Saç Rengi ve Saç Boyama Kızıl saç

Chocolita

Nirvana
Pro Üye
30 Ocak 2017
10.804
187.675
Merhaba kızlar :) Hem kızıllardan bahsedip azıcık da dertleşelim.. Kızıl konusunda ''Kızıl sevenlerin paylaşım alanı'' adı altında bir konu açıldığının farkındayım. Oraya neden yazmadım, çünkü orada çok eski üyelikler var ve bir çoğu artık üye değil. Ben herkese ulaşabilmek adına yeni bir konu açtım.

Öncelikle kızıla olan aşkımla başlamak istiyorum. Biz imkansız aşıklar gibi hep böyle uzaktan baktık birbirimize. O alev alev yandı ben kahve kahve dibine vurdum. Saçımı ilk kez evlendikten sonra uçlarına sarılar attırarak boyamaya başladım. Doğallıktan ilk vazgeçişti. Ombreler sombreler derken beni baştan çıkaracağını günü sessiz sessiz bekliyor karşıdan

Ve sonunda hipnoz olmuş bir şekilde belime kadar olan uzun saçlarımı boyatmak üzere kuaföre gidiyorum. Bu bana bir çeyrekliğe mal oluyor o zamanlar. Kıyıyorum valla. Diyorum ki, ''Kızıl olmak istiyorum. Ama bana öyle bir kızıl yap ki yıkadıkça soğan kabuğu rengi almasında, daha güzel bir kızıla dönüşsün. Çünkü ben sürekli saç boyamak istemiyorum" Kuaför bana mor gösterdi. Kızılla hiçbir alakası olmayan bildiğiniz koyu mor. ''Bu viyole'' dedi. Bu mor olacak sen yıkadıkça kızıllaşacak. Boyadık ben mosmor döndüm eve. Mutlu değildim. Haklıydı, tekrar boyatmadan uzun süre kullandım ama gerçek bir kızıl mı, hayır. Yıkandıkça rengi kopkoyu bir kızıla döndü. Hatta kızıl kahve gibi bir şey oldu. Belki de önce rengini açıp sonra boyasaydı tam istediğim renk olacaktı ama bu sefer çok çabuk akacaktı, doğru. Ben yönlendirmiştim biraz.

Şimdi benim olayım şu, ben çok sık saç boyatan boyayan biri değilim. Saçlarım çok yıpransın istemiyorum. Kızıl da saç düşmanı bir renk. Devamlı bakım istiyor, cila istiyor. Sık boyama istiyor. Çok çabuk akıyor. Matlaşıyor. Ama bunun yanında renk tam bir aşk tam bir cilveloy

Saçlarım iyice aktı.. Beni kızıldan vazgeçirdiler. ''Boşver. Zaten o kadar da akıttın ne güzel, gel keselim bunu kahve yapalım'' dediler bana :cry: İyi dedim.. Kestirdim saçlarımı kahveye boyadık. . Üstüne 6 ay geçti. Aynaya bakıyorum mutlu değilim. Monoton bir hayat yaşıyorum. Çocukla ilgileniyorum, yemek pişiriyorum, habire çamaşır asıp çamaşır kurutup çamaşır katlıyorum. Sosyal hayat kalmadı. Dibim gelmiş 6-7 cm dip. Bari diyorum saçlarımda bir atraksiyon olsun. Sıkıcı kahve olmasın. Şöyle aykırı bir şeyler.. Derkeeeeen, saç uçlarımda biçare kalmış kahverengiyle üzeri kapatılmış kızıllarım yine hayatıma girdi. Çünkü hiç kendimi istediğim gibi bir kızıl olarak görmedim. Şuan kararımı verdiğim için hayatıma almış sayıyorum kendimi. Bende diğer kızıl severler gibi uzun süreli kızıl saç kullanmak istiyorum

İki gündür google'ın anasını ağlattım. Arama geçmişim;
Kızıl saçın çabuk akmaması için neler yapılabilir
Kızıl saçın matlaşmaması için neler yapılabilir
Sülfat içermeyen şampuan
Tamamen doğal şampuan
Kızıl saçlar için şampuan ve saç kremi
Saça parlaklık veren saç ürünleri
Durulanmayan saç köpükleri

