Kiskanc sevgili

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

pinkkyy33

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Haziran 2017
27
-9
25
Merhaba, ben yine geldim. Sizin dusuncelerinize, tecrubelerinize ve tavsiyelirinize ihtiyacim var.
Su aralar maalesef cok yipraniyorum. Sevgilim cok kiskanc birine donustu. Iliskinin basinda asla bu kadar degildi. (heralde yeni aramizda gecenlerle alakasi var)
Birazi herkesi mutlu eder, benide etti. Fakat suan durum hic saglikli degil. Tam olarak neyden bahsettigimi biraz anlatiyim. Ben tarzima cok onem veririm ve zevkle kisa, dekolteli kiyafetler giyerim. Begendigim kombini sosyal medyada arkadaslarimla paylasirim. Onlarla disari cakarim, gezerim, eglenirim. Alkol de alirim arada. Yani bu seylerin hepsinden artik gecmis zaman olarak bahsetmem gerekirdi aslinda. Cunku sevgilim hicbirine izin vermiyo. Yeni fotograflarimi sildim, arkadasim kalmadi pek(karsi cinsten). Alkolden bahsedince sinirleniyor. Onun daha muhafazar aileden geldigini anlayabiliyorum, fakat yinede cok abarti geliyo. Dun konusmaya calistim.. bana bundan iliskinin basinda zaten bahsetmis oldugunu soyledi, bu dogru degil. Boyle anlatinca yanlis dusundurtmekte istemiyorum onun hakkinda. Aslinda cok sevgi dolu, cok sefkatli bana karsi. Yani bi taraftan geriledikce digerinden iyilesti. Beni mutlu ediyo, sevildigimi hissettirebiliyo, fakat hayatimi bu denli degistirmeye hazir hissetmiyorum kendimi. Erasmus yapmak istiyorum gelen yil ama bunu onunla nasil paylasirim bilmiyorum bile- olumsuz tepki gosterir diye korkuyorum. Daha modern bir birey ilerde de anne olmak istiyorum. O ise daha dinine bagli, cocuklarini da ayni sekil buyutmek istiyor. Ailelerimizde cok farkli ama onu sorunlara eklemiyorum tabi, burda biz onemliyiz. Ne yapmali, nasil yol ilerlemeliyim? Onu cok seviyorum ama kendimi degistirmek, evcilestirilmek istemiyorum. Onunla gezmek, eglenmek istiyorum.
Bu konu hakkinda ciddi konusmadim onunla, nasil anlatirim en iyi kendimi/derdimi, tavsiye verebilirmisiniz? Ve aynilarini yasayan, yasamis olan var mi. Siz basardiniz mi? asabildiniz mi bunlari?

