Kız arkadaşım vs. Erkek arkadaşım. Abartılıyor mu herşey acaba?

harmoni_

:) احلي حسوني بلدنيا
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2010
870
86
Arkadaşlar merhaba,
Biraz uzun olacak sanırım şimdiden özür dilerim.

Öncelikle sizin görüşünüzü yönlendirmeden (yabancı uyruklu)kız arkadaşım ile aramda olan arkadaşlığı anlatmak istiyorum.

Bu iş yerime ilk başladığımda adına x diyelim, x kendi ülkesindeydi. Annesi yeni vefat etmişti zor zamanlar yani.. Sonra geldi tanıştık vesaire. Ama o zamanlarda x hiç yüzüme bakmaz doğru düzgün konuşmazdı benimle. Hep kütüphanede filan çalışır kimseyle iletişim kurmazdı. Ben de annesinin durumunu bildiğim için hep güler yüzlü oldum ona karşı. Destek olmaya çalıştım kendimce. Ne bileyim yani çok yakın olamadık onun tavrından dolayı ama hep çevresinde olmaya özen gösterdim. Ders programımızı ayarladığımda sürekli arar hal hatır filan sorardım..

Sonra aylar geçti x hala öyle devam edince ben de herhalde karakteri öyle diye düşünüp üstüne gitmeyi bıraktım. Ama tabi ki hala arkadaştık. Sonra sonra bu kızda bir takım değişiklikler olmaya başladı. Bana haddinden fazla yakın davranmaya filan başladı. Canım arkadaşım demeler, her gün yanıma gelip gitmeler. Saçlarımla oynamalar, gelip sarılıp öpmeler.. Hatta dışarı gezmeye filan gittik beraber kaç kez. Haliyle çok sevindim atlattı diye. Kendine bakmaya filan başladı. Makyaj yapmaya başladı daha güleryüzlü oldu. Saçlarını bence kestir şöyle yap filan dedim gitti değiştirdi kendini. Hayatı tamamen düzene girdi.

Eskisinden daha yakın, ama aramızda ekstrem bir durum olmadı bunun olması için. Haliyle hem sevindim düzelmesine hem de çok şaşırdım, bir anda nasıl bu kadar yakın oldu diye. Çünkü bazen hareketleri yapmacıkmış gibi gelmeye başladı. Ama Allah var bugüne kadar hiç bir şekilde benden ya da arkadaşlığımdan faydalanmaya çalıştığını görmedim

Sonra bir gün yine dışarı çıkmıştık birlikte. Önce evimden bahsediyorduk yalnız yaşadığımı söylemiştim.Sonra benim ağzımı aradı başkasını yanıma isteyip istemediğimi filan sordu. Ben pek düşünmüyorum yalnız iyi filan dedim öyle kaldı. Sonra ev arkadaşından ve onunla ilgili olan sorunlarından fln dem vurdu biraz. Ev arkadaşının yüksek lisansı 3 ay sonra bitince ülkesine geri dönecekmiş. Şu an oturduğu evin kirası da kendi başına karşılayamayacağı kadar yüksek ve taşınmak istediğini filan söyledi. Hiç mutlu değilmiş o evde. Direkt olarak söylemese de sanırım benim yanıma taşınmak isteyecek. Çünkü onun da eğitimi 1 sene sonra bitecek anladığım kadarıyla tekrar ev tutmak vesaire istemiyor. Sonra sizin mahalleye taşınayım ben de evlerimiz yakın olur hem filan dedi. Hatta ona ev aramaya başladım benim evimin çevresinden. Buraya kadar herşey güzel.

