Kitabını Al da Gel

şöyle bir fikrim var;
her Cuma bir kitabı
her pazartesi de bir yazarı tanıtayım diyorum
isterseniz sizler de böyle bir paylaşım yapabilirsiniz, kendinize haftanın bir gününü seçip.
her türden yazar ve kitap serbest.
ne dersiniz?

aaaa Voltaire'i ben de severim ama.
bir de Charles Dickens ve Edgar Allan Poe :KK68:

voltaire cok sevımlı sureklı sırıtıyo gıbı
ınançları bıle çekıyor benı
94 yasına kadar mutlu yasamıs onu bunu takmamış
o kadar mutluyum kı utanıyorum diye bir yazısı vardı =)

edgar =) onun da suratı cok tatlı ya
ben de kıtapta bıle gorsellıge bakıyorum arkadaş nedense =)

voltaire cok sevımlı sureklı sırıtıyo gıbı
ınançları bıle çekıyor benı
94 yasına kadar mutlu yasamıs onu bunu takmamış
o kadar mutluyum kı utanıyorum diye bir yazısı vardı =)

edgar =) onun da suratı cok tatlı ya
ben de kıtapta bıle gorsellıge bakıyorum arkadaş nedense =)
ben Balzac okumayı pek sevmiyorum ama tipi çok sevimli tombiş yanaklı falan :KK70:
Edgar'ın suratı çok tatlı ama kafa yapısı bir garip yoksa Morgue Sokağı Cinayetleri gibi bir kitabı nasıl yazabilir ki?

ben Balzac okumayı pek sevmiyorum ama tipi çok sevimli tombiş yanaklı falan :KK70:
Edgar'ın suratı çok tatlı ama kafa yapısı bir garip yoksa Morgue Sokağı Cinayetleri gibi bir kitabı nasıl yazabilir ki?
resme bak :))

Eklentiler

• HBalzac.jpg
    HBalzac.jpg
    16,4 KB · Görüntüleme: 102
merhaba kızlar :KK54: söz verdigim gibi akşam yatmadan önce burdayım.. marilyncim dedigim kitabı maalesef bulamadım ama elim yazın bana hediye gelen ve kütüphanemde okunmayı bekleyen bu kitaba gitti..arka yüzünde yazan yazıdan bir parça yazmak itiyorum ; okurken içinizi huzurla dolduracak,yüreginizi ısıtıcak,iyilik,dostluk,sevgi ve mutlulugu dile getiren birbirinden güzel 53 adet hikayeden derlenen bu kitapla hayata keyifli bir mola verip kargaşadan sıkıntılardan uzaklaşacaksınız" diyor.. az sonra bu dediklerinin ne kadarını gerçeklerştiriyor görecegiz :KK37:
not:ben bugün çok mutluyum,çünkü uzun zamandır düzenli okuyamıyor ve kitap bitiremiyordum.işte şimdi tekrardan okumanın keyfine varmanın tam zamanı… herkese iyi okumalar.. kitabımı aldım da geldim :KK36:
2. not:marilyncim çok özletmeden gel,bekliyoruzzzz :KK3:
3.not:kitap gerçekten "papatya" gibi kokuyor :KK36:
Image-402.jpg

merhaba kızlar :KK54: söz verdigim gibi akşam yatmadan önce burdayım.. marilyncim dedigim kitabı maalesef bulamadım ama elim yazın bana hediye gelen ve kütüphanemde okunmayı bekleyen bu kitaba gitti..arka yüzünde yazan yazıdan bir parça yazmak itiyorum ; okurken içinizi huzurla dolduracak,yüreginizi ısıtıcak,iyilik,dostluk,sevgi ve mutlulugu dile getiren birbirinden güzel 53 adet hikayeden derlenen bu kitapla hayata keyifli bir mola verip kargaşadan sıkıntılardan uzaklaşacaksınız" diyor.. az sonra bu dediklerinin ne kadarını gerçeklerştiriyor görecegiz :KK37:
not:ben bugün çok mutluyum,çünkü uzun zamandır düzenli okuyamıyor ve kitap bitiremiyordum.işte şimdi tekrardan okumanın keyfine varmanın tam zamanı… herkese iyi okumalar.. kitabımı aldım da geldim :KK36:
2. not:marilyncim çok özletmeden gel,bekliyoruzzzz :KK3:
3.not:kitap gerçekten "papatya" gibi kokuyor :KK36:
Eki Görüntüle 1453137

oo kapak çekiyo zaten insanı papatya kokusu geliyor burnuma
papatyayı hangı kadın sevmez
bunu da aldım listeye teşekkürler =)

marlyn canım bu arada muzıkle iç içe oldugumu bılıyosun
kıtap okumayı cok sevenler jazz muzık sevıyor genelde siz de oyle mısınız
ne zaman bır kıtap okusam üstüne sağlam bir jazz dinlerim ♥
sanırım kıtap gibi ruhu dinginleştirdiği için ..

