Kıyafet ekonomisi

Vallahi ihtiyaç geçen kış çok zorlandım kalın kazaklarım vardı giysen pişiyorsun gömlek giysen üşüyorsun alt üste uymuyo. 2. El sitesinde beni çok üzdüler o yüzden o işi bıraktım
Benim beğendiğim şeyler ikinci el sitelerinde de sıfırıyla hemen hemen aynı fiyat oluyor. Bir iki kere baktım olmadı, gittim şerefimle sıfırını aldım. Hiç değilse değişim/iade hakkım olur. 😂

Birçok insan aynı psikoloji de emin olun. Bu konuda takip ettiğim bir ekonomist şu an piyasa da bu kadar çok para dönmesinin bunun akabinde her şeye zam gelmesinin temelinde bu durumun olduğunu bunun artık kısır bir döngü haline geldiğini söylüyor.

Ya evet nereden alıyorsunuz isim yazsanıza buradan hepimize faydası olur 😍😍😍
Konu nereden nereye geldi yalnız 🤣🤣🤣🤣
🤣

ne zaman indirim kovalamaya kalksam ihtiyacım olmayan şeyleri alıyorum.
dün gece dışarı çıkarken dolapta uzun zamandır duran beyaz gömleğimi giydim ilk kez.
paça işlemi bekleyen 2 hatta 3 pantolonum var dolap köşesinde duran, hala terziye vermedim.

Favorilediğiniz ürünlerin sürekli indirim olunca alarm vermesi bile pazarlama taktiği zaten..

Kendinizi durdurmak istiyorsanız ara ara silin uygulaması olan alışveriş sitelerini.. Bakmazsanız görmezsiniz, görmezseniz almazsınız..
Benim için de ihtiyaç varsa almak önemli ama bunu öğrenene kadar bir alışveriş düzeni oturtmalı..

Son düzenleme:
X