Sorun şu en başından beri ne erkek arkadaşım X'i ne de X erkek arkadaşımı hiç sevmiyor. İkisi de yabancı uyruklu ve bu durumun ülkeleri arasındaki politik ve dini problemlerden olduğunu düşünüyordum. X bana erkek arkadaşım hakkında hiç kötü birşey söylemedi bugüne kadar (zaten sevgili olduğumuzu da bilmiyor) ama ara ara sana çok yakın davranıyor, bence senin çok üstüne geliyor bazen, işte sen çok sabırlısın ben olsam bu kadar sakin olamazdım filan diye şakayla karışık birşeyler söylüyordu. Erkek arkadaşım ise sürekli ben bu kızdan hiç hoşlanmıyorum uzak dur deyip duruyordu.

En sonunda erkek arkadaşıma ısrar edip sebebini öğrendim. Erkek arkadaşım bu kız ülkesinden ilk geldiği zamanlarda bir kaç bakışını yakalamış. Ben eğer bir şeyler biliyorsam bu kız lezbiyen ve sana aşık dedi. Saçmalama dedim ama o kadar mantıklı açıklamalar yaptı ki kafam karman çorman oldu. İmkansız ya olur mu öyle şey hem benim arkadaşım o kadınlar arasında yakınlık normaldir filan dediysem de yok diyor bu farklı. Dün akşam da birlikte ders çalışıyorduk erkek arkadaşımla X mail attı. Ders programını yollamıştım teşekkürler benim güzel manolyam demiş kalp ve öpücük koymuş sonuna yollamış . (benim güzel manolyam muhabbeti de ona o şarkıyı öğretmiştim oradan geliyor) Ama erkek arkadaşımı bir türlü aksine ikna edemedim. Uzak dur tekin değil bu kız deyip duruyor. Ve artık X'in her hareketinden şüphelenmeye başladım ister istemez. Çünkü erkek arkadaşım hakikaten mantıklı şeyler söylüyor. Bir de bu kız benim yanıma gelmek istiyor kalmak için. Ama erkek arkadaşım asla gelemez diye tutturdu. Bir şey olsa ne yapacaksın, nasıl kanıtlayacaksın birşey yapsa uzak dur dedim sana filan diyor.

Kızlar sizce erkek arkadaşım mı abartıyor yoksa gerçekten böyle bir durum olabilir mi?

Arkadaşlar merhaba,
Biraz uzun olacak sanırım şimdiden özür dilerim.

Öncelikle sizin görüşünüzü yönlendirmeden (yabancı uyruklu)kız arkadaşım ile aramda olan arkadaşlığı anlatmak istiyorum.

Bu iş yerime ilk başladığımda adına x diyelim, x kendi ülkesindeydi. Annesi yeni vefat etmişti zor zamanlar yani.. Sonra geldi tanıştık vesaire. Ama o zamanlarda x hiç yüzüme bakmaz doğru düzgün konuşmazdı benimle. Hep kütüphanede filan çalışır kimseyle iletişim kurmazdı. Ben de annesinin durumunu bildiğim için hep güler yüzlü oldum ona karşı. Destek olmaya çalıştım kendimce. Ne bileyim yani çok yakın olamadık onun tavrından dolayı ama hep çevresinde olmaya özen gösterdim. Ders programımızı ayarladığımda sürekli arar hal hatır filan sorardım..

Sonra aylar geçti x hala öyle devam edince ben de herhalde karakteri öyle diye düşünüp üstüne gitmeyi bıraktım. Ama tabi ki hala arkadaştık. Sonra sonra bu kızda bir takım değişiklikler olmaya başladı. Bana haddinden fazla yakın davranmaya filan başladı. Canım arkadaşım demeler, her gün yanıma gelip gitmeler. Saçlarımla oynamalar, gelip sarılıp öpmeler.. Hatta dışarı gezmeye filan gittik beraber kaç kez. Haliyle çok sevindim atlattı diye. Kendine bakmaya filan başladı. Makyaj yapmaya başladı daha güleryüzlü oldu. Saçlarını bence kestir şöyle yap filan dedim gitti değiştirdi kendini. Hayatı tamamen düzene girdi.