Sonuç; Saçın çabuk akmaması için sülfat içermeyen şampuan kullanmak gerekiyormuş. Suyun içinde de sülfat var aslında ama şampuanda istemiyoruz. Sülfatsız şampuan araştırdım, youtube da blooger'ların neler kullandığına baktım. Şampuan fiyatları 150, 90 arası değişiyor. Kızıl saçla ilgili veya sülfatsız olsun dediğinde ki fiyatlar bu şekilde. Bir blooger'in argan yağı içeren doğal sampuan kullandığını gördüm fiyatıda uygun geldi. Ama sülfat var içinde. Ama yine de doğalmış, kızıl saçlıydı öneriyordu. Bilemiyorum.. Sonra şu lorealin çıkardığına baktım sülfatsız olanına. Yorumlarda hiç beğenilmemiş, Ağırlaştırıyormuş saçı.

Ilık suyla yıkamak, kurutma makinesi kullanmamak penyeyle kurutmak, ısıl işlem uygulamamak ve sık yıkamamak yapılacaklar arasında. Bazen diyorum ulan gerek var mı bu kadar zahmete. Bir saç boyatıcaksın bir sürü ön hazırlık ön araştırma, bir sürü ön ürünler.. Kıyabilecek misin o kadar paralara diyorum.

Evet yapıcam :KK16:
Ama o kadar harcamalar yapma kısmına hayır diyorum. Durumlar malum.. Mesela siz kızılcılar, ne kullanıyorsunuz? Gerçekten şu kızıl saçlara özel üretilen ürünlere o kadar para vermeli miyim? Veya sülfatsızlar? Bu saçı nasıl daha uzun dayandırıyorsunuz? Bir de şunu merak ediyorum. Bir cila olayı var, saç matlaşınca normal boyatmak yerine cila yapılıyormuş. Onuda araştırdım, su, şampuan ve az bir şey boya karışımıyla bekletip yıkıyorlarmış saçı. Bu saçı yormuyormuş. Siz bu şekilde mi ilerliyorsunuz? Tekrar bir komple boyanızı ne zaman yaptırıyorsunuz? Bu cila hangi durumlarda ne sıklıkla yapılıyor?

Ben bone takarak sadece vücudumu yıkayarak saçlarımı kurtarsam ve haftada bir saçlarımı yıkasam. Ama neyle yıkasam? Saçlarım nasıl matlaşmasa? Haftada bir yapılan hindistan cevizi yağı saçlarımı parlak göstermeye yeter mi? Bütün bunları uygulayarak saçlarım ne kadar süre iğrençleşmez? Yardımlarınızı esirgemeyiniz :KK200:

Son düzenleme:
Ben boyayı alıp saçıma açıcı uygulamadan evde boyuyorum, sonra da marketlerde uygun fiyata 15, 20 tl ye saç kremleri oluyor. Onların kızıl için olan serisini alıyorum. Rengin aktığını düşündükçe yeniden boyuyorum, zeminde kızıl olduğu için her seferinde daha kolay istediğim renge ulaşıyorum.

Önemli olan boyayı alırken kırmızının tonuna iyi dikkat edebilmek. Bak mesela bu renklerde hafif turunculuk var akınca turuncu olacağını az çok kestiriyorum.
20190612_192456.jpg

20190612_192521.jpg 20190612_192535.jpg 20190612_192510.jpg

Bu sebeple kutuların üzerine dikkatlice bakıyorum biraz da deneyerek tabi test ediyorum. Son zamanlarda şununla boyuyorum. Resmî aşağıya bırakırım. Çok kızıl değil resimdeki kızdan çok az daha koyu ama beni mutlu ediyor. 🤗

20190612_192558.jpg

Son düzenleme:
Kızıl saç sevdasına belime kadar olan saçlarımı kaybettim ben :KK43:
18 19 yaşlarında kızıl aşkıyla gidip yaptirmistim ortalama ayda bir boyadım cok aktığı için. Sonunda yaklaşık 6 7 ay sonunda saçlarım yandı ve küt kestirmek zorunda kaldim ve direk siyaha döndüm iyice kötü oldular ve bidaha toparlanmadi maalesef :KK43:

Ay iki haftada bi yikanir mi sac yaa kendinden gecerr bakteriler olur kendi yagi saca iyi gelir ama 3-4gun de yikanmalı kuru sampuan kullanilsa bile 5.gun yikanmali... kizil hemen akmiyor valla bende ve bitkisel kizil boya aliyorum amonyksiz. Birde kuru sampuan kullaniyorum. Suan kizil sacli degilim.

