Kitap önerisi denilince aklınıza gelen ilk...

Hellö herkese🤚kitap okumayı çok seviyorum.Birçok insanın aksine alınmasına en çok sevineceğim hediye kitap,gezmeyi en çok sevdiğim yer kitapçı.

Bana ve diğer üyelere ışık tutması açısından açıyorum bu topiği.İsmi geçince iç çektiren,gözlerinizde kalpli emojiye sebep olan,kesinlikle bu eser dediğiniz kitap nedir?

Kitap sevdalısı olanlar ayrım yapmakta zorlanabilirsiniz ama muhakkak direkt aklınıza gelen bir eser vardır.Not almak,listeme eklemek adına beklemedeyim.

Okudukça aydınlığa çıkaran günlerimiz olsun.🧐🤗
Aklından bir sayı tut (serisi) efsanedir. Yaaa o kadar çok ki konuyu görünce çok heyecanlandım iyiki acmissiniz bizede fikir olur🥰✌️

Uçurtma avcısını da okudum, hatta filmini de seyrettim. Onu da çok beğendim ama bin muhteşem güneş bir başka etkilemişti beni.🥲 Ve dağlar yankılandı’yı da okumuştum ama hiç kalmamış hafızamda.🥺
Uçurtma avcısını da okudum ama onu ödünç almıştım.etkisinden çıkamadım günlerce😥ve dağlar yankılandı kitabını da okumayı çok istiyorum.

Bir soru cümlesi "en" ile başlayınca duraksıyorum ben.. Hele konu kitap olunca öyle zor ki cevap verebilmek..
Bu nedenle hile yapıyor ve durup durup okuduğum birçok kitap içinde aklıma ilk gelen iki tanesini yazıyorum:

F. Nietzsche - Böyle Söyledi Zerdüşt, çev. Mustafa Tüzel, İş Bankası Kültür Yayınları
Oruç Aruoba - İle, Metis Kitap

Okuma ile açılan yollarda herkese keyifli yürüyüşler.
Nietzsche - İyilik ve Kötünün Ötesinde de çok iyi🌺

Oruç Aruoba - İle
Chantal Deltenre - Bebek Töreni
Yan Lianke - Günler Aylar Yıllar
Andre Maurois - İklimler
Kalp Zamanı · Yazar Ingeborg Bachmann, Paul Celan

Bunlar benim başucu kitaplarım. Hepsini çok etkisinde kalarak okumuştum. Mutlaka tavsiye ediyorum.

Büşra Sanay :Kardeşini Doğurmak(dudaklarım uçuklamıştı günlerce etkisinden çıkamadım)
Candan Özer Gavurun Dölü (yine etkisinden çıkamadığım elimden bırakamadığım kitaplardan)
Kristinn Hannah Bülbül(enfesti)
İskender Pala Katre_i Matem
Aklıma geldikçe yazarım ama bunlar vurucuydu cidden...

Polisiye severseniz Şeytanın Müridini çok beğenmiştim. Bir kaç defa okudum yine de alıp kütüphanemde bulundurmayı düşünüyorum. Yazarının glain maide gibi bir ismi vardı

olasılıksız ve savaş ve barışı da çok beğenmiştim
Beş sevgi dili de çok güzel
Canan tanın kitapları bana hitap etmiyor. Okumaya başlamıştım da iki sayfa zor okumuştum😅

X