Kitabını Al da Gel

şu an da fight club okuyorum yani dövüş kulubü daha yeni başladım ama kült kitaplardandır zaten ki filmi de öyle yine filmi olan bir kitap okuyorum diyeyim :KK66: bilmeyenler içinde filmin başrol oyuncusu bratt pitt
1369767576_b.jpg

vee arka kapak tanıtım yazısı
İstenmeyen yağlar. Pahalı, butik sabunlar. Maaş çekleri, güzel bir ev, zarif mobilyalar. Yalnızlık ve yabancılaşma. Tüketimin susmayan arsız çağrısı. Yalanlar ve yalanlar. Nefret ve öfke.

İlk kez yayımlandığı 1996'dan beri bir yeraltı klasiği olarak anılan Dövüş Kulübü, yeni binyılın eşiğinde geçen bir anti-ütopya öyküsünü anlatıyor. Yaşadığı hayattan nefret eden, ölüm düşüncesini saplantı haline getirmiş, insani yakınlığı kanser dayanışma gruplarında arayan genç adam. Ama aynı dayanışma gruplarının bir başka müdavimi, toplum kaçkını bir genç kadın. Ve Tyler Durden; yalanlar ve mutsuzlukla dolu bir dünyaya kendi yöntemleriyle saldıran yarı çılgın bir kurtarıcı, baştan çıkarıcı bir intikam meleği. Tyler'ın felsefesine göre, tüketim kültürünün uyuşturucu etkisinden kurtulmanın yolu, fiziksel acıyla tanışarak yeniden doğmaktır. Çok geçmeden, geceni,n geç saatlerinde bar bodrumlarında toplanan gizli bir dövüş kulübü ülkenin dört yanını saracaktır. Ama Tyler'ın dünyasında sınırlara ve kurallara yer yoktur. Kendi bedenini örseleyen bir müritler ordusu, toplum düzenini ve konformizmi imha etmek üzere Tyler'ın peşine takılır...

Chuck Palahniuk'un ilk romanı, tüketim kültürüne, hırs ve üstünlük duygusuna, güzellik idealine ve iş dünyasına zehir zemberek bir eleştiri yöneltiyor. Palahniuk, karanlık bir mizahla desteklediği güçlü ve çarpıcı üslubuyla, yaşadığımız dünyanın çirkin suretine ayna tutuyor. Son on yılın en özgün, en sarsıcı romanları arasında sayılan Dövüş Kulübü'nü Türkçeye kazandırmaktan sevinç duyuyoruz.
(Tanıtım Bülteninden)

Ne kadar güzel bir konu. :KK36: İhmal ettiğimi düşünüyordum bende kitap okumayı, ateşleyebilir benide katılmak isterim.. :KK36:
hoşgeldin canım bende buraya yazarak daha fazla kitap okumaya çalışıyorum birde neler okuduğumuda not etmiş oluyorum tabi buran kitap önerileride görmüş oluyorum güzel oluyor gerçi bayadır durgun bir sayfayız ama bekleriz seni de aktif olmak için :KK66:

hoşgeldin canım bende buraya yazarak daha fazla kitap okumaya çalışıyorum birde neler okuduğumuda not etmiş oluyorum tabi buran kitap önerileride görmüş oluyorum güzel oluyor gerçi bayadır durgun bir sayfayız ama bekleriz seni de aktif olmak için :KK66:

Teşekkür ederim canım aynen de söylediğin gibi hem ne okuduğumuzu kaydediyoruz hemde kitaplar hakkında bilgiler öneriler edinmiş oluyoruz. :KK36:
Eyvallah'ı okuyorum ben şuan, tam ramazanlık kitapmış feyz alıyor insan. Gerçi sırayı kaçırdım Elif Gibi Sevmek'i falan okumadan direk buna atlamış oldum.. :-):-) Havaalanı kitapçısından aldım kitapsız balayına çıktığımı farkedince, diğerleri var evde diye. Direk serinin sonundan başlamış oldum. Hoppa:-):-) Allah'tan en azından bu, olay örgüsü yok pek, kıssadan hisseler öğütler gibi gittiğinden zorluk çekmem diye umuyorum. :-)
Sende Fight C. Okuyormuşsun, nasıl güzel mi?
Ay hayırlı ramazanlar bu arada. :KK36:

Merhaba kızlar:) Dün 2kitap aldım
Şermin Çarkaci- başlarım şimdi annelige
Sinem özen canbolat- bebegimle oynuyorum.

Şermin Çarkacinin kitabina basladim. Her annenin yaşadığı sorunları çok güzel bi dille anlatmis. Kitabı okurken diyorum demek ki yanlız degilmisim diye:)) hamile arkadaslariniza onermenizi tavsiye ederim:)))

Bebegimle oynuyorum kitabi da ilk 6ay icin bebegin zihinsel fiziksel dil ve sosyal gelisim için oyunlari anlatmis, ve ay ay bölünmüş daha baslamadim ama okuyup uygulayinca bebegimle kaliteli vakit gecircegimi dusunuyorum

Merhaba kızlar:) Dün 2kitap aldım
Şermin Çarkaci- başlarım şimdi annelige
Sinem özen canbolat- bebegimle oynuyorum.

