Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar kırık ve bakımsız saçlara şampuan,düzleştirici ve bakım serumu önerilerim :)

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

evinbuyumeyenkizi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Nisan 2014
294
88
kızlar ben de zamanla boyatmaktan ve fön çektirmekten saçlarımın uçları kırılmıştı. bakım kremiydi yağıydı bi dünya para veremem derken bir gün karar verdim ve kendime bakım yapmaya karar verdim.

saç düzleştiricimi değiştirdiğimde kırıklarımın esas sebebini ortadan kaldırdım. aldığım düzleştirici Arzum'un Erdem Kıramer modeli. harikaaaaa. çok da pahalı değil 120 lira mı neydi. saçları nerdeyse hiç kırmıyor ve hafif nemli bir hava veriyor. ayrıca saçlarınızı düzleştirirken düzleştirdiğiniz tutamı mutlaka fırça ile tarayın saçlarınız tane tane ayrılsın.

saçları boyalı olanlar bilir hangi şampuanı kullanırsan kullan saçların ıslakken hep kaskatı kesilir.
Urban care'ın kahverengi olanını kesinlikle ama kesinlikle tavsiye ediyorum. kokusu bir çok şampuan gibi ağır değil hafif bir çikolata kokusu var ve yumyumuşacık yapıyor saçı. şaçıma nasıl ışıltı verdi anlatamam.

saç bakım serumunu iki tane aldım çünkü çok kararsız kalmıştım. Pantene Argan yağlı ve pantene kırık uçları onarıcı serum. önce argan yağlısını kullandım bitene kadar. sonra kırık uçları onarıcı serumu kullandım. ikisini de gayet güzel fakat kırık uçları onarıcı serum bir harikaaaaa. banyodan çıktıktan sonra saçınızın uçlarına ve saçınızın orta kısımlarına sürün. ve saçını sağa sola yatırarak birbiriyle karıştıra karıştıra tarayın. kuruduğunda farkı göreceksiniz.

geçen gün de saç bakım yağı olarak çam terebentin yağı aldım. bir çay bardağı suya 10 damla kadar damlattım ve fısfıslı bir şişeye koydum. saçımın uçlarına sıkıp 1 saat kadar beklettim. sonra yıkayıp duruladım. bunu da iki kez yapmama rağmen kırıklarımı tamamen doldurduğunu gördüm.

evet arkadaşlar tüm bunları düzenli olarak yapıyorum. çok da memnunum saçlarımın ne kadar ışıldadığını ve sağlıklı göründüğünü size anlatamam. hatta bunları birkaç gün yaptıktan sonra saçıma fön çekip nişanlımla buluştum. ve verdiği tepki ''saçlarını mı kestirdin yenilenmiş gibi duruyo saçın'' dı. çok mutlu oldum...

urban care şampuan 17 TL + pantene saç serumu 14 TL + çam terebentimn yağı 6 TL = 37 TL

cam terebentın den hıc fayda gormemıstım ama dıgerlerını deneyecegım.

belki markasıyla ve kullanma şeklinle alakalıdır. internette çok araştırdım herkes farklı bir şekilde kullanış. kimi sabaha kadar bekletmiş diplerine sürmiş kimi uçlarına sürmüş. ben gratisten aldım. sanırım markası shilaa gibi birşeydi.

X