Saç Bakım Ürünleri Kırıklar için öneri lütfen :(

Tarcinli_Kurabiye

Esta Piti Piti :)
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2009
1.512
6
Kızlar saçları kırıklardan kurtarmanın doğal bir yolu var mı bildiğiniz yardım lütfennnn:Saruboceq:

Saç uçlarım çok kırık ve kestirmek istemiyorum uzatmaya çalışıyorum deli gibi:KK43: henüz omuzlarıma yeni geldiler ve kestirmekten başka yollar arıyorum. aklıma mavi su, sarı kız falan geldi ama kırıkları onarır mı bilemiyorum ki :KK43:

Mavi su gliss gibi şeyler bende kullanıyorum ama zannetmiyorum kırıklara bi yararı olmaz onlar saçların kolay taranmasını sağlıyor
Malesef ki bende kırık mağduruyum belime 4 parmak kala kestirdim birazcık saçlarımı üzülerek kırıklarımdan dolayı..
Bir yerde ılık zeytinyağı sürün diye duymuştum kırıkları onarıyormuş..
2 defa yaptım devam edicem bilmem yararı olur mu?

ben zeytin yağı ve susam yağını karıştırıp hafif ısıtıyorum ve uçlarına sürüp bekleyebildiğim kadar bekliyorum haftada bir yumuşacık yapıo kırıklarını bir anda düzeltmez tabi ama toparlar saçını ii gelir yerimseniben

kızlar o durulanmayan bakım urunlerı o anlık bakım yapıyo bana kalırsa badem yağı olur zeytın yağı olur ne bılım hınt yağı olur ama ben aktardan aldığım 7 çeşit yağın karışımından oluşan bi yağı saçıma sürüp akşamdan sabaha kadar bekletıp yıkıyorum içinde sarımsak yağı var onun için çok işe yarıyor kuru sçlar için bıre bır gerçekten duzelıyor ama haftada ıkı kere yapmak lazım duzenli olarak...
sonrası içinse kızlar bılır ben gliss çiyim :))

benimde saclarim cok kirik ve kuru
kuaförüm badem yagi önermisti. pamukla saclarina sür beklet istedigin kadar demisti
onu denicem bende bi ara

Kırık saçtan kurtulmanın tek yolu kestirmek.Kestirdikten sonra saç uçlarınıza gerekli serumları uygularsanız sonuç alabilirsiniz.sositososito

bende kestirmek istemiyorum ama saçlarım kırık en azından daha güzel görünmesi için bir şeyler yapıyorum bakım olarak;
yumurtayı saçımın uçlarına sürdüm azıcıkta olsa o çatallanma gitti , gliserin kullandım uçlarına oda iyi geldi , şimdide dfn garlı maske aldım onu kullanıyorum ... bunalr işe yaramazsa eğer kardeşime uçlarından azcık kestirticem en azından kuaför kadar kesmez belime az kaldı uzatayım hafif kestiricemm sende dene inşallah sanada iyi gelir... uzaması için ben sinameki kullanıyorum inanın normalde uzamayan saçalrım şuan kıvırcık haliyle belime az kaldı...

ama ben kestirmek istemiyorumm ki:sinifsinif:
zeytinyağı ve badem yağı aklıma yattı denemekte fayda var

Canım dene ben 3. defa oldu deniyorum 2-3 sefer deneyip bırakmak çözüm değil hemde saçım yumuşacık oluyor..
Sızma zeytin yağını tavada azıcık ılıtıyorum uçlarına sürüp yediriyorum iyice evde işlerimi yaparken kalıyor öyle saçımda sonra yıkıyorum
Ben bunu başka forumlardada duydum kızlardan işe yaradığını söylüyolardı
Denemeye devam..

