Kist için duphaston kullananlar

Hayalletcasper

Her şey güzel olacak🦋
Kayıtlı Üye
21 Kasım 2020
371
274
Merhabalar..
Geçen ay klomen ve ovitrelle den sonra 2 adet kistim olduğunu öğrendim(5.8cm).duphaston başlatrı doktorum acaba kullanıp olumlu sonuç alan var mı😊

Bugün duphaston 8.günüm bat a 6 gün kaldı göğüs hassasiyetim var bir yere değince bile canım yanıyor ve gözle görülür şişlik var. Kasıklarımsda ara ara batma devam ediyor. Bendeki değişiklik böyle ilerde belki birine faydası olur

Ekleme yapıyorum. Mide yanmam bir kaç gündür çok fazla bugün renni aldım.söylemesi ayıp gaz problemi var bi de. Yan etkileri doruklarda yaşadım sanırım.(kendi kendime konuşmaya devam) 🤣🤣

Sevgili kendim..
Duphaston bugün son dozumu aldım. Kasık ağrılarım azaldi sadece ara ara oluyoor ama şiddetli degil. Göğüs uçlarım büyüdü ve şekli bir garip(tadif edemiyorum bunu🤣). Mide yanmam geçti. Yüzümde gün yüzüne çıkmayı bekleyen sivilceler var.Duphaston kullanırken lekelenme yaşamadım.Bir de inanılmaz sinirli ve duygusalım. Bugünlük söyleyeceklerim bu kadar 😅🌺

Öncelikle çok geçmiş olsun. Kist için duphaston verildiğini hiç duymamıştım. Doktor tam olarak ne için verdi bu ilacı? Kistleri baskılayıp büyümelerine engel olmak ve adetle birlikte düşmeleri için mi? Biraz araştırdım doğum kontrol hapı gibi değilmiş. Yani bu belirtilerle hamile olabilirsiniz🤔 kullandığınız klomenin etkisi devam ediyo olabilir. Gelişmeleri takip edicem 😉

Merhaba.
Ben de bu ay 8 gün geciktim. Doktora gittim yumurtalığımda küçük bir kist varmış. Adetim sökülsün diye bu ilacı verdi. Acaba kullanıp olumlu geri dönüşler alanlar oldu mu?

Öncelikle çok geçmiş olsun. Kist için duphaston verildiğini hiç duymamıştım. Doktor tam olarak ne için verdi bu ilacı? Kistleri baskılayıp büyümelerine engel olmak ve adetle birlikte düşmeleri için mi? Biraz araştırdım doğum kontrol hapı gibi değilmiş. Yani bu belirtilerle hamile olabilirsiniz🤔 kullandığınız klomenin etkisi devam ediyo olabilir. Gelişmeleri takip edicem 😉
Tesekkur ederim inşallah öyledir ama ilacın yan etkilerinde yazıyor maalesef bende olanlar umutlanmak istemiyorum o yüzden.Doğum kontrol hapı kadar etkili değilmiş gebelikte bebeğin tutunması iöin de veriyolarmış. Kist için verdiğini söyledi ama tabi ne kadar etkili bende kontrole gidince öğrenicem haber veririm😅

Güncelleme...
Klomen bittikten 4 gün sonra beklenen adet günümde oldum cuma kist için kontrole gideceğim😊..
Muhtemelen adetle atılmıştır onlar da, en azından bi sonraki tedavide nasıl bi yol izlenmesi gerektiği ile ilgili bilginiz oldu bu sayede. Bi daha aynı durum yaşanmasın diye ona göre bi tedavi uygulanır bu kez 🌸

Muhtemelen adetle atılmıştır onlar da, en azından bi sonraki tedavide nasıl bi yol izlenmesi gerektiği ile ilgili bilginiz oldu bu sayede. Bi daha aynı durum yaşanmasın diye ona göre bi tedavi uygulanır bu kez 🌸
Teşekkür ederim inşallah atılmıştır. Bu ay sancım çok ama geçen ay gibi çamurlu değil iyi bir şey sanırım. 😊

Bugün randevum vardı. Kistlerim gitmiş, rahimde biraz kalınlaşma olmuş dedi kalan parçalardan dolayı olabilir sıkıntı değil dedi. Laparoskopi yapalım dedi adet bitiminde başka bir doktora daha gidip duruma göre olmayı düşünüyorum. Hayırlı cumalar bu cumanın hürmetine rabbim yüzümüzü güldürsün 😊

Bugün randevum vardı. Kistlerim gitmiş, rahimde biraz kalınlaşma olmuş dedi kalan parçalardan dolayı olabilir sıkıntı değil dedi. Laparoskopi yapalım dedi adet bitiminde başka bir doktora daha gidip duruma göre olmayı düşünüyorum. Hayırlı cumalar bu cumanın hürmetine rabbim yüzümüzü güldürsün 😊
Çok geçmiş olsun. Çok sevindim 😊 Ama Gerek var mı böyle operasyon geçirmeye? Bence acele etmeyin, bi kaç doktordan daha fikir alın. Belki kendiliğinden geçer. Soğan kürü denediniz mi? Belki onunla atabilirsiniz? Bu kürleri denemekten ben de çok çekiniyorum, ama operasyon fikri daha çok tedirgin eder.

Laparoskopi neden istedi

Çok geçmiş olsun. Çok sevindim 😊 Ama Gerek var mı böyle operasyon geçirmeye? Bence acele etmeyin, bi kaç doktordan daha fikir alın. Belki kendiliğinden geçer. Soğan kürü denediniz mi? Belki onunla atabilirsiniz? Bu kürleri denemekten ben de çok çekiniyorum, ama operasyon fikri daha çok tedirgin eder.
Çok teşekkür ederim.Benim sağ tüpüm hsg de hidrosalpenks yani sıvıyla kapalı çıkmıştı.Bu da gebelik şansını azaltıyormuş. Aslında 3 ay bekleyelim demişti doktorum ama klomene de cevap vermeyince (2.ayım doldu hsg sonrası) daha fazla beklemeyelim dedi. Yine de pazartesi tıp fakültesinden bi doktora daha görüncem belki farklı bir şey söyler. Tekrar teşekkür ederim. Allah gönlünüzün muradını versin 😊

X