Arkadaşlar bu arada bilginiz var mı bu konuda bilmiyorum ama bir site var oraya aradıgınız kıtabı yazıyorsunuz ve bıraz okuduktan sonra sizi sardıgını hıssedersenız begenırsenız merak uyandırırsa daha da almak istıyorsunuz

burda lınk serbeet mı bu konuda bilemicem ama ıstersenız ozelden yazarım
suan ıstedıgım bır kıtabın 3 sayfa kadarını okudum mesela
fıkır oluyo boş zaman dolmus oluyor lıste coğalıyor yani =)

oo kapak çekiyo zaten insanı papatya kokusu geliyor burnuma
papatyayı hangı kadın sevmez
bunu da aldım listeye teşekkürler =)

marlyn canım bu arada muzıkle iç içe oldugumu bılıyosun
kıtap okumayı cok sevenler jazz muzık sevıyor genelde siz de oyle mısınız
ne zaman bır kıtap okusam üstüne sağlam bir jazz dinlerim ♥
sanırım kıtap gibi ruhu dinginleştirdiği için ..
merhaba canım ben de http://www.radiotunes.com/cafedeparis/ bu radyo dinliyorum.sadece kitap okurken degil sabah kalkınca kahvaltı yaparken,kk da gezerken her an benimle..eşim sıkıldı,"sürekli aynı parçalar var" diyor,bense "ne güzel işte cd gibi" diyorum:-) jazz kanalları ve birçok kanalı var.tavsiye ederim :KK66: sen neler dinliyorsun?bir de ben de merak ettim müzik ile alakanı? :)

Arkadaşlar bu arada bilginiz var mı bu konuda bilmiyorum ama bir site var oraya aradıgınız kıtabı yazıyorsunuz ve bıraz okuduktan sonra sizi sardıgını hıssedersenız begenırsenız merak uyandırırsa daha da almak istıyorsunuz

burda lınk serbeet mı bu konuda bilemicem ama ıstersenız ozelden yazarım
suan ıstedıgım bır kıtabın 3 sayfa kadarını okudum mesela
fıkır oluyo boş zaman dolmus oluyor lıste coğalıyor yani =)
canım link verebilirsin tabiki :KK66: ben bunu hiç bilmiyordum mesela :)

merhaba canım ben de http://www.radiotunes.com/cafedeparis/ bu radyo dinliyorum.sadece kitap okurken degil sabah kalkınca kahvaltı yaparken,kk da gezerken her an benimle..eşim sıkıldı,"sürekli aynı parçalar var" diyor,bense "ne güzel işte cd gibi" diyorum:-) jazz kanalları ve birçok kanalı var.tavsiye ederim :KK66: sen neler dinliyorsun?bir de ben de merak ettim müzik ile alakanı? :)

canım link verebilirsin tabiki :KK66: ben bunu hiç bilmiyordum mesela :)

oo cok tesekkürler bakıyım buraya ben ya benım erkek arkadasım da sıkılıyor benım jazzlardan kendısı djlık yapıyor halıyle kop kop :KK70:

ben konservatuvar mezunuyum vokallık yapıyorum ayrıca songwriter ım =)
işyerımız var muzık ve organızasyon uzerıne ama burda ısım vermıyorum reklam olur gıbısınden boyle seylere saygım var burda olma amacım guzel bılgıler ve arkadaslıklar =))

jazz muzık ve ıspanyolca agıtları cok severım
nına sımone norah jones stacey kent dınlerım ayrıca ıspanyolca muzıkler severım
bebe tavsıye ederım =))

ayrıca serbest sanırım lınk bu
http://www.birazoku.com/vadideki-zambak-honore-de-balzac örnek =)