Merhaba, ben yine geldim. Sizin dusuncelerinize, tecrubelerinize ve tavsiyelirinize ihtiyacim var.
Su aralar maalesef cok yipraniyorum. Sevgilim cok kiskanc birine donustu. Iliskinin basinda asla bu kadar degildi. (heralde yeni aramizda gecenlerle alakasi var)
Birazi herkesi mutlu eder, benide etti. Fakat suan durum hic saglikli degil. Tam olarak neyden bahsettigimi biraz anlatiyim. Ben tarzima cok onem veririm ve zevkle kisa, dekolteli kiyafetler giyerim. Begendigim kombini sosyal medyada arkadaslarimla paylasirim. Onlarla disari cakarim, gezerim, eglenirim. Alkol de alirim arada. Yani bu seylerin hepsinden artik gecmis zaman olarak bahsetmem gerekirdi aslinda. Cunku sevgilim hicbirine izin vermiyo. Yeni fotograflarimi sildim, arkadasim kalmadi pek(karsi cinsten). Alkolden bahsedince sinirleniyor. Onun daha muhafazar aileden geldigini anlayabiliyorum, fakat yinede cok abarti geliyo. Dun konusmaya calistim.. bana bundan iliskinin basinda zaten bahsetmis oldugunu soyledi, bu dogru degil. Boyle anlatinca yanlis dusundurtmekte istemiyorum onun hakkinda. Aslinda cok sevgi dolu, cok sefkatli bana karsi. Yani bi taraftan geriledikce digerinden iyilesti. Beni mutlu ediyo, sevildigimi hissettirebiliyo, fakat hayatimi bu denli degistirmeye hazir hissetmiyorum kendimi. Erasmus yapmak istiyorum gelen yil ama bunu onunla nasil paylasirim bilmiyorum bile- olumsuz tepki gosterir diye korkuyorum. Daha modern bir birey ilerde de anne olmak istiyorum. O ise daha dinine bagli, cocuklarini da ayni sekil buyutmek istiyor. Ailelerimizde cok farkli ama onu sorunlara eklemiyorum tabi, burda biz onemliyiz. Ne yapmali, nasil yol ilerlemeliyim? Onu cok seviyorum ama kendimi degistirmek, evcilestirilmek istemiyorum. Onunla gezmek, eglenmek istiyorum.
Bu konu hakkinda ciddi konusmadim onunla, nasil anlatirim en iyi kendimi/derdimi, tavsiye verebilirmisiniz? Ve aynilarini yasayan, yasamis olan var mi. Siz basardiniz mi? asabildiniz mi bunlari?
Hayat görüşünüz ve yaşantınız farklı.
Evlenince düzelir yola getiririm diye düşünmeyin sizden olmaz.
Kafa ve aile yapınıza uyan birisiyle olun.

İkiniz birbirinizi zıt yaşama sahipsiniz. malesef bu ilişkinin sonu yok. Ne o sizinle içer eğlenir ne de siz onun için muhafazakar bir yaşam tarzı benimsersiniz. O yüzden birbirinize uygun kişiler ile sevgili olmanız daha doğru

Sizi sevmiyor, sizin ona itaat eden halinizi seviyor.
İtaat etmediğinizde, fikirlerine biat etmediğinizde, gerçek kimliğine dönüyor. Bu da kıskançlık değil, kişilik haklarına saldırıdır.
Muhafazakar yapısı varsa, dünya görüşüne göre insanlar seçebilir. Bunları kendi rızası ile yapmayacak (kapalı giyinecek, alkol almayacak vb.) birinden talep etmeye hakkı yok.
Herkesin aklı var.
Hiç boşuna beni çok seviyor falan deyip kendinizi kandırmayın. Adam, bencil duygularının esiri, sevmek böyle bir şey değil.
Kendiniz olamadığınız bir ilişki de, ilişki değil, kurallara dayalı bir oyundur.
Mutsuz değilsek, onu mutluluk sanmak gibi.
Dilerim bir gün gerçekten mutlu olursanız, kendi hayatınıza da uzaktan bakmayı öğrenir ve daha objektif düşünebilirsiniz.

Ayrilin kendinize gore biriyle sevgili olun. Ailelerde cok onemli eger evlenmeyi dusunuyorsaniz boyle kendinizi cok yipratirsiniz o da begenmiyorsa daha kapali giyinen alkol almayan biriyle birlikte olsun. Boyle erkekleri cidden anlamiyorum ilk begendiginde acikmissiniz ben bunu daha kapali giyindiririm diye niye dusunup iliskiye basliyorlarsa.

Bir konuda değil birçok konuda zıt gibisiniz , bence sizi kısıtladığı bir konuya hayır ben bunu yapmak istiyorum diyin kesin ve net bir tavırla ve yapın sizi gerçekten seviyorsa sizin içinizde kalan heves ettiğiniz bir şeyleri yapmanızi kabullenip mutluluğunuza ortak olmalı, veya sizin yapmak istediğiniz şeyleri birlikte yapmalı, ama sakın evlenmek için acele etmeyin şimdiden bu kadar katı kuralları olan biri yarın bir gün camdan baktırmayacak seviyeye gelebilir

