Kiz Arkadaslarini Unutma

angelmxuxge

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Nisan 2007
27
0
38
:teselli: Annem "Kiz arkadaslarini unutma" diye tavsiyede bulunmustu.. "Yasin ilerledikçe senin için daha önemli olacaklar,kocani-çocuklarinine kadar çok seversen sev, yine de kiz arkadaslarina ihtiyaçduyacaksin.. Onlarla bir yerlere gitmeyi ihmal etme..Onlara vakit ayir ve kiz arkadaslarini daima hatirla..Onlar sadece arkadaslarin degil..Senin kardeslerin, kizlarin..." demisti.. "Ne kadar komik bir ögüt. Daha yeni evlenmedim mi ?Artik ben evli birkadinim. Kiz arkadaslarina ihtiyaç duyan bir genç kizdegilim ki. Bundan sonra kocama hayatimi adamak, yapacagim tek sey olacak"diye düsünmüstüm.. Ama yillar geçtikçe, çocuk olsa da ya da olmadikça, kocalardanbosandikça, sevgililerin biri gidip digeri geldikçe, annemindediklerininne anlama geldigini çok iyi anladim.. Zaman geçiyor..Hayat akiyor..Mesafe ayiriyor..Ask büyüyor.. Sonra azaliyor..Kalpler kiriliyor..kocalar evde bir yerde duruyor..Veya evlilikler mahkemede son buluyor..sevgililer degisip duruyor..Erkekler arayacaklarini söyleyip, aramiyor..Esler geliyor ve gidiyor..Ebeveynler ölüp gidiyor..Komsular degisiyor..Ama kiz arkadaslar hep oradalar...Siz onlari birakmadiginiz sürece..Geçen yillar ve arada kaç km. mesafe oldugu hiç önemli degil..Bir kiz arkadas, hiçbir zaman ona ihtiyaç duydugumuzdandaha uzak degil..Hayatiniz içinde, öyle ya da böyle, yakin ya da uzak.. [/COLOR]

Evet annenin sözünü unutma.Ben 30 yıllık kız arkadaşımla hala iletişim içerisindeyim.

Evet asla arkadaslarımızı unutmamalıyız.Gün gelir koca gider arkadasınla kalırsın

Bosuna dememisler: "Arkadas pazara kadar degil, mezara kadardir" diye.

Benim arkadaslarimin hepsinin kalbimde ayri ayri yerleri vardir. Onlarin degerlerini bilmemiz lazim. Insan insana her zaman muhtacdir. :teselli:

evlendikten sonra ne kadar istemesekte arkadaşlarımızla aramızdaki ilişkilerde kopmalar oluyor 2 senelik evliyim arkadaşlarımla çok fazla görüştüğüm söylenemez herbirimiz anlamsız koşuşturmaların içerisindeyiz benim arkadaşlarımın bir çoğu bekar bu durumda malesef ortak paylaşımlar azalıyor ne yalan söyleyeyim bazen kendimi çok yalnız hissediyorum :KK43:

Doğru söylüyorsunuz ama bir de kocaları tarafından arkadaşlarından uzaklaştırılan kadınlar var...Sanki bütün hayatlarını eşlerine adamaları şartmış gibi evlendikten sonra dış dünya ile bağlarını kesmelerine zorlanan..

Ya eşlerinin dediğini yapacak , muhtemel tartışmaları önleyecek ve sonunda arkadaşlarını kaybedecek..

Ya da eşiyle tartışıp arkadaşları ile görüşmeye devam edecek??

Allahıma şüküler olsun ki eşim asla karışmazlar arkadaşlarıma. Bazılarını onaylamasa bile asla bana karışmaz.

Hatta canım aşkım benimle gurur duyar; ne kadar çok çevrem olduğunu,onsuz bile ne kadar güzel vakit geçirdiğime kıskanır ama biliyorum özenir,takdir eder. En yeni dostum 10 seneliktir. Lisedeki yakın dostlarımla hiç kopmadık kız da var erkek de! Eşim ne kadar kıskansa da benim kendimi bilmem onu çok gurulandırır..:sm_confused:

X