Kestirmekten başka işlem işe yaramıyor asla ne de olsa olmuşla ölmüşe çare yok :p o yüzden kestirdikten sonra kırılmaması için önlem alınması daha mantıklı

ben iki uc hafta once bisey denedim benim sac uclarimda kece gibi o gun canima tak etti

aldim makasi elime sacimi one taradim hafif nemlendirdim(cok hafif) gozume batan yerleri

makasla duzelttim uclarini fln bole tuy tuy olan yerleri kestim boyu falan azalmiyor cunku o

tiftik tiftik duran yerlerin sacin uzunluguyla alakasi yok. son olarak da saclarimi tutamlar

haline elime alip kendi etrafinda dondurdum yine disari cikan ve tiftif tiftik olan yerleri kestim

korkmayin bi kesmede sadece 3-4 kucuck kil dusuyor yere. valla tamamen duzelmedi tabiki

ama baya fark etti kizlar elim sac uclarindan asla gecmezdi simdi geciyor banyodan

sonra rahat aciliyor ve sanki bole hacim fln kazandi bunu yapmaya devam edicem bi de

banyoda sac kremini -ozellikle sac uclariniza- sacin islagini alip ole surun bekletin ve

durulayin. sac kreminin etkisi 2 katina cikiyor nerdeyse
:lepi:

ben iki uc hafta once bisey denedim benim sac uclarimda kece gibi o gun canima tak etti

aldim makasi elime sacimi one taradim hafif nemlendirdim(cok hafif) gozume batan yerleri

makasla duzelttim uclarini fln bole tuy tuy olan yerleri kestim boyu falan azalmiyor cunku o

tiftik tiftik duran yerlerin sacin uzunluguyla alakasi yok. son olarak da saclarimi tutamlar

haline elime alip kendi etrafinda dondurdum yine disari cikan ve tiftif tiftik olan yerleri kestim

korkmayin bi kesmede sadece 3-4 kucuck kil dusuyor yere. valla tamamen duzelmedi tabiki

ama baya fark etti kizlar elim sac uclarindan asla gecmezdi simdi geciyor banyodan

sonra rahat aciliyor ve sanki bole hacim fln kazandi bunu yapmaya devam edicem bi de

banyoda sac kremini -ozellikle sac uclariniza- sacin islagini alip ole surun bekletin ve

durulayin. sac kreminin etkisi 2 katina cikiyor nerdeyse
:lepi:

bende bunu denemk istiyorum ama sçımın şklni bzmktan korkuyorum :KK70: gerçi bu kırıklarla şekil fln klmadı :S

canım once kestır kırıklarını sonra bı daha kırılmsaın dıye susuam yagı kullan banyodan cıkarken de elma sırkesı sur bunlar onemlı sekerım

eger saclarin coook kiriksa kestirmekten baska bir caren yok
Ikisi bir arada sampuanlardan kullanma
Sac kremi yerine serum kullan( dove ya da avon serumlari cok basarili bu konuda)
zamanla saclarin alisir krem kullanmana gerek kalmaz. haftada bir bakim yagiyla kur yap sacina
ama sacin boyaliysa aslaaaaaa badem yagi surme cunku boyayi atar sacindan badem yagi.

Teşekkürler kızlar..

Geçen hafta saçıma zeytinyağı+muskat karışımı hazırladım..3 gün beklettim ve saçıma sürdüm. Sonuçtan memnun kaldım. Kırıklarıma daha ilk seferde çok iyi geldi ve ayda 2 kez yapmayı düşünüyorum bunua.s.

Saç kırıklarına ve saçı pürüssüzleştirmede tek işe yarayan şey ılık zeytinyağı. Ben haftada bir kere ılık zeytinyağı yapıyorum ve çok memnunum.

Canım kestirmeden kırıkların gitmesi ve uzaması için keratin kullanabilirsin ben bu şekilde belimin altına kadar uzattım aslında daha da uzuyor bacağıma kadar falan ama kestiriyorum artık bu kadar yeterli benim için ama dikkat et bazıları saçı mahvediyor patentli olanı kullandım ben ona güvenebildim:)

X