Böyle ilişki yürümez, şimdi düzelse bile dönem dönem benzer hareketler göreceksindir. Yol yakınken bence değiştir

Değişmez,değiştiremezsiniz.Yol yakınken ayrilmaniz en mantıklı olanı.Herkes kendine uygun hayat görüşü olan insanlarla beraber olmalı bana göre.

gözümün önüne kendi hayatım geldi bi an, benim de böyle bir sevgilim vardı, o kadar iyi bir çocuktu ki anlatamam ama asla istediklerimi giyemezdim insanlar bana bakınca utanırmış o nasıl etekmiş şortmuş taytmış asla... Elazığlıydı bi de, oranın kültürü tabii aah ah çok severdi el üstünde tutardı ama kısıtlamaya da kısıtlardı, hatta twitter takipçilerime bile düzenli bakıp tanımadığı erkek falan varsa kavga dövüş tartışır çıkarttırırdı onu halbuki sadece komik bulduğum ya da bilimsel içerik yazan insanlar falan yani tanımıyorum bile... o dönem ben sigara içiyordum tek tük, zorla bıraktırtmıştı kendi fosur fosur içerken, prensesler sigara içmezmiş hahahaha ay yaaa sayende anmış oldum iyi insandı. neyse ben sonunda artık böyle onu giyme, bunu yeme, şunu içme şeklinde falan bundan ayrıldım gözümü karartıp aaa yeter ayol dedim tamam beni böyle sıkıyorsun bunaltıyorsun ben istemiyorum.. baya bi çırpındı dil döktü yok, yan şehirimde yaşıyordu haftasonu gitmiş bana mini elbise hediyeler almış otogara gelmiş bekliyordu mesaj üstüne mesaj bunları anlattı illa gel şeklinde destan gibi bi şey yazmış, halbuki evde dana gibi yatarken çocuğa ben memlekete gittim gelemem istemiyorum zaten deyip öylece bırakmıştım... ayrılınca yola geliyorlar galiba yani.. bende işe yaramıştı hahahahha sonradan çok özlemiştim ama soğumuştum ben o ara ayrıldım gitti hazır ayrılmışken :KK70::KK70: :KK70: :KK70: :KK70: :KK70: :KK70: :KK70:

Sizi sevmiyor ki bu adam. Sizi siz yapan her şeyi almış, kafasındaki biri nasılsa ona çevirmiş sizi. Kuzu kuzu da kabul etmişsiniz. Bunlar aşılacak şeyler değiller. Yol yakınken ayrılın bence

Adam sizi alenen kandırmış. Buna nasıl "ama beni seviyo" diye katlanabiliyosunuz? Sizin zekanızı ve hayatınız üzerindeki tasarrufunuzu hiçe saydığının farkında mısınız? Alenen bir sınır çekmez veya ayrilmazsaniz çok pişman olacaksınız ama bu adam şimdi geri atmış gözükse bile "nasılsa evlendikten sonra değiştiririm" kafasında olacaktır. Size saygısı olmayan biriyle olmaz. Madem öyle başından itibaren kendi standartlarına uyan biriyle olsun, alkol sevmiyosa kendi alkol almasın, gezip tozulmasindan hoşlanmiyosa kendi gezip tozmasin. En güzel yaşlarınızı sevdiğiniz şeylerden mahrum geçiriyorsunuz sonra çok pişman olursunuz. Ve emin olun bu adamdan bu sebepten ayrilirsaniz sizi "açık saçık giyinmek ve alkol almak için benden vazgeçiyosun" diye manipüle etmeye kalkışacaktir. Asıl meselenin bu değil, size saygı duymadığı olduğunu bildirin kendisine