Eskisinden daha yakın, ama aramızda ekstrem bir durum olmadı bunun olması için. Haliyle hem sevindim düzelmesine hem de çok şaşırdım, bir anda nasıl bu kadar yakın oldu diye. Çünkü bazen hareketleri yapmacıkmış gibi gelmeye başladı. Ama Allah var bugüne kadar hiç bir şekilde benden ya da arkadaşlığımdan faydalanmaya çalıştığını görmedim

Sonra bir gün yine dışarı çıkmıştık birlikte. Önce evimden bahsediyorduk yalnız yaşadığımı söylemiştim.Sonra benim ağzımı aradı başkasını yanıma isteyip istemediğimi filan sordu. Ben pek düşünmüyorum yalnız iyi filan dedim öyle kaldı. Sonra ev arkadaşından ve onunla ilgili olan sorunlarından fln dem vurdu biraz. Ev arkadaşının yüksek lisansı 3 ay sonra bitince ülkesine geri dönecekmiş. Şu an oturduğu evin kirası da kendi başına karşılayamayacağı kadar yüksek ve taşınmak istediğini filan söyledi. Hiç mutlu değilmiş o evde. Direkt olarak söylemese de sanırım benim yanıma taşınmak isteyecek. Çünkü onun da eğitimi 1 sene sonra bitecek anladığım kadarıyla tekrar ev tutmak vesaire istemiyor. Sonra sizin mahalleye taşınayım ben de evlerimiz yakın olur hem filan dedi. Hatta ona ev aramaya başladım benim evimin çevresinden. Buraya kadar herşey güzel.

Sorun şu en başından beri ne erkek arkadaşım X'i ne de X erkek arkadaşımı hiç sevmiyor. İkisi de yabancı uyruklu ve bu durumun ülkeleri arasındaki politik ve dini problemlerden olduğunu düşünüyordum. X bana erkek arkadaşım hakkında hiç kötü birşey söylemedi bugüne kadar (zaten sevgili olduğumuzu da bilmiyor) ama ara ara sana çok yakın davranıyor, bence senin çok üstüne geliyor bazen, işte sen çok sabırlısın ben olsam bu kadar sakin olamazdım filan diye şakayla karışık birşeyler söylüyordu. Erkek arkadaşım ise sürekli ben bu kızdan hiç hoşlanmıyorum uzak dur deyip duruyordu.

En sonunda erkek arkadaşıma ısrar edip sebebini öğrendim. Erkek arkadaşım bu kız ülkesinden ilk geldiği zamanlarda bir kaç bakışını yakalamış. Ben eğer bir şeyler biliyorsam bu kız lezbiyen ve sana aşık dedi. Saçmalama dedim ama o kadar mantıklı açıklamalar yaptı ki kafam karman çorman oldu. İmkansız ya olur mu öyle şey hem benim arkadaşım o kadınlar arasında yakınlık normaldir filan dediysem de yok diyor bu farklı. Dün akşam da birlikte ders çalışıyorduk erkek arkadaşımla X mail attı. Ders programını yollamıştım teşekkürler benim güzel manolyam demiş kalp ve öpücük koymuş sonuna yollamış . (benim güzel manolyam muhabbeti de ona o şarkıyı öğretmiştim oradan geliyor) Ama erkek arkadaşımı bir türlü aksine ikna edemedim. Uzak dur tekin değil bu kız deyip duruyor. Ve artık X'in her hareketinden şüphelenmeye başladım ister istemez. Çünkü erkek arkadaşım hakikaten mantıklı şeyler söylüyor. Bir de bu kız benim yanıma gelmek istiyor kalmak için. Ama erkek arkadaşım asla gelemez diye tutturdu. Bir şey olsa ne yapacaksın, nasıl kanıtlayacaksın birşey yapsa uzak dur dedim sana filan diyor.

Kızlar sizce erkek arkadaşım mı abartıyor yoksa gerçekten böyle bir durum olabilir mi?