Papatya Kokulu Hikayeler ilk izlenim:
hani kitabın arka yüzünde diyordu ya "sizi hayatın kargaşalarından uzaklaşıp mutlu edicek" diye,ilk hikaye tam bir hayal kırıklıkıgı oldu benim için..çünkü mutsuz son ile bitti..:cry: içim sıkıldı,kalbim sıkıştı üzüldüm :KK43: amaaaaaa hikaye saçma gibi gelse de ,acı verse deee hikayeden çıkardıgım dersle bugün daha farklıydım..bir kaç sayfalık hikaye beni üzdü ama düşündürdü ve unuttugum,es geçtigim şeyleri hatırlattı..ben bugün dün okudugum bu hikayeyi düşünerek davrandım.işte kitap okumanın gücü, işte bir kaç sayfayla bile hatırlanan şeyler.. :KK36:

oo cok tesekkürler bakıyım buraya ben ya benım erkek arkadasım da sıkılıyor benım jazzlardan kendısı djlık yapıyor halıyle kop kop :KK70:

ben konservatuvar mezunuyum vokallık yapıyorum ayrıca songwriter ım =)
işyerımız var muzık ve organızasyon uzerıne ama burda ısım vermıyorum reklam olur gıbısınden boyle seylere saygım var burda olma amacım guzel bılgıler ve arkadaslıklar =))

jazz muzık ve ıspanyolca agıtları cok severım
nına sımone norah jones stacey kent dınlerım ayrıca ıspanyolca muzıkler severım
bebe tavsıye ederım =))

ayrıca serbest sanırım lınk bu
http://www.birazoku.com/vadideki-zambak-honore-de-balzac örnek =)
ben de senin hem müzik önerilerine hem de veridgin linke bakayım :KK66:hangi konservauvardan mezunsun? ve bölümün şan bölümümü? :)

bu arada bende bordo sıyah serısınden kıtaplar var
araba sevdası okumayan bir Türk genci olmamalı ordakı ınce cizgileri anlamalı gıbısınden bır yorum okudum
bunu yazan unlu yazarlardan o yüzden kıtabı edindim ama suan bıraktım baska ıslerden

okuyanınız var mı güzel buldunuz mu =)

bu arada bende bordo sıyah serısınden kıtaplar var
araba sevdası okumayan bir Türk genci olmamalı ordakı ınce cizgileri anlamalı gıbısınden bır yorum okudum
bunu yazan unlu yazarlardan o yüzden kıtabı edindim ama suan bıraktım baska ıslerden

okuyanınız var mı güzel buldunuz mu =)
hiç duymamıştım… nasıl bir kitap?

phpThumb_generated_thumbnail.jpeg
hiç duymamıştım… nasıl bir kitap?

Maceraperest, şımarık ve sorumsuz, babasından kalan mirası fütursuzca harcayan, meşhur alafranga züppe Bihruz Bey’in romanı…Bihruz Bey, bir gün son derece gösterişli landosuyla eğlence yerlerini arşınlarken, sarışın güzel Periveş Hanım’ı görüp âşık olur.

Landosunun ihtişamına aldanıp yüksek bir mevkiden sandığı Periveş Hanım aslında hafifmeşrep bir kadındır. Kafasında ansız romanlarından ve şiirlerinden okuduğu aşklara benzer, hayali bir aşk kurgulayan Bihruz Bey bıkıp usanmadan asil sarışınıyla tekrar buluşacağı günü bekler.

Türk Edebiyatı’nın ilk gerçekçi romanlarından biri olan Araba Sevdası, İstanbul’un Batı’ya özenen sosyete yaşamını komik ve alaycı bir dille ele alır. Recaizade Mahmut Ekrem, son dönem Osmanlı’da Batılılaşma hareketiyle birlikte yaşanan değişimi Bihruz karakteri ile ironik biçimde anlatır.

=)))))))))

Eki Görüntüle 1454332

Maceraperest, şımarık ve sorumsuz, babasından kalan mirası fütursuzca harcayan, meşhur alafranga züppe Bihruz Bey’in romanı…Bihruz Bey, bir gün son derece gösterişli landosuyla eğlence yerlerini arşınlarken, sarışın güzel Periveş Hanım’ı görüp âşık olur.

Landosunun ihtişamına aldanıp yüksek bir mevkiden sandığı Periveş Hanım aslında hafifmeşrep bir kadındır. Kafasında ansız romanlarından ve şiirlerinden okuduğu aşklara benzer, hayali bir aşk kurgulayan Bihruz Bey bıkıp usanmadan asil sarışınıyla tekrar buluşacağı günü bekler.

Türk Edebiyatı’nın ilk gerçekçi romanlarından biri olan Araba Sevdası, İstanbul’un Batı’ya özenen sosyete yaşamını komik ve alaycı bir dille ele alır. Recaizade Mahmut Ekrem, son dönem Osmanlı’da Batılılaşma hareketiyle birlikte yaşanan değişimi Bihruz karakteri ile ironik biçimde anlatır.

=)))))))))
ben de bunu listeme aldım :KK66: daha dogrusu alayım mı?nasıl gidiyor?

X