gözümün önüne kendi hayatım geldi bi an, benim de böyle bir sevgilim vardı, o kadar iyi bir çocuktu ki anlatamam ama asla istediklerimi giyemezdim insanlar bana bakınca utanırmış o nasıl etekmiş şortmuş taytmış asla... Elazığlıydı bi de, oranın kültürü tabii aah ah çok severdi el üstünde tutardı ama kısıtlamaya da kısıtlardı, hatta twitter takipçilerime bile düzenli bakıp tanımadığı erkek falan varsa kavga dövüş tartışır çıkarttırırdı onu halbuki sadece komik bulduğum ya da bilimsel içerik yazan insanlar falan yani tanımıyorum bile... o dönem ben sigara içiyordum tek tük, zorla bıraktırtmıştı kendi fosur fosur içerken, prensesler sigara içmezmiş hahahaha ay yaaa sayende anmış oldum iyi insandı. neyse ben sonunda artık böyle onu giyme, bunu yeme, şunu içme şeklinde falan bundan ayrıldım gözümü karartıp aaa yeter ayol dedim tamam beni böyle sıkıyorsun bunaltıyorsun ben istemiyorum.. baya bi çırpındı dil döktü yok, yan şehirimde yaşıyordu haftasonu gitmiş bana mini elbise hediyeler almış otogara gelmiş bekliyordu mesaj üstüne mesaj bunları anlattı illa gel şeklinde destan gibi bi şey yazmış, halbuki evde dana gibi yatarken çocuğa ben memlekete gittim gelemem istemiyorum zaten deyip öylece bırakmıştım... ayrılınca yola geliyorlar galiba yani.. bende işe yaramıştı hahahahha sonradan çok özlemiştim ama soğumuştum ben o ara ayrıldım gitti hazır ayrılmışken :KK70::KK70: :KK70: :KK70: :KK70: :KK70: :KK70: :KK70:
Ohaa cok iyii🤣🤣😆 bende de ise yarar mi acaba😕

Kıskançlığın birazında çoğu da hoşuma gitmez. Yapılmasından hoşlanmıyorum. Genelleme düştü. İkincisi, neden zorluyorsunuz? Uyumlu değilsiniz alakanız bile yok hatta, yasaklar cazip gelir kafasında aşık sanıyorsunuz kendinizi. Kendinizden bu kadar taviz vermeniz de yanlış, olmayanı oldurmaya çalışmanız da

Boyle yuruyecegini sanmiyorum. 🤷 Her şey istediği gibi olsun istiyor, siz ona uymayi kabul ederseniz iliskiniz yurur ve o mutlu olur. Ama siz bundan mutlu olacak misiniz?

Eşim de dini yaşamaya çalışan bir insan ama ben yine şort giyiyorum, elbise giyiyorum. Eski okuldan erkek arkadaşlarimla konuşuyorum. Ama alkol kullanmiyorum artik mesela zaten devamli içen bir insan degildim yani yaşam biçimim de buyuk yer kaplamiyordu. Ki yeni evliyken içtiğim de olmuştu zamanla ben de içmedim.

Orta yol böyle olabilir ama hep kendi istedigi şekle sokmaya çalişmak sevgi mi ki?

Kendi gibi biriyle evlenmek yerine niye seni değiştiriyor? Muhafazakarım dindarım deyip sizin gibi (yanlış anlaşılmasın lütfen) biriyle birlikte olması da ayrı bir ironi. Aileler önemli değil biz önemliyiz diyorsunuz ama konu evliliğe gelirse aileler çok büyük sorun çıkarır

Ohaa cok iyii🤣🤣😆 bende de ise yarar mi acaba😕

üyelik almayı bırakırsanız bende mutlu olacağım ....

ne alaka diye bildirim yapmışsınız ama vsvazedshszv, kirgincicekkk, mariposaaaa ve beybileydi şimdi beni daha iyi anladığınızı düşünüyorum. İkinci üyelik kurallarına uymuyorsunuz.

Aşırı kıskançlık, cimrilik, bağımlılıklar bir ınsanda tedavisi olmayan değişime kapalı 3 konudur. Daha fazla his geliştirmeden, anı biriktirmeden ayrılın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X