Erkek arkadaşınız sırf ondan hoşlanmadığı icin idrardan karakter tahlili yapıp etiketi yapıştırmış.

iyide şimdiki arkadaşlıklarda hayatım, canım, aşkım, kankim, gibi birsürü cıvık sözler kullanan insanlar var bu arkadaşınızda manolyam demiş ve bu şarkıyı öğrettiğinizden dolayı :26:
hiç sanmıyorum bence erkek arkadaşınızın karalama politikası başka bişey değil:44:

erkek arkadaşının söylediği mantıklı şeyler neler şüphelerinde haklı bulduğun noktalar neler ? bu yazdığın kısımlardan sana aşık gibi bir görüntü oluşmadı kafamda ama. sonuçta yüzyüze iletişim kuran sensin ne bileyim değişik bir bakışı bir hayranlığı falan mı var ?

biz erkek arkadaşının abartıp abartmadığını burdan bilemeyiz ki. belki o amaçla bakış fırlatmıştır, belki de seni süzmüştür kıyafetine filan bakmıştır bunun arasındaki farkı nasıl çıkarabiliriz? bunu ancak sen anlayabilirsin

ama ev konusunda fikir vermek gerekirse, eğer ev arkadaşı istemiyorsan kesinlikle onun dediğini kabul etme. yalnız yaşamaya alıştıktan sonra evde bir insan daha sana çok fena batar rahat edemezsin. kurulu düzenini bozma, o da kendine göre bir yer bulsun bence. hatta çok yakınında da oturmasın her gün çat kapı gelmesini istemiyorsan

Son paragrafı okumama bile gerek kalmadı, kesinlikle öyle olduğunu düşünüyorum. Ayıp değil, kusur değil ama erkek arkadaşınızla ilişkinizi zedeleyecekse yavaş yavaş bağları koparsanız iyi olur...

Ben anlattığınız kadarında farklı bir şey göremedim.Normal arkadaş tavırları

Bu durumda erkek arkadaşınız yanılmış oluyor.Ama bildiği farklı bir şey varsa onu da biz bilemeyiz.

Erkek arkadasinin sana yaptigi mantikli aciklamalari anlatirsan belki biraz daha yardimci olabiliriz,

cünkü su an benim icin durum gayet normal gibi geliyor, kiz arkadasinin tavirlarindan

farkli bir anlam cikaramadim, sadece sonradan böyle olmasi biraz garip evet, ama belki

öncelerinde annesinin vefatindan dolayi biraz icine kapanikti ve yalniz olmak istiyordu o kadar.

Ben de ortada şüphelenecek bir durum göremedim. Çok kuşku uyandıracak, acaba lezbiyen mi dedirtecek bir durum yok hanım arkadaşınızla aranızda bence. Erkek arkadaşınızın mantıklı açıklamalarını bilmeden, abartıp abartmadığını anlayamayız.

Konu içeriği sebebiyle ilgili başlığa taşınmıştır.

ben de abarttığını düşünmüştüm aslında. yani sonuçta çok zor bir dönemden geçti üstelik ailesinden uzak bir yerde yaşamak zorunda o zor günlerde insan yanında tanıdık yüzler ister ama o tamamen yalnız atlattı.

yakaladığımız bir kaç şey var mesela öğrenci laboratuvarlarında ben görevli oluyorum ve yeni başlayan ar.gör.leri ve lisansüstü öğrencileri gruplara paylaştırılıyor dersleri nasıl anlattığımızı vesaire görmeleri için. onun grubu farklıydı gidip hocayla konuşmuş grubunu değiştirip benim olduğum gruba almış kendini. ve o gün acayip güzel geldi laboratuvara sürekli sordu nasıl olmuşum beğendin mi filan diye. ben normal algıladım sonuçta kadınlar merak ediyor böyle durumları ama erkek arkadaşım da benim grubumda ve çıkınca bunu yine öteki türlü yorumladı. ben normal bayanlar arasında bunu sormak dediysem de inandıramadım. sen çok saf düşünüyorsun ben de biliyorum kadınlar arasında normal olduğunu ama bu kız farklı diyor dikkat et bak göreceksin filan demeye başladı. sonra da ben bir daha bu konu hakkında sana birşey söylemeyeceğim ama birşey olursa da benden akıl isteme dedi.