Şermin Çarkacinin kitabina basladim. Her annenin yaşadığı sorunları çok güzel bi dille anlatmis. Kitabı okurken diyorum demek ki yanlız degilmisim diye:)) hamile arkadaslariniza onermenizi tavsiye ederim:)))

Bebegimle oynuyorum kitabi da ilk 6ay icin bebegin zihinsel fiziksel dil ve sosyal gelisim için oyunlari anlatmis, ve ay ay bölünmüş daha baslamadim ama okuyup uygulayinca bebegimle kaliteli vakit gecircegimi dusunuyorum

tam senlik kitaplar okuyorsun şu an kendini geliştirmek adına süper kitaplar yani aslında hem anneliği hemde çocuğu doğru yetiştirmek yanlışları doğruları görmek adına çok iyi kitaplar inşllah diyim birgün bana da allah nasip ederse bende bu tarz kitpalar okumayı düşünürüm ha tabi önce evlenmem lazım :KK70:

Teşekkür ederim canım aynen de söylediğin gibi hem ne okuduğumuzu kaydediyoruz hemde kitaplar hakkında bilgiler öneriler edinmiş oluyoruz. :KK36:
Eyvallah'ı okuyorum ben şuan, tam ramazanlık kitapmış feyz alıyor insan. Gerçi sırayı kaçırdım Elif Gibi Sevmek'i falan okumadan direk buna atlamış oldum.. :-):-) Havaalanı kitapçısından aldım kitapsız balayına çıktığımı farkedince, diğerleri var evde diye. Direk serinin sonundan başlamış oldum. Hoppa:-):-) Allah'tan en azından bu, olay örgüsü yok pek, kıssadan hisseler öğütler gibi gittiğinden zorluk çekmem diye umuyorum. :-)
Sende Fight C. Okuyormuşsun, nasıl güzel mi?
Ay hayırlı ramazanlar bu arada. :KK36:

bende eyvallahtan başlamıştım :KK70: hatta kitap bitince o elif gibi sevmek kitaplarını öğrendim bişey farketmiyor sonuçta roman değil ya sıkıntı yok farklı sırayla okusakta olur :KK66: fight club filmini beğeniyordum ama kitaptan çok sıkıldım çok argo bir kitap birde çok amaçsız geldi bana karakterler psikopatça şeyler yapıyorlar hatta iğrenç şeyler yapıyorlar falan kitap yüzünden bir süre böyle restorantta falan yemek yiyemeyeceğim :KK53: o değilde ilk başta sonundan başlıyor sonra bu noktaya nasıl geldik gibi devam ediyor kitap sırf o baştaki yerde ne oluyor anlamak için okuyorum şu an:skandal:

tam senlik kitaplar okuyorsun şu an kendini geliştirmek adına süper kitaplar yani aslında hem anneliği hemde çocuğu doğru yetiştirmek yanlışları doğruları görmek adına çok iyi kitaplar inşllah diyim birgün bana da allah nasip ederse bende bu tarz kitpalar okumayı düşünürüm ha tabi önce evlenmem lazım :KK70:

bende eyvallahtan başlamıştım :KK70: hatta kitap bitince o elif gibi sevmek kitaplarını öğrendim bişey farketmiyor sonuçta roman değil ya sıkıntı yok farklı sırayla okusakta olur :KK66: fight club filmini beğeniyordum ama kitaptan çok sıkıldım çok argo bir kitap birde çok amaçsız geldi bana karakterler psikopatça şeyler yapıyorlar hatta iğrenç şeyler yapıyorlar falan kitap yüzünden bir süre böyle restorantta falan yemek yiyemeyeceğim :KK53: o değilde ilk başta sonundan başlıyor sonra bu noktaya nasıl geldik gibi devam ediyor kitap sırf o baştaki yerde ne oluyor anlamak için okuyorum şu an:skandal:

Eyvallah'ı serinin 1. Kitabı ilan edelim biz. :KK70: Okuduğun kitabı merak ettim smdi yaa iğrençlikleri falam alıp okusam mı :KK48::KK48: Bende böyle bi manyağım galiba :KK48::KK48:

