Kiracı meselesi

Kusura bakmayın ama sürekli öğretmenevi diyorsunuz da bu sizi ilgilendirmiyor. Bekar olarak ister yalı da kalır ister gecekonduda. Ona karar veremezsiniz.

Kiracı en başından kartlarını açık oynamış. Sizi kandırmamış. Dürüst davranmış.
Siz zam yapmayacağız demişsiniz. Ama yapıyorsunuz. Sizin iş durumunuz da kiracıyı ilgilendirmiyor. Kandıran taraf sizsiniz.

1000 tl evet çok düşük. Haftalık market alışverişi gibi. Ama baştan düşünmeniz gerekiyordo
Kusura bakmayın ama sürekli öğretmenevi diyorsunuz da bu sizi ilgilendirmiyor. Bekar olarak ister yalı da kalır ister gecekonduda. Ona karar veremezsiniz.

Kiracı en başından kartlarını açık oynamış. Sizi kandırmamış. Dürüst davranmış.
Siz zam yapmayacağız demişsiniz. Ama yapıyorsunuz. Sizin iş durumunuz da kiracıyı ilgilendirmiyor. Kandıran taraf sizsiniz.

1000 tl evet çok düşük. Haftalık market alışverişi gibi. Ama baştan düşünmeniz gerekiyordu.
Zaten abime cıkacğını söylemiş kız evi eşyalı devraldığı halde evdeki eşyaları atmaya calısan bir yüzsüz üç senedir nerdeyse bedava oturttuk evet doğru öğretmenevini bile düşünmemem gerekir bu devirde iyilik edeni taşlıyorşar

Ben de öğretmenim biz yüksek alıp atanamıyoruz bile herkes zor durumda acıtasyona gerek yok zatwn 3 senedir ucuza oturuyordu
Ee aşko ne alaka senin atanamamanla? Ben de yüksek alıp atanamıyorum hatta 2 senedir kontenjandayım 1-2 soru ile kaybediyorum. Hıncımı atanmış kadından mı çıkartmam lazım?

Küçük ilçelerde hala rakam olarak ucuz olan ama yükseliş eğiliminde sadece atananlara kiralanan evler var asıl ucuz olan değil 6ayda yüzde yüz artış talebi tuhaf geldi
Muhtemelen 20 30 bin nüfuslu ufacık biryerdir
1 ay deme sebepleri de şubat ataması olabilir.
Konu sahibi bilgilendirirse yorumlar ona göre netleşir
Hayır hiç atamayı düşünmedik kıza zama olsun diye bir ay dedik o zaman da tatili de olur diye

Abonelikler sizin üzerinize de olsa kiracılı evinkini kapattırmak yasal suç. Yanlış yönlendiriyor çoğu kişi
Tam da bunu söyleyecektim, kira bedeli az ya da çok anlşmışsınız ödüyor, kesilmediğine göre onlar da düzenli ödeniyor demektir, kesme hakkınız yok.

Hayır hiç atamayı düşünmedik kıza zama olsun diye bir ay dedik o zaman da tatili de olur diye

Bakın ilişkilerde en büyük yanlış ztn yanlıştı madem böyle olsun demek başka yanlış ile karşılık vermektir
Öyle yada böyle hiç birine itiraz etmelisiniz
Kaç yıldır oturuyor anlamadım, ama bu işten bu hırsla zararlı çıkarsınız
Ya az zam oranı teklif edin ve sözleşme imzalayın her yıl ocakta yenileyin
Yada hazirana kadar bekleyin
6 ayda yüzde yüz zammı kimse normal karşılamaz ben haziranda da ucuz oturduğunu hiç sanmam o zamanın normali odur

Sonuçta Hazirana kadar oturma hakkı var siz zamanında önce çık deyip bir de üstüne lütufmuş gibi ama bir ay süre verdik diyorsunuz.
Düşününce zamanında resmen zorla kiralamışsınız gibi olmuş her mantıksız durumu kabul ettiğiniz için diyorum. Şimdi birden değere binmiş anlamadım ben.
Bu kadar olması gereken şeyi görmezden başta geldiğiniz için ev hayaletli falan herhalde dedim ben😀

En baştan sözleşmesiz oturmasını kabul etnişsiniz şimdi şikayet etmeyin. Belli ki sizin de işinize gelmiş. Kira konratı olmayınca vergi ödemeniz gerekmiyor değil mi? Şimdi şikayet etse sizi hem siz ceza alırsınız hem kendisi... evlerin kiraları bir senede 2 ye katladı. Raici 2500 tl ise 1000 tlye oturuyor ise eskiden raicin altında değilmiş demekki neden 3 senedir bedava oturdu diyorsunuz ki? Bir de her ne olursa olsun senede iki kere zam olur mu? Ben olsam bende çıkmam... abinizin ihtiyacını kiracınız karşılamak zorunda mı? Oldu yarın da borca girin 3. Defa zam yapar ödersiniz...

Maalesef memur gerekli zammı almadı hala da alamıyor, Allah aşkına memurları ne sanıyorsunuz 😅 Artık o eski memurlar ve maaşları yok , bunu kabul edin tüm ev sahipleri, memur aç, memur geçinemiyor..

İyi de konu sahibi de gecinemediklerini söylüyor herseye gelen zamlar belli. Orta yol bulunmali bence. 1000 lira 2000 lira öğretmeni zorlayacak kiralar değil o kadar da değil yani. Bu arada ev sahibi filan değilim akilli olan da bu ülke de yatırım diye ev alip kiraya vermez :)

Kesin evin zorunlu dask'ı falan yoktur.
İlgilenilmemiş belli.
Hiçbirini açtıramaz.

Hatta konu sahibi büyük ihtimalle kiradan vermesi gereken vergiyi vermiyor.

Şikayet edilir ve başı ekstra belaya girebilir.
Bende öyle düşündüm çünkü her sene dask ın yenilenmesi gerekiyor. Doğalgazı kapattırırsa kiracının yeniden açtırması için kira sözleşmesi ve dask yaptırdığına dair belge ibraz etmesi gerekir. Mart ayında kapattırsın abonelikleri kiracı mecbur kontrat yapacak. Mart ayında da vergi için başvursun muhtemelen ödemesi gereken sadece evrak parası olur.

İyi de konu sahibi de gecinemediklerini söylüyor herseye gelen zamlar belli. Orta yol bulunmali bence. 1000 lira 2000 lira öğretmeni zorlayacak kiralar değil o kadar da değil yani. Bu arada ev sahibi filan değilim akilli olan da bu ülke de yatırım diye ev alip kiraya vermez :)
Ev yatırım içindir, kiracının ümüğüne basılarak tek geçim kaynağı aracı değildir, bizim toplumda evin varsa Tm başka iş yapmaya falan gerek yok gibi düşünülüp kiracının kanı emcüklenir ancak, bu ev sahibi kiracı olayı bizim ülkemizde istismar aracı haline geldi, böyle giderse ev sahibi kiracı cinayetleri artacak ki arttı da, iki seferdir cinayet ve kundaklama ile ilgili haberler izliyorum, adam kış günü çıkamıyor ev sahibinde de insaf yok bu sefer birbirini öldürüyorlar, resmen bir kaos...

X