Ah o kızıl sevdası... 3 ay önce kuaförüme kızıl istiyorum dediğimde “yastığın batar, çabuk akar sık sık boyamak zorunda kalırsın” demesi üzerine vazgeçip başka renge boyatmıştım. Ama hala gönlümün efendisidir kızıl. Hazır boya zamanım gelmişken var mı cidden çaresi?

Merhaba kızlar :) Hem kızıllardan bahsedip azıcık da dertleşelim.. Kızıl konusunda ''Kızıl sevenlerin paylaşım alanı'' adı altında bir konu açıldığının farkındayım. Oraya neden yazmadım, çünkü orada çok eski üyelikler var ve bir çoğu artık üye değil. Ben herkese ulaşabilmek adına yeni bir konu açtım.

Öncelikle kızıla olan aşkımla başlamak istiyorum. Biz imkansız aşıklar gibi hep böyle uzaktan baktık birbirimize. O alev alev yandı ben kahve kahve dibine vurdum. Saçımı ilk kez evlendikten sonra uçlarına sarılar attırarak boyamaya başladım. Doğallıktan ilk vazgeçişti. Ombreler sombreler derken beni baştan çıkaracağını günü sessiz sessiz bekliyor karşıdan. Beni benden daha iyi tanıyor çünkü, bütün o şeytanlığıyla bekliyor kızıl.

Ve sonunda hipnoz olmuş bir şekilde belime kadar olan uzun saçlarımı boyatmak üzere kuaföre gidiyorum. Bu bana bir çeyrekliğe mal oluyor o zamanlar. Kıyıyorum valla. Diyorum ki, ''Kızıl olmak istiyorum. Ama bana öyle bir kızıl yap ki yıkadıkça soğan kabuğu rengi almasında, daha güzel bir kızıla dönüşsün. Çünkü ben sürekli saç boyamak istemiyorum. Henüz saçlarımdan o kadar vazgeçmedim.'' Kuaför bana mor gösterdi. Kızılla hiçbir alakası olmayan bildiğiniz koyu mor. ''Bu viyole'' dedi. Bu mor olacak sen yıkadıkça kızıllaşacak. Boyadık ben mosmor döndüm eve. Mutlu değildim. Haklıydı, tekrar boyatmadan uzun süre kullandım ama gerçek bir kızıl mı, hayır. Yıkandıkça rengi kopkoyu bir kızıla döndü. Hatta kızıl kahve gibi bir şey oldu. Belki de önce rengini açıp sonra boyasaydı tam istediğim renk olacaktı ama bu sefer çok çabuk akacaktı, doğru. Ben yönlendirmiştim biraz.

Şimdi benim olayım şu, ben çok sık saç boyatan boyayan biri değilim. Saçlarım çok yıpransın istemiyorum. Kızıl da saç düşmanı bir renk. Devamlı bakım istiyor, cila istiyor. Sık boyama istiyor. Çok çabuk akıyor. Matlaşıyor. Ama bunun yanında renk tam bir aşk tam bir cilveloy

Saçlarım iyice aktı.. Beni kızıldan vazgeçirdiler. ''Boşver. Zaten o kadar da akıttın ne güzel, gel keselim bunu kahve yapalım'' dediler bana :cry: İyi dedim.. Kestirdim saçlarımı kahveye boyadık. . Üstüne 6 ay geçti. Aynaya bakıyorum mutlu değilim. Monoton bir hayat yaşıyorum. Çocukla ilgileniyorum, yemek pişiriyorum, habire çamaşır asıp çamaşır kurutup çamaşır katlıyorum. Sosyal hayat kalmadı. Dibim gelmiş 6-7 cm dip. Bari diyorum saçlarımda bir atraksiyon olsun. Sıkıcı kahve olmasın. Şöyle aykırı bir şeyler.. Derkeeeeen, saç uçlarımda biçare kalmış kahverengiyle üzeri kapatılmış kızıllarım yine hayatıma girdi. Kurtulmaya çalışayım derken yine istedim. Çünkü hiç kendimi istediğim gibi bir kızıl olarak görmedim. Hayatıma girdi dedim ama, henüz bütün olay kafamda. Şuan kararımı verdiğim için hayatıma almış sayıyorum kendimi. Bende diğer kızıl severler gibi uzun süreli kızıl saç kullanmak istiyorum. Beyaz tenliyim. Bende istiyorum!