Eyvallah'ı serinin 1. Kitabı ilan edelim biz. :KK70: Okuduğun kitabı merak ettim smdi yaa iğrençlikleri falam alıp okusam mı :KK48::KK48: Bende böyle bi manyağım galiba :KK48::KK48:
Ben filmi falan tamamen unutmuştum konuyu da hatirlamiyordum kitap başta çok karışık argo böyle iğrenç iğrenç şeyler yapıyorlar zaten psikopatlık peşindedir hep asıl karakterler neyse ama yarısından sonra kitap anlam kazandı gerçekten konu hoş ve akıcı bir hale geldi bitirdim kurtuldum açıkçası son kısımlari cok ilginçti :KK66:
Evet eyvallah 1. Kitap olsun zaten 2. Si çıkmış onu da bir ara alırız tamam:-) öncekiler de neymiş :-)

Evet canim ogrendigim cok sey var bu kitaplardan. Onceki kaygilarim fiziksel ihtiyaclarini giderme konusundaydi onu atlattim. Simdi nasıl kaliteli vakit gecirebilrim diye bu kitaplardan yardim alıyorum ve faydasini cok gordum:)) rabbim herkese nasip etsin bu duyguyu:KK66:) insallah sanada once hayırlı bi es sonra da tatli bi bebis:))

Evet canim ogrendigim cok sey var bu kitaplardan. Onceki kaygilarim fiziksel ihtiyaclarini giderme konusundaydi onu atlattim. Simdi nasıl kaliteli vakit gecirebilrim diye bu kitaplardan yardim alıyorum ve faydasini cok gordum:)) rabbim herkese nasip etsin bu duyguyu:KK66:) insallah sanada once hayırlı bi es sonra da tatli bi bebis:))

Evet canım bu tarz kitaplar iyi geliyor insan ruhuna.. :) Evliyim :) rabbim hayırlısıyla isteyen herkese nasip etsin..

Heyecanlı, gerçekten farklı ve şaşırtıcı bir kitap okumak istiyorsanız sizin için harika bir tavsiyem var. Michael Connelly-Beşinci Tanık. Kitabın kısa özeti:

"Avukat Michael Haller’ın işleri artık eskisi kadar iyi gitmemektedir. Yeterince ceza davası alamadığı için, uzmanlık alanını genişletip, icra davalarına bakmaya başlar. Kaderin tuhaf bir cilvesiyle, müvekkillerinden biri, evine haciz koymak isteyen bir bankeri öldürmekle suçlanır ve Haller da onun davasını üstlenir.

Her ne kadar mevcut deliller ve kendi içgüdüsü Lisa Trammel’ın suçlu olduğunu işaret etse de, Haller ekibiyle birlikte müvekkilini beraat ettirmek için kolları sıvar. Önünde çok çetin bir dava olsa da onun işi bundan sonra sadece jüriyledir. Çünkü bir jüri üyesinin bile kafasına kuşku tohumları ekmek bu zorlu davayı kazanmaya yetecektir.
besinci-tanik-m.jpg

Bu şoke edici, heyecan dolu romanıyla Connelly bir kez daha gerilimin en büyük ustası olduğunu kanıtlıyor."

Bir solukta okunan bir roman, ben bitireli çok oldu ama ciddi anlamda en çok keyif aldığım romanlar arasına girdi.

Screenshot_2016-06-15-18-54-08-1.png

Üç günde okuduğum bitirdiğim son kitap gerçekten çok beğendim özellikle mesleğimle de alakali olunca gerçekten çok hoşuma giden bir kitap oldu kesinlikle okumam gereken bir kitapmış benim acimdan:KK66:

Su anda yeni başladığım kitap iskender pala mihmendar ne zamandır okuyacağım araya hep başka kitaplar girdi bu kez tekrar başladım bakalım bana kolay gelsin:KK66:

Ah ben ne kadar tembelim... Konu sahibi yok ortalarda. Bu hafta güzel bir liste hazırlayıp geri döneceğim. Ama bu arada fazlaca kitap okuyamadım. Elimde okumam gereken raporlar vardı çünkü. Şu anda yeniden çok sevdiğim bir klasik olan Büyük Ümitler'i okuyorum.
Bir inceleme yazısı yazarım, okumayan ya da hafıza canlandırmak isteyen olursa.

Ah ben ne kadar tembelim... Konu sahibi yok ortalarda. Bu hafta güzel bir liste hazırlayıp geri döneceğim. Ama bu arada fazlaca kitap okuyamadım. Elimde okumam gereken raporlar vardı çünkü. Şu anda yeniden çok sevdiğim bir klasik olan Büyük Ümitler'i okuyorum.
Bir inceleme yazısı yazarım, okumayan ya da hafıza canlandırmak isteyen olursa.
Önemli değil Marilyn okudukça ekliyoruz nasılsa :KK66: ben buralardayım kitap okuduğum surece:KK66:

Geçen ay baya kitap okudum 5 tane yani benim için baya:KK53:
Bu ayın 2. Kitabı olan "Cumbadan Rumbaya"yı okuyorum peyami safanın süper kitap bitirmeme az kaldı bakalm sonu beni heycanlandırıyor bitsede öğrensem:cool:
IMG_20160916_181741496.jpg

X