Doğuma Hazırlık kız bebek isimleri

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

Hazalkaravel

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
19 Mart 2016
12
3
29
Merhaba arkadaşlar benim kızım olacak inşallah isim konusunda çok kararsızım yeni çıkan isimler pek hoşuma gitmiyor herkes de aynı isimler farklı olacam derken bütün kız bebeklerin ismi aynı ecrin vb. hem telaffuzu kolay hemde güzel anlamlı isim istiyorum sonuçta onun hayatını etkileyecek bana yardım eder misiniz ?

Merhaba arkadaşlar benim kızım olacak inşallah isim konusunda çok kararsızım yeni çıkan isimler pek hoşuma gitmiyor herkes de aynı isimler farklı olacam derken bütün kız bebeklerin ismi aynı ecrin vb. hem telaffuzu kolay hemde güzel anlamlı isim istiyorum sonuçta onun hayatını etkileyecek bana yardım eder misiniz ?

Evet herkes te bir isim sevdasıdır 5 çocuktan birinin adı aynı valla :halay: benim Allah'ın izniyle oğlum olacak ama kız oltaydı Irmak anı ismini küçüklüğümden ber istemişimdir :anneadayı:

benimde aklımda bir kaç isim var hangisi güzel sizce
hayal
eylem
ezmira
dua
azem
Ezmira anlamini bilmiyorum ama soylenisi fena degil.Eylem guzrl ama anlami pek yok fiil hareket demek. Dua isim olarak ilk defa duydum.Azem ilk defa duydum kulagima hos gelmedi sanki.Tabiki en onemlisi sizin sevmeniz siz ona en cok seslenecek insansiniz isim koyma hakkida sorumluluguda size ait en guzel ismi verirsin8z insallah Allah saglikli evlatlar nasip etsin

benimde aklımda bir kaç isim var hangisi güzel sizce
hayal
eylem
ezmira
dua
azem
Merhaba bebeğiniz sağlıkla gelsin inşallah:nazar:

Yazdığınız isimleri pek beğenmedim açıkçası, ben çok farklı isimler sevmiyorum. Eylem güzel içlerinden, hayal de fena değil. Ama mesela ezmira ismi belki farklı ama "ezmek' sözünü içeriyor bu biraz sert duruyor bence. Dua ismi insana koyulmamalı diye düşünüyorum. Azem ne demek bilmiyorum ama çok hoş gelmiyor sanki kulağa.
Kusuruma bakmayın belki siz beğeniyorsunuz ben sadece bendeki çağrışımlarını dile getirdim bir de bu açıdan bakın diye, fikir sadece.

Nasipse oğlum olacak ama kızım olsaydı şöyle bi liste vardı topladığım:
Meyra
Dicle
Seren
Ela
Şevin
Neva
Göksu
Berra
Doğa
Seray

Daha bayağı uzun listem. Zevk meselesi tabi ki.

En begendigim isim Narin, ama gelinimizin ismi diye kiz olursa koyamayacagim malesef. Bana cok kibar, zarif hanim hanimcik bir kizi cagristirir. dusunun bence :)

X