İki gündür google'ın anasını ağlattım. Arama geçmişim;
Kızıl saçın çabuk akmaması için neler yapılabilir
Kızıl saçın matlaşmaması için neler yapılabilir
Sülfat içermeyen şampuan
Tamamen doğal şampuan
Kızıl saçlar için şampuan ve saç kremi
Saça parlaklık veren saç ürünleri
Durulanmayan saç köpükleri

Sonuç; Saçın çabuk akmaması için sülfat içermeyen şampuan kullanmak gerekiyormuş. Suyun içinde de sülfat var aslında ama şampuanda istemiyoruz. Sülfatsız şampuan araştırdım, youtube da blooger'ların neler kullandığına baktım. Şampuan fiyatları 150, 90 arası değişiyor. Kızıl saçla ilgili veya sülfatsız olsun dediğinde ki fiyatlar bu şekilde. Bir blooger'in argan yağı içeren doğal sampuan kullandığını gördüm fiyatıda uygun geldi. Ama sülfat var içinde. Ama yine de doğalmış, kızıl saçlıydı öneriyordu. Bilemiyorum.. Sonra şu lorealin çıkardığına baktım sülfatsız olanına. Yorumlarda hiç beğenilmemiş, Ağırlaştırıyormuş saçı.

Ilık suyla yıkamak, kurutma makinesi kullanmamak penyeyle kurutmak, ısıl işlem uygulamamak ve sık yıkamamak yapılacaklar arasında. Bazen diyorum ulan gerek var mı bu kadar zahmete. Bir saç boyatıcaksın bir sürü ön hazırlık ön araştırma, bir sürü ön ürünler.. Kıyabilecek misin o kadar paralara diyorum.

Evet yapıcam :KK16:
Ama o kadar harcamalar yapma kısmına hayır diyorum. Durumlar malum.. Mesela siz kızılcılar, ne kullanıyorsunuz? Gerçekten şu kızıl saçlara özel üretilen ürünlere o kadar para vermeli miyim? Veya sülfatsızlar? Bu saçı nasıl daha uzun dayandırıyorsunuz? Bir de şunu merak ediyorum. Bir cila olayı var, saç matlaşınca normal boyatmak yerine cila yapılıyormuş. Onuda araştırdım, su, şampuan ve az bir şey boya karışımıyla bekletip yıkıyorlarmış saçı. Bu saçı yormuyormuş. Siz bu şekilde mi ilerliyorsunuz? Tekrar bir komple boyanızı ne zaman yaptırıyorsunuz? Bu cila hangi durumlarda ne sıklıkla yapılıyor?

Ben bone takarak sadece vücudumu yıkayarak saçlarımı kurtarsam ve haftada bir saçlarımı yıkasam, ya da 2 haftada bir yıkarım olsun. Göze aldım artık. Ama neyle yıkasam? Saçlarım nasıl matlaşmasa? Haftada bir yapılan hindistan cevizi yağı saçlarımı parlak göstermeye yeter mi? Bütün bunları uygulayarak saçlarım ne kadar süre iğrençleşmez? Yardımlarınızı esirgemeyiniz :KK200:

Ben 5 yıl kızıl kullandım ,çaresi yok ,o koruyucu şampuanlarda renk pigmentleri var zaten ,bir ara kına yaptım evet 3 defa üst üste sabredip kına yaparsan da boya gibi kızıl oluyor ama kızıl hiç bir şekilde ilk günkü havasını korumuyor saonuç dökülen saçlar kırılan saçlar ,Ama en güzel kızıl ve en uzun süre kızıl tutan renk dersen schwarzkopf aşk alevi yada şarap kızılı derim ,ben kızılı bu kadar güzel renk veren bir boya tanımıyorum.
Ve ben sonunda 3 ay boyamadım kısacık kestirdim.Bu arada güzel bir kaş yaptırdım:) (moraller düzelsin diye) ısırgan tohmlu hindistan cevizi yağlı bepantenli bakımlar yapıp sarı ombre yaptırdım ,ve bugüne kadar neden yapmadım sorusunu kendime sora sora bir hal oldum :) tam 2 ay önce yaptırdığım ombre aynen duruyor ,dışardan hiç bir bakım ürününe para vermiyorum ,sadece şampuanım organik saçlarımı seviyorum
Kızıl emek sabır iyi bir sinir sistemi istiyor ve yazın çok zor güneş mahvediyor,

