Kısa süren regl...

kedis27

tam bir kediş
Kayıtlı Üye
8 Haziran 2009
71
1
mrb,

son 2 aydır reglim ilk 2 gün normal 3. gün çok az olup bitiyor oysa daha öncesinde daha çok olurdu yani 3-4 gün sürerdi ve miktar da az olmazdı bu neden olabilir acaba ?

enfeksıyondan olabılır hormonel olabılır veya kıstık bır yapı
sızın adetın 3. gununde fsh e2 gıbı hormonlarınıza bakılması lazım gerekırse ılac tedavısı uygulanıyor gecmiş olsun
yasadıgınız streslede alakalı olabılır

bol yürüyüş yap
ve de ısırgan çayı iç günde 2 fincan regline 10-15 gün kala yerimseniben

teşekkürler cevaplarınız için.

sanırım haklısınız stressli zamanlar geçiriyorum ısırganı da denicem opuyorumnanaktan

Bendede son zamanlarda aynı sey oluyor canım.ilk başlarda 3-4 gun dolu dolu olurdu;son zamanlarda 2 gun olup 3. gun bıtıyor.mıktarı da azaldı.erken menopoz sanarak korkuyla iki farklı dr gıttım 3 ay arayla her ıkısıde kandan hormon testlerıne baktı gerşey normal duzeyde dedıler.ve her ıkısıde az olmasının degıl fazla olmasının tehlıkelı oldugunu söyledıler.yıne de dr.git için rahatlasın belkı bünyeden bünyeye farklılık gösterebılır;hormonal duzensızlık vs.olabılır.git muayene ol bence.sevgiler.a.s.

benimde son 4aydır adetim 2güne düştü.. önceden 4-5gün sürüyodu. ben çoğum olmadığı için 3.5yıldır tedavideyiz. önce stres ve ilacın etkisinden sandım. oysa 6ay önce ilaç kullanmaya ara vermiştim.
erken menopozdan şüphelenip dr gittim adetliyken. kan testim yapıldı değerlerim normal olduğunu söyledi. bir sürü dr değiştirip bu drumdan çok memnun olduğum için güzeneip başka dra gitmedim..

normal dedi kısaca.

dün bir yerde okudum antibiyotikler de regl miktarını ve dönemini değiştiriyormuş.Ben de son zamanlarda ağır antibiyotik kullandım özellikle son 2 aydır bunun da etkisi var galiba.Doktora gitmedim çünkü 3 ay önce check up yaptırmıştım herşey normaldi belki yerimseniben3 ayda değişmiştir diceksiniz ama ne bilim antibiyotik ve stres etkili diye düşünüyorum beklicem biraz daha.

mrb,

son 2 aydır reglim ilk 2 gün normal 3. gün çok az olup bitiyor oysa daha öncesinde daha çok olurdu yani 3-4 gün sürerdi ve miktar da az olmazdı bu neden olabilir acaba ?

Aynı şey bende de oldu. ben de bir çok doktora gittim. hiç biri bir sorun bulamadı. gerçi ben de çikolata kisti var. ben ondan diye yormuştum ama böyle bir şey söylenmedi. benim de 3. gün kesiliyor 2 yıldır böyle.

kızlar merhaba, bende de aynı sorun var...benim dr um rahim duvarın ince bu yüzdendir demişti..artık 2 gün sürüyor... o da az...gerçi dr yarım çay bardağı kadar gelse bu normaldir demişti
bir de kaç yaşındasınız..ben 30 u devirdim..30 dan sonra da azalıyormuş :KK43:(

Ben 26 yasındayım ve ılk regl oldugum zamanlar 1 hafta surerdı... lısede bu 3 gune düştü...
Annem benı doktora göturmustu,hem hormonal tahlıller yapıldı hem degısık testler yapıldı,ultrasonda da bakıldı hcbırsey cıkmadı... Doktor bunun cok normal bırsey olabılecegını söyledı..
Bır dahada bu yuzden gıtmedım... 3.gun bıtıyor leke leke...
Ha kisti yada bır rahatsızlıgı olanlar için bısey dıyemem tabıkı ama eger bı sıkıntınız yoksa bu cok normalmıs...

Cevaplari okuyunca rahatladim..

Benimde 2 aydir 2 gun suruyor reglim diger iki gunde bulasik,bulasik devam ediyordu,Allaha sukur hic bir rahatsizligim yok demekki normal...

ben de ayni konu icin bir baslik acmistim gecenlerde,
yeni evliyim ve 3 aydir cok az ve kisa adet oluyorum, sadece 1 gun normal, 2-3. gunler bikac damla geliyor. 4. gun bitmis oluyor.

ama evlilşkle alakasi yok herhalde. yasim da 29

bu haftasonu doktora gidicem
???

kızlar bu tarz sorunlar herşeyden olabilir hormonlardan kistten myomlardan acilen ihmal etmeden doktora gitmekte fayda var sakın ihmal etmeyin geçmiş olsun

Bende 17 yasindayim suanda ancenegen sivilce ilaci kulaniyorum ve 1 ayda 2 kez oldum sasirdim daha once olmamisti ve kanamam az gelio acaba antibiyotikten olabilirmi korkuyorum doktora gidemedim daha

X