Göz Makyajı kirpik diplerini beslemek için

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)

orchidea

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2008
4.390
7
ben 6-7 aydır göz kalemini terk ettim ve sürme kullanıyorum. hatta bazı geceler özellikle gece gözlerime sürme çekip uyuyorum. hem gözleri güzelleştiriyor hem de kirpik diplerini besliyor. bizim ailenin gözlerinin güzellik sırrıdır. bizde bebeklere de sürme çekilir ve maaşallah hepimizin gözleri de güzeldir. tavsiye ederim, göz kaleminin yerine sürme kullanın, farkı hissedeceksiniz...

ya cahıllıgıme ver canım sürme ne farkı var kalemden yanı surmeyı nerden bulcaz

bildiğim kadarıyla sürmenin içinde çinko adlı madde var. çinko vücuttaki keratin yapının güclenmesinde çok önemli bir maddedir.saç,tırnak,kaş,kirpik gibi yapılar da beslenmek için çinkoya ihtiyaç duyar. sürmenin bileşimi bu yönden farklı. ben sadece önemli olarak bu özelliğini biliyorum ama belki daha başka özellikleri de vardır.

sürme bulmak aslında çok da zor değil. pakistan,iran,suriye gibi ülkelerden ihraç ediliyor. Türkiye'de de üretildiğini duymuştum ama bilmiyorum ne kadr doğru.

bazı kozmetik marketlerde olduğu gibi, hac malzemeleri satan yerlerden de bulunabilir. ben şimdi bir kaç resmini koyarım belki yardımcı olur.

KVM34486_952.jpg

DSC00161.jpg

34489_kucuk.jpg

11570_kucuk.jpg

canım cok sagol ya ben hac malzemelrı satan yerden bakıyım ıns sahtesı degıldır

peki mesela normalde rimel göz kalemi felan göz çevresini kırıştırabilir sürmede böle bişi varmı ?

açıkçası o biraz da kişinin cilt yapısıyla alakalı olmalı. bizim ailede yaşlı teyzelerimiz bile kullanırlar ve kırışık sorunları yok. ama dediğim gibi genetik olarak cilt yapıları da öyle olabilir.

birde bunun resminin açık halini koysaydın çok güzel olacaktı...sürebilirmiyiz bunu biz kolayca??

toz sürme en iyisdir ama onu kullanmak oldukça zor. daha çok 3. resmideki gibisini tavsiye ederim. onun açık bir resmini bulursam eklerim buraya...

X