Viyole kızıl patlican moru vs sevdalısı olaraktan yillardir tutuyorum kendimi girmeyin benim kanima🙈
Ne guzel de anlatmış konuyu yaf...yok yok yaz geldi hem...gidiyom ben burdan yaaaa😐

18 19 yaşlarında kızıl aşkıyla gidip yaptirmistim ortalama ayda bir boyadım cok aktığı için. Sonunda yaklaşık 6 7 ay sonunda saçlarım yandı ve küt kestirmek zorunda kaldim ve direk siyaha döndüm iyice kötü oldular ve bidaha toparlanmadi maalesef :KK43:
Ben de kızıl sevdasından saçımdan oldum sonra uzun süre kına yaptım ama kışın kullanışlı olmuyor :KK43:
En sonunda saçım bayağı seyreldi tepem görünüyor moral bozukluğuyla kısacık kestirdim:) 3 ay boya sürmedim şampuanımı uzun süre inceleyip organik madde den yapılmış aldım ,bakımlar bakımlar sabır ,şimdi düzeliyor :) ve saçlarım yoğum görünsün diye ombre yaptırdım :.)oryale rağmen bir şey olmadı :)

Ben boyayı alıp saçıma açıcı uygulamadan evde boyuyorum, sonra da marketlerde uygun fiyata 15, 20 tl ye saç kremleri oluyor. Onların kızıl için olan serisini alıyorum. Rengin aktığını düşündükçe yeniden boyuyorum, zeminde kızıl olduğu için her seferinde daha kolay istediğim renge ulaşıyorum.

Önemli olan boyayı alırken kırmızının tonuna iyi dikkat edebilmek. Bak mesela bu renklerde hafif turunculuk var akınca turuncu olacağını az çok kestiriyorum.
Eki Görüntüle 2278149

Eki Görüntüle 2278147 Eki Görüntüle 2278148 Eki Görüntüle 2278150

Bu sebeple kutuların üzerine dikkatlice bakıyorum biraz da deneyerek tabi test ediyorum. Son zamanlarda şununla boyuyorum. Resmî aşağıya bırakırım. Çok kızıl değil resimdeki kızdan çok az daha koyu ama beni mutlu ediyor. 🤗

Eki Görüntüle 2278151
Saç kremı alıyorum dedın, yani şampuan kullanmıyor musun? Sadece saç kremi mi kullanıyorsun? Mesaj için çok teşekkür ederim. Ben pembe yansımalı kızıl düşünüyorum turuncu degil de :)

Her ay boyatınca sıkıntı olmustur çok üzüldüm canım.. İşte bende bulaşmadan önce aklımdaki tüm soruları gidermek istiyorum. Mesela kızıl olup saçını 3 ayda bir 4 ay da bir boyayan bir blooger gördüm. Saçlari benim kahve saçlarımdan bile sağlıklı. Ama o çokça para veriyor bakım ürünlerine. Bende o kadar harcama yapamasam bile sizlerin neler kullandıgını merak ettim. Sen mesela ne zamanda bir yıkardın saçlarını neyle yikardın?

Ben de kızıl sevdasından saçımdan oldum sonra uzun süre kına yaptım ama kışın kullanışlı olmuyor :KK43:
En sonunda saçım bayağı seyreldi tepem görünüyor moral bozukluğuyla kısacık kestirdim:) 3 ay boya sürmedim şampuanımı uzun süre inceleyip organik madde den yapılmış aldım ,bakımlar bakımlar sabır ,şimdi düzeliyor :) ve saçlarım yoğum görünsün diye ombre yaptırdım :.)oryale rağmen bir şey olmadı :)
Bi ara bende kina yapmistim ama kinayla renk degistirmekte iskence resmen bidaha yapmadım. Gecen senede bi sari deneyim dedim bana gitmedi simdi rengim siyah en iyisi bu kızıldan sonra

