Doğuma Hazırlık Kız bebek ismi

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

hkalps

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Kasım 2018
2.032
3.547
Kızlar kızım olacak nasipse..
Ama isim seçemedim hala.
Beğendiklerimiz olmuyor değil ama seçemiyoruz.. Ya da ben beğeniyorum baba beğenmiyor 🤓
Sizin var mı öneriniz..
Anlamı güzel çok koyulmamış bi isim 🤗❤️

Serra anlam olarak çok güzel..
Lavin ismi cok duyulmamis ama anlami çığ, heyelan..
Günce ve Gülce isimleri de cok güzel.. Cok duyulmamiş.. Henüz cok patlamamış isimler :)

Serra anlam olarak çok güzel..
Lavin ismi cok duyulmamis ama anlami çığ, heyelan..
Günce ve Gülce isimleri de cok güzel.. Cok duyulmamiş.. Henüz cok patlamamış isimler :)
Evet Gülce çok sevdim ben.
Lavin anlamı hoş değilmiş ya..
Sahra ismi çok güzel mesela ama anlamı çöl 🤨 o yüzden istemedik.
Anlamı da iyi olsun istiyoruz ❤️

Benim de kizim olacak insallah.Biz de karar veremedik.Tam olarak ismi şu diyemiyoruz.Icimize sinmiyor hicbir isim.Kimink anlamindan dolayi,kimini soylenisinden dolayi eliyoruz..Ben de cok kullanilan olsun istemiyorum.Bizim dusundugumuz isimler;
Rüya
Almina
Melina
Alara
Simdilik bunlardan biri olacak gibi duruyor ama daha arayış icindeyiz..

Benim de kizim olacak insallah.Biz de karar veremedik.Tam olarak ismi şu diyemiyoruz.Icimize sinmiyor hicbir isim.Kimink anlamindan dolayi,kimini soylenisinden dolayi eliyoruz..Ben de cok kullanilan olsun istemiyorum.Bizim dusundugumuz isimler;
Rüya
Almina
Melina
Alara
Simdilik bunlardan biri olacak gibi duruyor ama daha arayış icindeyiz..

Evet ya şuan çevremde lina derin Alya ela dolu 🙈
Herkes koymuş o isimleri 😁
Melina ne güzelmiş anlamı ne acaba

Ya meli a çok hoşmuş şimdi milliyetçilik yapmak istemem de Türkçe koysak daha mı iyi Bi Rum Türkçe isim koyarmıydı acaba sorusu geldi aklıma yada bi İngiliz Bi ermeni ayh ne biliyim yaa. Hadi Arapça koyuyoruz Kuranda geçiyor sahabe ismi falan diyede o dinle alakalı bir durum bişey diyemem.

Melina ismini ben şahsen tercih etmezdim.

Mesele Rumca olması değil. Örn. Açelya da Rumca, ama dilimize yerleşmiş.
Melina, Eftelya gibi isimler fazla yabancı kalıyor. Aynı şekilde bazı Arapça kökenli isimler de fazla yabancı kalıyor bana göre.

Ismin dilimize, kültürümüze uyması çok önemli bence.

@meryl_streep Rüya çok naif ❤

X