‘Kıskandırmaya’ 410 bin TL ceza!

Chess

Nirvana
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2009
53.301
42.832
Yarışma programında erkek yarışmacıların tanımadıkları yabancı kadınlarla dans ettirilip, eşlerinin kıskandırılması üzerine RTÜK, Kanal D’ye 3. kez para cezası verdi
Sitene Ekle

ÖNDER YILMAZ Ankara

RTÜK, Kanal D televizyonunda İlker Ayrık’ın sunduğu, “Ben Bilmem Eşim Bilir” adlı yarışma programı hakkında yeni bir ceza kararı aldı. Erkek yarışmacıların eşlerinin gözü önünde başka kadınlarla dans ettirilmesi, ardından eşlerinin bütün kıskançlık belirtilerine rağmen yarışma adı altında genç kadınların ayakkabılarının giydirilmesiyle ortaya çıkan görüntünün eleştirildiği raporda, şunlara yer verildi:

İŞTE CEZAYA SEBEP OLAN OYUN

‘Aldatmaya teşvik ediyor’
“Erkeklerin eşlerini aldatmaya teşvik edici ve aile huzurunu bozucu bir ortam sunmaktadır. Bu genel ahlaka ve Türk aile yapısına aykırı durum sunucu ve dolaylı olarak yayıncı kuruluş tarafından gayet normal ve eğlenceli bir format olarak izleyiciye empoze edilmiştir. Yarışma etabının amacı yeni tanışılan kişi adını, kıyafetini vb. hatırlayabilme becerisi olmaktan çıkarılıp, kıskançlığın alaya alınır bir duygu olduğu algısının oluşturulmasına vardırılmıştır.”
Yarışma formatının aile yapısını zedeleyici nitelikte olduğu ve kadınların cinsel bir objeye indirgendiği dile getirilen raporda, kadınların aşağılandığına dikkat çekildi.
"BİR KERE ELLESEM?"

‘Aile yapısı temelden sarsılacak’
Aldatma algısının eğlence unsuru olarak sunulmasının doğru olmadığına kanaat getiren Üst Kurul, Türk aile yapısını temelden sarsabilecek ve genel ahlakın bozulmasıyla sonuçlanabilecek bir sürece yol açabileceği görüşünü benimsedi.
Üst Kurul, bu doğrultuda, Kanal D televizyonuna RTÜK mevzuatının, “yayınlar toplumun milli ve manevi değerlerine, genel ahlaka ve ailenin korunması ilkesine aykırı olamaz” hükmünün ihlal edildiği gerekçesiyle para cezası kesti. Kanal D, “Ben Bilmem Eşim Bilir” programındaki, “dansöze para yapıştırma” nedeniyle 200 bin TL ve “Beni başkasıyla hayal et” sözünün yer aldığı motivasyon sahnesi nedeniyle de 502 bin TL ceza almıştı. Kanal D, bu kez bir önceki ayın reklam gelirlerinin yüzde 1’i oranında yani 410 bin TL’lik ceza aldı.
milliyet

:KK48::KK48: çok güldüm, iyi olmuş, çocuklar daha çok izliyor bu yarışmaları, çocukların sahip olacağı tüm algıları tv yönetiyor sürekli tv izlenen evlerde

Hiç izlemem tv programların kalitesi yerlerde geziyor ,reyting uğruna ne yapacaklarını şaşırdılar

iyi olmuş
kadınlara acı biber yedirdiklerinde de sinirleniyordum
kadınlara acı biber , erkeklere lahmacun , çiğ köfte ohh ne güzel zaten sevdikleri şeyler

Bu program neden hala kapatilmiyor anlayamadim. Ahlaksizlik diz boyu...

Programı hiç bilmiyorum ancak siz ahlaksızlığın diz boyu olduğunu anlayacak kadar izlemişsiniz anladığıma göre.

Ben de ülkede olup biteni izliyorum da, haber vermek istedim, hırsızlık yolsuzluk ahlaksızlık diz boyu, ülke ne zaman kapatılacak acaba?

Program hakkında fikrim yok fakat çok rahatladım.

Tertemiz bir ülkeye uyanırız yarın sabah. :confused:

Arkadaşlar cidden şaka mı yapıyorsunuz anlamadım ben!

Hırsızlığı yolsuzluğu adaletsizliği yağmayı talanı normal bulan zihniyet tv programı üzerinden ahlak dersi verebilir mi?

Şakadır elbet fakat komik değil. :KK69:

Aile yapısıymış! :)))))))

Hangi aile yapısı?

700.000 liralık saati olan babanın olduğu aile mi yoksa madende boğulan oğlunun cenazesine delik ayakkabıyla gelen babanın olduğu aile mi?

Hangi ailenin yapısı sarsılabilir böyle bir programla, bana biri yavaş yavaş örneklerle açıklayabilirse belki anlarım. :KK52:

Programı hiç bilmiyorum ancak siz ahlaksızlığın diz boyu olduğunu anlayacak kadar izlemişsiniz anladığıma göre.

Ben de ülkede olup biteni izliyorum da, haber vermek istedim, hırsızlık yolsuzluk ahlaksızlık diz boyu, ülke ne zaman kapatılacak acaba?

Offf yaaa vallahi seninle ugrasmak istemiyorum. Bi rahat biraksana beni. Benimle derdin ne arkadaşım? Gördüğünüz ahlaksizliklari hirsizliklari duzeltin o zaman. Bedavaya konusmakla olmuyor. Hadi bir daha benden alıntı yapmayin. Zira ben kendi gozlerimle hirsizligi görmedim. Siz gördünüz madem engel olsaydiniz...
Sevgileeerr..

X