Her ay boyatınca sıkıntı olmustur çok üzüldüm canım.. İşte bende bulaşmadan önce aklımdaki tüm soruları gidermek istiyorum. Mesela kızıl olup saçını 3 ayda bir 4 ay da bir boyayan bir blooger gördüm. Saçlari benim kahve saçlarımdan bile sağlıklı. Ama o çokça para veriyor bakım ürünlerine. Bende o kadar harcama yapamasam bile sizlerin neler kullandıgını merak ettim. Sen mesela ne zamanda bir yıkardın saçlarını neyle yikardın?
2 3 günde bi yikiyodum canim ama sampuanimi hatirlamiyorum 9 10 sene oncesi çünkü

Ben 5 yıl kızıl kullandım ,çaresi yok ,o koruyucu şampuanlarda renk pigmentleri var zaten ,bir ara kına yaptım evet 3 defa üst üste sabredip kına yaparsan da boya gibi kızıl oluyor ama kızıl hiç bir şekilde ilk günkü havasını korumuyor saonuç dökülen saçlar kırılan saçlar ,Ama en güzel kızıl ve en uzun süre kızıl tutan renk dersen schwarzkopf aşk alevi yada şarap kızılı derim ,ben kızılı bu kadar güzel renk veren bir boya tanımıyorum.
Ve ben sonunda 3 ay boyamadım kısacık kestirdim.Bu arada güzel bir kaş yaptırdım:) (moraller düzelsin diye) ısırgan tohmlu hindistan cevizi yağlı bepantenli bakımlar yapıp sarı ombre yaptırdım ,ve bugüne kadar neden yapmadım sorusunu kendime sora sora bir hal oldum :) tam 2 ay önce yaptırdığım ombre aynen duruyor ,dışardan hiç bir bakım ürününe para vermiyorum ,sadece şampuanım organik saçlarımı seviyorum
Kızıl emek sabır iyi bir sinir sistemi istiyor ve yazın çok zor güneş mahvediyor,
Kızılken hangi şampuanı kullandın peki? Ne zamanda bir yıkadın ve ne kadar zamanda aktı acaba :) ben türbanlıyım ama yapıcam bunu bir şekilde kendime bunu yaşatmadan rahat etmicem sanırım

Viyole kızıl patlican moru vs sevdalısı olaraktan yillardir tutuyorum kendimi girmeyin benim kanima🙈
Ne guzel de anlatmış konuyu yaf...yok yok yaz geldi hem...gidiyom ben burdan yaaaa😐
Kızıl çok fena insanın aklını çeliyor :/ zorla boyattıracak bana kendini ama yok benim dersimi almam için bu yoldan geçmem lazım ya herro ya merro artık :p

Bende 1 ay once sari sacimi kendim kizila boyadim cok guzel bi kizil tonuna ulastim.
2 hafta sonra solmaya basladi bidaha boya yaptim ustune yani 1 ayda 2 kere boyadim ki renk tam otursun
Ozel hicbisey kullanmiyorum konuyu takipteyim uzun sure kizildan vazgecmem o yuzden onerilere benmde ihtiyacim var
Hergun dus alirdim simdi 2 gunde bire dusurdum

Canım ille kızıl diyorsan kremsiz şampuan kullan çok sıcak suyla yıkama tabi soğukla yıkayıp hasta da olma:)ben şu an yeşil anne moms green aloe veralısını kullanıyorum ,organik sls paraben yok çok inceledim en son bunda karar kıldım ,ben saçımı 3 günde en fazla 4 günde yıkıyorum,türbanlıysan terledikçe ilk hafta baş örtülerini boyayacak ,normalde zaten yastığın havluların kesin boyanacak :KK43:ombre dene bence eski aklım olsa kızıl kahve ombreler yaptırırdım

Bende 1 ay once sari sacimi kendim kizila boyadim cok guzel bi kizil tonuna ulastim.
2 hafta sonra solmaya basladi bidaha boya yaptim ustune yani 1 ayda 2 kere boyadim ki renk tam otursun
Ozel hicbisey kullanmiyorum konuyu takipteyim uzun sure kizildan vazgecmem o yuzden onerilere benmde ihtiyacim var
Hergun dus alirdim simdi 2 gunde bire dusurdum
Kızıl saçta en önemli şeyin sık yıkamamak oldugunu biliyorum. Ilık suyla sık yıkamıcaksın. O kuraldan bir yürümek istiyorum ama yıkadıgımda neyle yıkasam acaba :/ ayyy ben daha boyamadım o kadar heyecanlıyım kiii ama işte rengi korumak istiyorum. Sürekli boyarsak biz de saçlarımızı yakariz çalı süpürgesi gibi olur

X