Kızım arkadaşlarına neden vuruyor

angel3424

Üye
Kayıtlı Üye
1 Ağustos 2022
32
14
26
Selam kızlar
3.5 yaşında kızım kreşe gidiyor dün okuldaki pedagogla görüştüm küfür ettiğini arkadaşlarını cimciklediğini sıktığını ve onlara vurduğunu söyledi oyunlara dahil olmuyor önce bir köşede duruyor gözlemliyor sonra oyuna dahil oluyor dedi bazı velilerden şikayet gelmiş sınıfta böyle biri varmış vuruyormuş vs diye napıcağımı nasıl düzelteceğimi şaşırdım pedagog oyun terapistine gitmemizi önerdi ama sizce bu tarz durum yaşayan var mı

2.kardes yada fikri..anne babanin tartismasi..vurma kufur vs bu hareketi gozlemlemesi.. izledigi youtube videolari vs varsa ordan mutlaka ogrendigi bisey de olabilir.. ayrica kendini kabullendirmeye calistigi icin kenarda durdugunu oyuna davet almadigi icin kendi dahil olup acisini bu sekilde çıkardığıni vee ordaki herkesin en kotu davranista verebilecek tepki sınırını ölcmeye çalıştığıni dusunuyorum...oyun terapisti size bu saydiklarimdan hangisinden kaynaklandigini bulabilir ustune ona gore durusunu tekrar sekillendirebilir

2.kardes yada fikri..anne babanin tartismasi..vurma kufur vs bu hareketi gozlemlemesi.. izledigi youtube videolari vs varsa ordan mutlaka ogrendigi bisey de olabilir.. ayrica kendini kabullendirmeye calistigi icin kenarda durdugunu oyuna davet almadigi icin kendi dahil olup acisini bu sekilde çıkardığıni vee ordaki herkesin en kotu davranista verebilecek tepki sınırını ölcmeye çalıştığıni dusunuyorum...oyun terapisti size bu saydiklarimdan hangisinden kaynaklandigini bulabilir ustune ona gore durusunu tekrar sekillendirebilir
Eşim oyun terapistine gerek yok çocuk bu zamanla düzelir diyor da bilemedim sizce

Eşim oyun terapistine gerek yok çocuk bu zamanla düzelir diyor da bilemedim sizce
Sınıfın düzenini bozan bir çocuk var okulun çocuk gelisimcisi var sınıftan şikayet var ama eşiniz çocuk bu düzelir diyor. Bu düşünceyle olacaği söyleyeyim sizedaha da uyumsuz daha da vuran bir çocuğunuz olacak çünkü şuan sorunu ne ise onu cozmuyorsunuz o sorun git gide büyüyecek ? Neden uyumsuz hırçın olduğunu çözmeniz lazım.

Ara ara evet tartışmalarımız oldu sesimizi maalesef ki yanında yükselttik hayır şiddet olmadı asla ama itme vb gibi durumlar oldu sadece
Tamam iste tahminlerimden biri buydu...esinize ve kendinize bol bol sunu hatirlatin cocugunuz bu davranisi dunya da icat eden kisi degil bu davranisi ona siz ogrettiniz..simdi gösterilen yolla bunu cozmezseniz ilerisi icin temel su almis olacak evet 2 yil sonra 2 ay sonra bu hareket duzelebilir ama hareketin nedeni psikoloji ve o psikoloji kisiligini olusturacak...biz anne baba da olsak bunu yapmaya hakkimiz yok

Selam kızlar
3.5 yaşında kızım kreşe gidiyor dün okuldaki pedagogla görüştüm küfür ettiğini arkadaşlarını cimciklediğini sıktığını ve onlara vurduğunu söyledi oyunlara dahil olmuyor önce bir köşede duruyor gözlemliyor sonra oyuna dahil oluyor dedi bazı velilerden şikayet gelmiş sınıfta böyle biri varmış vuruyormuş vs diye napıcağımı nasıl düzelteceğimi şaşırdım pedagog oyun terapistine gitmemizi önerdi ama sizce bu tarz durum yaşayan var mı
Çocuk anne babayı taklit eder çok iyi gözlemler yanında çok iyi geçinin biraraya saygılı olun güzel bir ortam oluşturma gayretinde olun mutlu yuva eşittir mutlu çocuk

Selam kızlar
Aynı durumdan muzdarip olarak girdim sayfaya oğlum normalde çok sakin nazik bir çocuk bir kaç sefer vurma olayı olmuştu ama çocuk artık kendini ifade edemediğinde yada oyuna alınmadığında vs olmuştu. Yine haklı bi sebep değil ama şimdi öğretmeninin dediğine göre durduk yere de vuruyormuş aileler şikayet ediyormuş vs ne yapacağımı şaşırdım. Biyerime yanlışlıkla bile zarar verse gelir defalarca öper özür diler bu çocuk. Kreşte ise yaramaz damgası yemesi çok enteresan

X