Kız kardeşim mi düşmanım mı anlayamıyorum.

Allah aşkına bir cevap verin.Yıllardan beri kız kardeşimle anlaşamıyoruz.Önceleri bu sorun değildi ama pandemiden beri ailece yaşıyoruz.Bazen uykuda beni boğabileceğini bile düşünüyorum.Aşırı agrasif,eleştiri kabul etmez ama hep yargılar.Kendini savunma hakkın yok.Basit bir tartışmada bile yargılar ve insanlığa dair hiç bir namın kalmaz.27 yaşında kendileri ve ben 30 yaşındayım.İhtiyacı olunca arar ve yazdığı tek şey “paran var mı?”İyilik de yapar ama unutmaz.Anneme hakaret eder babama hakaret eder.Yatmadan yatmaya eve gelir .
Kendisi ücretli öğretmendir ve ben kadroluyum.Bu konuda mağdur rolüne biner ve bana yüklenir.beni şeytana benzetir.Boğazımı sıkmışlığı var.İstediklerni yapmazsan papaz olursun.
Annemle her gün düzenli olarak şiddetli kavga eder ve babam her gün şikayet eder bana.Sonra bunları sen böyle yapıyorsun diye bana sarar.
En son yaşadığım olayı anlatayım.Bir yere gitmeye karar verdik benim ısrarımla.Biz onun arkadaşı olmadan bir yere gitmeyiz benimle asla yalnız kalmaz.Beş dakika benden dolayı geç çıktık diye sinirlendi.Yoğun trafik vardı ve arkadaşı bayağı bi beklemek zorunda kaldı.Sonra kız trip attı gelmekten vazgeçti.Benim kardeşim tanıyamadığım bir role büründü.arkadaşından özür dileyip ikna etmeler filan..Anlatamam..Sonra arkadaşı gelmedi ve biz birlikte gidiyoruz.Her zamanki gibi sigara vs gibi sipariş verdi .Bu sefer almadım..Kriz geçirerek eve döndü.Bu arada ben yolda indim..
Geçen de arabamı istedi,vermedim...Bu huylarından ötürü artık onun bir şey yapmak istemedim.Arkadaşlarının yanında nasıl olduğunu gördüm.İsteyince cana yakın olunabiliyormuş.Ben arabayı vermeyince çıldırdı ve ağlamaya başladı.Sen nasıl bir insansın vs...diyerek.
Yargılanmaktan çok yoruldum..Sağlıklı kalmak İÇİN elimden geleni yapıyorum.Bu kızı bu hale annem getirdi ama sorumlusu ben değilim.
İnanın onu kırmamak için elimden geleni yaptım.Ama aynı evde illa ki küçük sorunlar oluyor.Bu sorunlar kızkardeşinde olunca Volkan gibi bir şey oluyor..
Ailem daha büyük ev açacaklar bizim için.Kendileri de kullanacaklar ama ara ara..Ama ben geçmeyeceğim..İnanın Kendi başıma ayrı eve çıkmak İÇİN gün sayıyorum varsın o koskoca evde yalnız otursun.Bir sürü borcum var ve o eve o kadar çok ihtiyacım vardı ki..
Ama annemle kızkardeşimin bitmek tükenmek bilmeyen kavgalarından ve bu kavgalarla dolu memnun hayatından bıktım.Ve ailem benim onlardan ayrılmamı istemiyor çünkü maddi manevi yüklerini alıyorum ama kız kardeşim benim kızım değil ki..Yapamıyorım..Her şeyi geçtim hakaretleri ve yargılanmayı kaldıramıyorum...
Malesef her kızkardeş kardeş olmuyor.
Bizde iki kız kardeşiz ablam var aramızda bir yas var nerdeyse.
Sürekli başkalarını eleştiri bizleri .
Laf söyler söyler .
Dışardan dört dortlu aileyiz biz güya.
Ama ben samimi bulmuyorum sahte ve yapmacık ablam.kimsenin düşüncesine saygı duymaz.
İşte sizd biylesiniz belkide daha fazlası.
Ben artık bıktım bu duygulardan sıkıldım bu kadının tavrından bizler evliyiz siz bekarsinzi birde düşünün.cocuklqrim var onunda.
Ben artık beni kim mutlu ediyorsa onun yanındayım başımın üstünde yeri var.
Ama beni mutsuz edenler benden uzak dursun .ben artık huzur istiyorum.
Dizd öyle yapın hayatınıza bakın ne güzel mesleginiz var.tuzlerine bakmayın bile ben eğer senin yerinde olayım kendimi kurban ederim yüzümü hasret bırakırım.
Kendin güven inalrla hayat sürmüyor .
Onalrsizda yaşanır.
Ben sizi takdir bile ettim .böyle hasta ruhlu anne ve kardeşle aileyle nasıl okuyup ogretmen oldun masallh sana .

siz arastirmaya baslayin, sok olursunuz,
bir cok ev sahibi evine iyi bakilsin diye sizin gibi bekar/cocuksuz kisilere evini daha ucuza kiralamaya niyetli,

benim evime ben 800 tl kira istiyorum, ayni evin yanindaki daire 1500 kira aliyor. Ama benim kiracim 5 yildir o evde ve ben kirayi artirmadim. Zaten kalan kisiler yasli bir cift, eve de bakiyorlar, yeter bana. Zaten onlar tasinsa evi satacagim, kiraci ile ugrasmak bana gore degil pek.
En son gittiğim EMLAKÇI boşuna geldin der gibi baktı.Çğnkü yabancılar sorgulamadan ,bakmadan direk tutuyorlar evi.Ben evi bir araştırayım,içine bir bakayım diyene kadar ev tutulmuş oluyor.

Aaaa benim kardeşim …işi düşünce arar ,arkadaşları için canı ı verir bize düşman olur ,2 kelime bişey söylesek , ağzına gelen her hakareti sayar ,üstüme atlamaya kalkar eşimin yanında bile saldırdı hayvan .

Artık görüşmüyorum, mis gibi kafam 👌

X