Kıyıya vuran Suriyeli çocuk dünya gündeminde!

Benim tek merak ettiğim şu:
Yok balina olsaydı, yok bunlar İngiliz olsaydı dünya, batı ayağa kalktı deniyor.
Pekiiiii neden Müslüman bir ülke ayağa kalkmıyor? Ve neden her hangi bir Müslüman ülkenin ayağa kalkmaması eleştirilmiyor? :KK51:
Son cümlende sorunda saklı cevabı biz müslümanlar birlik ve beraberlik duygumuz pekişmediği için, bananeci olduğumuz için kendi çıkarlarımızı önplanda tuttuğumuz için.batıyı eleştireceğimize dediğin gibi önce kendimize dönüp bakmamız lazım.bu çocuğa o kadar üzüldümki tek tesellim direkt cennete gidecek olması :KK43:

Son cümlende sorunda saklı cevabı biz müslümanlar birlik ve beraberlik duygumuz pekişmediği için, bananeci olduğumuz için kendi çıkarlarımızı önplanda tuttuğumuz için.batıyı eleştireceğimize dediğin gibi önce kendimize dönüp bakmamız lazım.bu çocuğa o kadar üzüldümki tek tesellim direkt cennete gidecek olması :KK43:
Yok madem eleştirilecek bir şey neden batıyı eleştiriyorlar? Rabia da Rabia e hani? İran nerede? Afganistan nerede?
Hem batıyı eleştirirler, hem de batıya sığınmak isterler.

Yok madem eleştirilecek bir şey neden batıyı eleştiriyorlar? Rabia da Rabia e hani? İran nerede? Afganistan nerede?
Kavuncum bu soruların cevabını bulduğunda yada cevaplayacak birilerini bulduğunda beni haberdar edersen sevinirim.zira etrafımda hiç yok:)

Kavuncum doğruluğundan emin olmamakla birlikte Suudi Arabistan, Katar, Kuveyt gibi zengin Müslüman Arap ülkelerinin 0 (sıfır) mülteci kabul ettiğine dair yazılar dolanıyor.

Kavuncum doğruluğundan emin olmamakla birlikte Suudi Arabistan, Katar, Kuveyt gibi zengin Müslüman Arap ülkelerinin 0 (sıfır) mülteci kabul ettiğine dair yazılar dolanıyor.
Doğrudur doğru. Hayırlı işe el atan, ilim bilim dünyasına katkıda bulunan, dünya barışı için çabalayan, muhtaca yardım eli uzatan bir tane bulamazsın.

Kavuncum bu soruların cevabını bulduğunda yada cevaplayacak birilerini bulduğunda beni haberdar edersen sevinirim.zira etrafımda hiç yok:)
Ben temsili cevapları veriyorum:
- hıııı çok biliyorsunuz siz.
- vıdı vıdı vıdı sizi muhatap almıyorum.
- batı ahlaksız, hepsi cehenneme gidecek, biz de cennetten yanışlarını seyredeceğiz.

hiçbir kelime hiçbir cümle ifade edemez açıklayamaz o bebegin başına geleni ah kuzum ah canım artık korkmadan aglamadan kaçmadan açlık çekmeden rahatca uyu umarım insanlıgın vicdanıda uykusundan uyanır

Biz öyle değiliz ki türk milleti öyle değil yani herkese koşuyor türkiye.

Sorun zengin arap ülkelerinde. Onlrın keyfi yerinde rahatlar. Çok da umrundaydı müslümanlık ve savaşlar...

Biz şimdi ayaklandıysak niçin ??
O kadar şehit veriyoruz niçin ???
Vatan için....
Ben vatanına acımaya bırakıp kaçana niye acıyım????
Sadece acıdığım küçük bir cocuk ne OLDUĞUNU bile bilmiyordu ...
Neden öldügünüde..

X