Bir sonraki hafta hep beni seyrettiğini farkettim uzaktan fln. Sürekli gözü üstümde ve ben bakınca kaçırıyor gözlerini. Sonra erkek arkadaşın var mı vesaire diye sormaya başladı son zamanlarda. Normalde aramazdı pek günaydın mesajı fln atar oldu. Ayrı ayrı düşününce problem yok da erkek arkadaşımın dediği gözle bakınca biraz tedirgin oluyorum.

Tabiki eşcinsel olmak ya da olmamak durumunu eleştirmiyorum. Herkesin kendi yaşamı kendi tercihi beni ilgilendirmez.Ama sonuçta arkadaşım olarak yakınlık duyduğum birinin beni başka türlü görmesi hiç hoşuma gitmez.

kızın tavırları çook normal,eğer sizi sevmişse ev arkadaşınız olmak için alttan alta yol yapması da son derece doğal.
Belki sevgilinizin doğup büyüdüğü ortamda kadın kadına ilişkiler böyle bizim ülkedeki gibi vıcık vıcık olmadığından yanlış anlıyodur.
Sonuçta herkesin algısı farklıdır...Bi zamanlar da aynı evi paylaştığım, yakın bi kız arkadaşım var benimç.Sık sık onlarda da kalırım..Bi sabah ev arkadaşı odaya girmiş,bakmış biz sarmaş dolaş koyun koyuna uyumuşuz daha sonradan konuşurken arkadaşıma "görünce şaşırdım" falan demiş.Tuhaf gelmiş kıza..Oysa bana göre ben ona yatıya gitmişken bana yer yatağı serse,ne bileyim salona kanepeye yatak hazırlasa saçma olurdu,bozulurdum :)) yani demek istediğim,algılama biçimi farklıdır büyük ihtimalle sevgilinizin.
Hem "ben eğer bir şeyler biliyorsam bu kız lezbiyen ve sana aşık" ne demek,nasıl bi ortamı varmış da bu kadar emin olabilmiş,bunu da bi sorgulamak lazım bencee :26::26:

Kizin lezbiyen olup olmadigi boyle pek anlasilmiyo ama bazi hareketler bana da tuhaf geldi acikcasi uzun ve gizlice hic bi arkadasimi suzmedim ya da nasil olmusum diye cok nadiren sorarim sana bi hayranligi var orasi kesin fakat ön yargili olupta lezbiyen diyemeyiz eve alma konusuna gelince bence de zorlanirsin senin bi duzenin var cunki.... insan yanliz alismissa en sevdigi arkadasindan dahi nefret edebiliyo... bence erkek arkadasinla bu konuda tartismaya girme derim tamam daha dikkatli davranacagim haklida olabilirsin dersen onu biraz da yumusatmis olursun

Bi bakıştan nasıl bu kanıya varmış?
Şüphelendiyseniz arkadaşınızla konuşabilirsiniz. Mesela bi arkadaşım senden hoşlanıyor tanışmak istermisin yada sevgilin var mı vs gibi bi muhabbet açın elbet neyin ne olduğunun sinyallerini alırsın.
Malum kızlar bi araya gelince illa ki dedikodu olur erkek arkadaş sevgili muhabbetti yapılır

Bu arada çocukluk arkadaşım vardır ben onlara giderdim o bize gelirdi küçücük tek kişilik yatakta sarmaş dolaş kolumuz bacağımız birbirimizin üstünde yatardık :)
Ama ne o lezbiyendi ne de ben :)
Şimdi o evli ve çocuğu var benimse 2 yıla yakın bi ilişkim var :)
O zamanlarda erkeklere ilgi duyardık kızlara değil :)

X