Kisti olup hamile kalabilen var mı? yumurtalığımda çıkan 6 cm kist gebe kalabilir miyim?

lemonhaze

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2020
35
1
35
Merhaba arkadaşlar
1 yıl kist olduğu için yazz 24 kullandım.tamamen geçmişti çikolata kistiydi.Şimdi çocuk düşünmeye başlayıp ilacı bıraktım.Adet öncesi aşırı ağrım olunca doktora gittim sağ yumurtalığımı kaplayan 6 cm hemorojik bir kist olduğunu söyledi.Bu şekilde hamile kalman çok zor direk ameliyatla alalım sonraki 4 ay gebelik düşünelim dedi ben ameliyata sıcak bakmadım sürekli tekrarlayabilen bir şey olduğu için.Öyle deyince bana iki tane gebelik için takviye verdi 2 ay gebe kalmak için dene ama neredeyse imkansız dedi gebe kalırsan zaten kistler kaybolur ameliyat olmana gerek kalmaz dedi.Sol da da küçük bir çikolata kistim çıktı.sorum şu kist olupta hamile kalan var mı aranızda ameliyat mı olmalıyım kafam çok karışık.Allah hepimize inşallah nasip etsin.

Eşimin kardeşinin eşinde de kist varmış. Bebeğim olmayacak diye ağlıyormuş, birkaç ay sonra hamile olduğunu öğrenmiştik. Kistinin boyutu vs. hakkında bilgim yok ama maalesef kistler nerede olursa olsun bir kere vücudunuzda oldu mu tekrarlayabilen şeyler önemli olan sağlığınızı tehdit etmemesi. Bence 2 ay değil de 3 Ay içinde hamile kalamazsanız ameliyat olmayı düşünebilirsiniz en azından bu şekilde şansınız daha yüksek olur.

Merhaba benimde 3 ve 1 cm çikolata kistim vardı bir sene normal yolla gebelik olmadı doktor ameliyat dedi ben küçük ve tekrarlayan kist olduğu için ameliyata yanaşmadım başka doktora gittim doğal yollarla başlayalım önce rahim filmi çekelim dedi o ay çektirdim ve o ay hamile kaldım Allah’ın izniyle. Kist zarar verir mi diye çok korktum ama 8 aylığız inşallah. Ameliyat ciddi birsey ve hangi doktora olduğunda çok önemli. Biraz daha bekle derim

Merhaba benimde 3 ve 1 cm çikolata kistim vardı bir sene normal yolla gebelik olmadı doktor ameliyat dedi ben küçük ve tekrarlayan kist olduğu için ameliyata yanaşmadım başka doktora gittim doğal yollarla başlayalım önce rahim filmi çekelim dedi o ay çektirdim ve o ay hamile kaldım Allah’ın izniyle. Kist zarar verir mi diye çok korktum ama 8 aylığız inşallah. Ameliyat ciddi birsey ve hangi doktora olduğunda çok önemli. Biraz daha bekle derim
Merhaba rahim filmini nerede çektirdiniz acaba

Merhaba arkadaşlar
1 yıl kist olduğu için yazz 24 kullandım.tamamen geçmişti çikolata kistiydi.Şimdi çocuk düşünmeye başlayıp ilacı bıraktım.Adet öncesi aşırı ağrım olunca doktora gittim sağ yumurtalığımı kaplayan 6 cm hemorojik bir kist olduğunu söyledi.Bu şekilde hamile kalman çok zor direk ameliyatla alalım sonraki 4 ay gebelik düşünelim dedi ben ameliyata sıcak bakmadım sürekli tekrarlayabilen bir şey olduğu için.Öyle deyince bana iki tane gebelik için takviye verdi 2 ay gebe kalmak için dene ama neredeyse imkansız dedi gebe kalırsan zaten kistler kaybolur ameliyat olmana gerek kalmaz dedi.Sol da da küçük bir çikolata kistim çıktı.sorum şu kist olupta hamile kalan var mı aranızda ameliyat mı olmalıyım kafam çok karışık.Allah hepimize inşallah nasip etsin.
Merhabalar çikolata kistinden çok çekmiş biri olarak söylüyorum asla ameliyat olmayın. Çikolata kisti zaten bizim yumurtalıklarımızı azaltan kalitesini düşüren bir şey
Ameliyat olunca bu risk iki katına çıkıyor ve yumurtalıkları çok azalıyor yani gebe kalma ihtimali daha düşüyor ve bu kist geri tekrarlıyor ameliyata asla çare değil doğru beslenme çikolata kistinin tek tedavisi. Bu öyle bir kist ki kimisini 8 cm ile hamile bırakırken kimisini 1 cm ile hamile bırakamıyor. Ve ben maalesef 2 cm kist ile yıllarca hamile kalamadım ve en sonunda tüp bebek yaptım. Bu hastalıkdaki en önemli şey doğru doktoru bulmak. Normal doktorlar bu hastalıkla ilgili hiçbir şey bilmiyorlar herhangi bir ikisde ne uyguluyorlarsa onu uyguluyorlar bizim sadece çikolata kisti alanında uzman olan doktorlarla çalışmamız gerekiyor bunu hiçbir zaman unutmayın

Merhaba arkadaşlar
Ben 8 cm çikolata kisti ile hamile kaldım. Hamilelik testi yaptırmak için gittiğimde öğrendim kistim olduğunu da. Doktor riskli gebelik filan dedi başta bı korktum ama şimdiki doktorum hiç öyle bişey demiyor o yüzden rahatladım Allah dilerse olmayacak bişey yok daha büyük farklı sorunu olup hamile kalan da bı sürü insan var yeter ki umudunuzu kaybetmeyin bol bol Dua edin inşallah olur. 🥰

X