek göstermiş,bunu mu yaşamış..
Peygamberse bir tek size gelmedi o peygamber,burçlara göre dini ayrım yapıldığını duymamıştım.Sizin ifadenize göre bütün akrep burçları peygamber yolunda gitmiyor,kendini birşey sanıp kendi kendini öven sizin burcunuzda peygamber yolunda öyle mi?
Sinirli mi geldi yorumum halbuki gayet sakin yazmıştım.Meseleyi sığlaştırıp,işin içine peygamberi karıştırdığınız için cevap yazma gereği duydum.

Peygamberi örnek alan biri,diğerine acımadan önce kendi acınacak özelliklerini düzeltmeye çalışır...!!

işin tersi benım kuzenım ikizler ustelık yukselenıde, ben yayım fakat yukselenım akrep.. etkısı buyuktur bende..
beraber buyuduk.. ama araya görümce (ben)- gelin (o) ilişkisi girince ki sözlüler daha abimle, işler bozuldu..
kızdıgım cok huyu vardı ama yınede çok severdım kafamız uyusurdu cok.. basit basit seyler yuzunden soğukluk gırdı aramıza.. görüşmek ıstemedım uzun bı sure..
ama doğumum oldu gelmedi........... amcam yengem geldi o yok... ben bunu olgun olmayısına verıyorum.. herseyden önce bır akrabayız.. beraber buyuduk ya ötesi varmı ? yedıgımız ayrı gıtmezdı.. ben olsaydım ne olursa olsun gıder gecmıs olsun, Allah bagıslasın der cıkardım.. yarın yuzyuze bakıcaz derdm... ama zaten ondan bu olgunlugu beklemek yanlıs kafasının dıkıne gıden aklına estıgını olcup tartmadan yapan bırı..

şimdi nasılmıyız ? soğukluk kalktı bır nebze eskısı kadar sıkı fıkı değiliz ama ailecek beraber oldugumuz bazı hafta sonlarında oglumu kucağından ındırmıyor :) ıyı yonlerı var yok değil ama çok tutarsız hareketleri..
onu o kadar ıyı tanıyorum kı ıcını dısını okudum ezberledim diyebılırım.. kahkaha atıp gulusurken kalkar tuvalete gıder dondugunde bı baksrsın suratı ıkı karış.. ee noldu.. bısey yok.. o boyle ıstee :))
şu dengesızlıgı, tutarsızlıgı, bıraz egosu, ben biliyorumluğu, olgun olmayışı olmasaa........ elbette herkeste var bıseylr, ama bazıları ınsanı cok yoruyor..
işte hayatım herşey burçta demek diil, benim de ani çıkışlarım vardır bazen, ne biliim gülerken gülerken birden ruh halim değişebiliyo, dengesizliklerim de vardır kendi içimde, bazen bilmişlikte taslarım yannız ben asla ama asla yargısız infaz yapmam, sevdiklerimi satmam, canım dediğim insanlara sırtımı dönmem için de çok büyük bi kazık yemem lazım.
insanlar çeşit çeşit bu şekilde sınıflandırmak pek doğru olmadı sanrım tartışma olsun istemiorum ben bu topiği derdim vara açmıştım zaten buraya uygun görmüşler almışlar iyice akreplerle ilgili bi konu oldu çıktı.benim derdim kuzenimle olan ilişkim ve maalesef burdaki arkadaşların yorumlarından anladıım kadarıyla da düzeleceğe benzemiyo
Elbette burçla alakası yok ama bazan kişinin burcuna bakıyorsun,haketen ya diyor insan CADIARZU

Bu arada imzandaki bayan sensen çok güzel bir bayana benziyorsun,maşallah diyeyim.Allah sevdiklerine bağışlasın seni..:nazar:
teşk ederim cnm senin güzelliinopuyorumnanaktan

işte hayatım herşey burçta demek diil, benim de ani çıkışlarım vardır bazen, ne biliim gülerken gülerken birden ruh halim değişebiliyo, dengesizliklerim de vardır kendi içimde, bazen bilmişlikte taslarım yannız ben asla ama asla yargısız infaz yapmam, sevdiklerimi satmam, canım dediğim insanlara sırtımı dönmem için de çok büyük bi kazık yemem lazım.
insanlar çeşit çeşit bu şekilde sınıflandırmak pek doğru olmadı sanrım tartışma olsun istemiorum ben bu topiği derdim vara açmıştım zaten buraya uygun görmüşler almışlar iyice akreplerle ilgili bi konu oldu çıktı.benim derdim kuzenimle olan ilişkim ve maalesef burdaki arkadaşların yorumlarından anladıım kadarıyla da düzeleceğe benzemiyo

teşk ederim cnm senin güzelliinopuyorumnanaktan

alisha benim eleştirilerim ikizler burcuna yada sana değil :)
sen burclardan yola cıkarak yazdıgın ıcın bende benım yasadıgım durumda da tam tersı oldugunu belırtmek ıcın burclardan gırdım.. yoksa burc dedımı o burca sahıp her ınsan aynı fabrıkadan cıkmıs gıbı elbettekı aynı olmuyor.. karakterler muhakkak az da olsa cok da olsa benzer, burcu yansıtır. ancak ınsanın yasadıgı aıle, genetık kosullar, buyume şekli bunların hepsi birer butundur..

benım eleştrilerim sadece kuzenıme yonelık sanırım okurken genel olarak anladın, helekı tartısma fılan hıc ugraşım degıl canım...

alisha benim eleştirilerim ikizler burcuna yada sana değil :)
sen burclardan yola cıkarak yazdıgın ıcın bende benım yasadıgım durumda da tam tersı oldugunu belırtmek ıcın burclardan gırdım.. yoksa burc dedımı o burca sahıp her ınsan aynı fabrıkadan cıkmıs gıbı elbettekı aynı olmuyor.. karakterler muhakkak az da olsa cok da olsa benzer, burcu yansıtır. ancak ınsanın yasadıgı aıle, genetık kosullar, buyume şekli bunların hepsi birer butundur..

benım eleştrilerim sadece kuzenıme yonelık sanırım okurken genel olarak anladın, helekı tartısma fılan hıc ugraşım degıl canım...
ikimizde yanlış anlamışız cnm ben de sana demedim tartışan sen diilsin ki:))sana yazdım çünkü yine tartışma ortamı yaratmıyım die:)
tartışmasız günler dileğiyle..sana ark talebi yollıycam çok şeker bi insansın anladıım kadarıyla

ikimizde yanlış anlamışız cnm ben de sana demedim tartışan sen diilsin ki:))sana yazdım çünkü yine tartışma ortamı yaratmıyım die:)
tartışmasız günler dileğiyle..sana ark talebi yollıycam çok şeker bi insansın anladıım kadarıyla

saol canım, sende oylesın gordugum kadarıyla.. :KK66:

çok kinciyimdir... biri bana yamuk yaparsa sürekli uzak temkinli olurum.. kolay kolay görüşmem. ama nezaketide elden bırakmam:) alttan alırım bir yere kadar:)

Bizzat Akrep burcu olarak cevaplıyorum... ; Düşündüğünden de derin bir yara bırakmış olman gerek.. Hafif bir konu yada hafif konuların sebep olacağı bir küslük olmadığına eminim.. İnce düşünür Akrep burçları... Kim bilir kullanıldığını hissetmiştir senin tarafından belkide..
Bir yanlış sözünden sonra yüzümü hiç göremeyen çok insan geçmiştir hayatımdan... :KK56:

X